Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 25d. 17:20

Laurence’as Fishburne’as – žmogus, kurio bijo

Foto naujienai: Laurence’as Fishburne’as – žmogus, kurio bijo
zmones24.lt / AOP nuotrauka

Dauguma mano, kad aktoriais tampa tik gražuoliai ir gražuolės. Tačiau Laurence’as Fishburne’as tikrai ne toks. Nelygi veido oda, didžiulis tarpas tarp priekinių dantų...

Vardas, pavardė: Laurence’as Johnas Fishburne’as III.
Gimimo data, vieta: 1961 07 30, Džordžija, JAV. 47 m.
Šeima, kurioje gimė: tėvas – dorovės policijos karininkas, motina – mokytoja; tėvai anksti išsiskyrė.
Šeiminė padėtis: pirmoji santuoka su aktore Hajna O. Moss truko septynerius metus (1985–1992); 2002 m. antrąkart vedė aktorę Giną Torres (39); turi tris vaikus: iš pirmos santuokos sūnų Langstoną (21), duktė Montana (17), antroje santuokoje gimė dukra Dililah (1,5).
Pasiekimai: 1992 m. „Tony“ apdovanojimas už vaidmenį spektaklyje „Two Trains Running“; 1993 m. ir 1997 m. buvo nominuotas „Emmy“; žinomiausi vaidmenys kinuose : „Šių dienų apokalipsė“ (1979) , „Cotton“ klubas” (1984), trilogija „Matrica“ (1999; 2003), „Mistinė upė“ (2003), „13-osios nuovados apgultis“(2005), „21“ (2008).

Dauguma mano, kad aktoriais tampa tik gražuoliai ir gražuolės. Tačiau Laurence’as Fishburne’as tikrai ne toks. Nelygi veido oda, didžiulis tarpas tarp priekinių dantų... Iš pirmo žvilgsnio jis tikrai ne gražuolis. Vyro žvilgsnyje slypi ypatinga magija, nuo kurios per kūną perbėga šiurpuliukai. O gal jo žavesio jėga glūdi žemame balse, kuriam niekas nedrįsta prieštarauti. Tokiu balsu paprastai įsakinėjama. Dauguma žiūrovų Laurence’ą pažįsta kaip griežtą mokytoją ir dvasinį vadovą Morfijų iš trilogijos „Matrica“.

Aktorius iš prigimties

Laurence’o tėvai išsiskyrė, kai jam buvo vos keleri metukai. Motina su sūnumi persikėlė gyventi į Brukliną. Pirmasis jo talentą pastebėjo patėvis ir krikštatėvis – anglų kalbos profesorius. Pastarasis patarė Laurence’o motinai nuvesti berniuką į aktorių studiją. Moteriai ši mintis patiko. Ji kelerius metus vedžiojo sūnų į užsiėmimus. Rezultatų nereikėjo ilgai laukti. Dešimties metų jis jau vaidino Manhatano mažajame teatre, o 12-os gavo pirmąjį vaidmenį televizijos seriale. Sulaukęs 14 metų, Fishburne’as sumelavo žinomam režisieriui Francisui Fordui Coppola, kad jam yra 19 metų, ir gavo jauno kareivio vaidmenį kino juostoje „Šių dienų apokalipsė“ (1979).
Laurence’ą kino mėgėjai dažnai painioja su kitu tamsiaodžiu aktoriumi Samueliu L. Jacksonu (60). Daug kartų prie Fishburne’o priėję žmonės gyrė jį už vaidmenį kine „Kriminalinis skaitalas“ (1994). Laimei, aktorius dėl to neįsižeidžia. Skirtingai nuo dauguma Holivudo žvaigždžių, Fishburne’as niekada į pasaulį nežiūrėjo pro rožinius akinius. Beje, pasak Laurence’o, Holivudas nekuria meno, jis užsiima tik masine gamyba.
Kadangi aktorius visuomet bijojo likti be darbo, jis dažnai vaidino prastuose filmuose. Tačiau Fishburne’ui nusifilmavus tokių pripažintų režisierių kaip Franciso Fordo Coppola (69) ar A. Ferrara (57) kino juostose, jis sutiko vaidinti trečioje siaubo filmo „Košmaras Guopų gatvėje“ dalyje ir kt.
Aktoriui nebuvo lengva Holivude dėl jo odos spalvos. Laurence’as visuomet atrodė vyresnis, nei yra. Jo veide visą laiką atsispindėjo išgyventa patirtis ir ypatinga išmintis. Tik 1991 m. kino kritikai įvertino trisdešimtmetį aktorių. Tada jis prisijungė prie geriausių Holivudo aktorių būrio, o savo vardą „Larry“ pakeitė į daug solidžiau skambantį „Laurence“.

Bebaimis blogiukas


Fisburne’o vaidinami herojai – kieti vaikinai, kurie arba gina įstatymus, arba juos laužo. Gyvenime jis irgi atkakliai siekia užsibrėžto tikslo. Kartais atrodo, kad šis vyras niekuomet nejaučia baimės. Holivudo žvaigždė teigia, jog ekrane neigiamus personažus jis vaidina dėl to, kad kitokių vaidmenų jam niekas nesiūlo. Holivudo režisieriai gudriai išnaudoja įspūdingą aktoriaus išvaizdą kviesdami jį filmuotis koviniuose ar siaubo filmuose.
Tik po filmo „Matrica“ Fishburne’o šlovės žvaigždė dar labiau sužibo. Užuot pasipelnęs ir tapęs vienu iš daugiausia uždirbančių Holivudo aktorių, jis kaip režisierius debiutavo kino juostoje „Kartą gyvenime“ (2000). Deja, filmas nebuvo sėkmingas.
Dažnai žmonės Fishburne’ą tapatina su jo įkūnytais herojais ir jo prisibijo. Laurence’as teigia, kad gyvenime jis yra begal drovus vyras, bet žmonės dažnai tai suvokia kaip pasipūtimą, nenorą bendrauti.
Šios Holivudo garsenybės gyvenimo vertybės yra tradicinės. Vyras nesigėdija prisipažinti, kad neskaitė visos Viljamo Šekspyro „Otelo“ pjesės, nors būtent dėl šio vaidmens Laurence’ui yra kuo didžiuotis – Fishburne’as buvo pirmasis afroamerikietis, atlikęs šį vaidmenį. Iki jo Otelo vaidino tamsiu grimu išteplioti baltaodžiai.
Nors Laurence’as labai vyriškas, jis nemėgsta pornografijos. Aktoriui patinka gaminti valgį, jis niekada per televizorių nežiūri sporto, nežaidžia azartinių žaidimų ir niekuomet nesigydė reabilitacijos klinikose. Fishburne’o geriausias draugas – gėjus, jo mokytojas – irgi gėjus. Jis – tamsiaodis amerikietis, tačiau į bažnyčią nevaikšto. Aktorius neslepia, kad kartais lankosi pas psichoanalitiką. Vienintelė Laurence’o tradicinė vertybė – santuoka ir vaikai.

Asmeninis gyvenimas-paslaptis


Asmeninį gyvenimą šis įspūdingas vyras slepia po devyniais užraktais. Net sunku tiksliai pasakyti, kada jis išsiskyrė su pirma žmona Hajna O. Moss (45). Žinoma, kad 2002 m. Laurence’as susituokė su filmo „Matrica“ partnere aktore Gina Torres (39). Savo vaikus garsenybė moko gyvenimo išminties. Pasak Holivudo žvaigždės, žmogui dvi akys duotos, kad daugiau matytų, dvi ausys, kad daugiau girdėtų ir tik viena burna, kad mažiau šnekėtų. „Nebūtina visiems žinoti, ką manai, bet jei jau nusprendei kažką pasakyti, gerai apgalvok“, – taip mano aktorius. Dėmesys Laurence’o neerzina, bet jis nemėgsta perdėto susidomėjimo jo asmeniniu gyvenimu.

Broliai Andrew (41) ir Laurence’as (43) Wachowskiai


Filmo „Matrica. Revoliucija“ režisieriai teigia, kad jiems, filmuojant paskutinę trilogijos dalį, dėl Laurence’o Fishburne’o iškilo nemažai problemų. Aktorius dirbo profesionaliai, bet buvo labai priekabus, mat kiekvieną filmo epizodą, kuriame pasirodydavo jo vaidinamas Morfėjus, tekdavo filmuoti po 70–90 kartų. Aktorius puikiai žinojo, kad šiame filme režisieriai jo negali pakeisti niekuo kitu ir tiesiog tuo piktnaudžiavo. Trūko visai nedaug, kad šiame filme žiūrovai būtų išvydę naują Morfėjaus vaidmens atlikėją.
Temos: 1 Režisierius
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką