TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mantas Jankavičius: nenoriu miegoti su visa Lietuva!

Foto naujienai: Mantas Jankavičius: nenoriu miegoti su visa Lietuva!
zmones24.lt / Viganto Ovadnevo nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš porą savaičių po atostogų Egipte su žmona Ieva ir keliais bičiuliais grįžęs Mantas vėl trykšta energija ir yra pasiruošęs naujiems iššūkiams.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Mantas Jankavičius

Gimimo data, vieta: 1980 05 20, Vilnius.

Šeima, kurioje gimė: mama - Leila, tėtis - Arūnas.

Šeiminė padėtis: su žmona Ieva (26) augina sūnų Beną (1,9)

Pasiekimai: muzikuoti pradėjo būdamas 13 metų su Kėdainių grupe „Tylos zona", vėliau su bendraminčiais įkūrė grupę „La Vita", o kolektyvui iširus, pradėjo solinę karjerą; 2001-aisiais pateko tarp šešių  tarptautinio konkurso „Fizz Superstar" finalininkų; 2006 m. su partnere Izabele Romanovaite laimėjo „Lietuvos šokių dešimtuką", o 2007 m. pavasarį - „Lietuvos dainų dešimtuką"; 2007 m. išleido albumą „Gyvenam kartą".


Prieš porą savaičių po atostogų Egipte su žmona Ieva ir keliais bičiuliais grįžęs Mantas vėl trykšta energija ir yra pasiruošęs naujiems iššūkiams. Poilsio jis tikrai nusipelnė: praėję metai, o ypač jų pabaiga, iš dainininko atėmė daug jėgų - jeigu ne vaistai, dalį koncertų Mantui būtų tekę atšaukti...


Užtarnautos atostogos


Praėjusį gruodį Mantas atsimins kaip vieną sėkmingiausių ir, deja, sunkiausių mėnesių.

Daugybė repeticijų ir koncertų taip nualino atlikėjo balso stygas, kad Mantas nuolat turėjo vartoti vaistus, kad galėtų dainuoti. Įtemptas darbo grafikas iš dainininko atėmė daug fizinių jėgų, be to, jis išseko ir dvasiškai.  „Vieną iš paskutinių gruodžio dienų atsibudau ir supratau, kad man tiesiog būtina kuo greičiau kur nors išvažiuoti. Pasiskambinau Gyčiui (atlikėjo bičiulis ir vadybininkas Gytis Jagminas - aut. past.) ir paprašiau jo surasti kokį nors paskutinės minutės kelionių pasiūlymą. Norėjau tiesiog dingti iš Lietuvos ir išsijungti mobilųjį telefoną. Dar viena sąlyga - kad būtų šilta. Sausio 3-iąją jau buvome Šarm El Šeiche ir mėgavomės 30 ºC karščiu", - šypsodamasis dėsto atlikėjas.

Atostogų Mantas nesureikšmina - juk atostogavo ne kokiuose Karibuose, o lietuvių pamėgtame Egipto kurorte: „Nieko ypatingo neveikėme: važiavome į ekskursijas, jodinėjome kupranugariais, nardėme."

Kaip jau įprasta, viešbutyje, kuriame Mantas apsistojo, daugiausia buvo lenkų ir rusų turistų, nepasižyminčių aukšta bendravimo kultūra. „Kita vertus, atsidūręs tarp tokių žmonių, pasijunti labai protinga ir aukštos moralės asmenybe, - šypsosi atlikėjas. - O jei rimtai, Egiptas man įspūdžio nepadarė. Ta pati Palanga, o gal net ir blogiau. Jeigu dar kada nors ten važiuosiu, tai nebent panardyti."


Susapnuota daina


Kokie Mantui buvo praėjusieji metai? „Nors ir nieko nelaimėjau, kūrybine prasme tai turbūt buvo bene patys sėkmingiausi metai mano gyvenime", - šypteli Mantas.

Iš tiesų šio charizmatiško atlikėjo praėjusiais metais visur buvo daug: pavasarį su žinomu prodiuseriu Mario Basanovu jis parengė projektą „Kitaip", su kuriuo šturmavo šalies šokių muzikos klubus, vėliau įkūnijo Freddie Mercury projekte „Tabami goes „Queen", gruodį dainavo Kvazimodo partijas lietuviškame miuziklo „Paryžiaus katedra" pastatyme. O ką jau kalbėti apie solinius koncertus!  Jų per metus Mantas surengė ne vieną dešimtį.

Paskutinis dainininko koziris - šiuo metu radijo stočių eteryje ir tautiečių galvose karaliaujanti daina „Čiuožki, čiuožki". „Gal ir sunku patikėti, bet šitą dainą aš susapnavau. Visą naktį galvoje skambėjo priedainis, o vėliau susapnavau ir kūrinio vizualizaciją - turiu omeny tuos šmaikščius pasirodymus televizijoje, kuriuos paruošėme su aktoriumi bei režisieriumi Gyčiu Ivanausku", -netradicinę dainos atsiradimo istoriją „Privatu!" atskleidžia Mantas. Atlikėjas gailisi, kad su šia daina negali pasirodyti konkurse „Dainų daina" - ji jo galvoje gimė jau pasibaigus terminui, iki kurio reikėjo pristatyti kūrinį.


Ruošiasi pirkti būstą


Bauginantį žodį „krizė" Mantas stengiasi išbraukti iš savo žodyno. Ne todėl, kad ji atlikėjo dar nepalietė - Mantui, kaip ir daugeliui žmonių, teks mokėti didesnius mokesčius. „Manau, kad tie, kurie myli savo darbą ir stengiasi, šį sunkmetį išgyvens. Svarbiausia mąstyti pozityviai ir kuo mažiau kartoti žodį „krizė", - sako dainininkas. Mantas nebijo likti be darbo, mat jis jau pagalvojo apie alternatyvas, kai buvo iškilę problemų dėl balso. „Ką galėčiau veikti? Ir vaikų darželyje auklėtoju dirbti galėčiau! Vaikai mane labai myli", - šypsosi su žmona Ieva sūnelį Beną auginantis dainininkas.

Juokas juokais, tačiau vyras stengiasi taupyti pinigus - juk dabar jis atsakingas ne tik už save, bet ir už savo šeimą: „Nesakau, kad nebegyvenu šia diena. Bet... Reikia galvoti apie ateitį, atėjo laikas įsigyti nuosavą būstą."

Vis dėlto Mantas stengiasi vengti kalbų apie asmeninį gyvenimą. „Tarp darbo ir asmeninio gyvenimo esu nubrėžęs plačią juodą liniją. Specialiai nesislapstau, gyvenu normalų gyvenimą. Juk nedengiu sūnaus šydu kaip Michaelas Jacksonas. Ir žmonos neišvarysiu darytis plastinės operacijos. Bet jei pradėčiau pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą, pats sau tapčiau kažkokiu pliuškiu. Yra žmonių, kuriems tai patinka, bet aš  nenoriu savo gyvenimo gyventi su visa Lietuva: kartu vaikščioti, miegoti, mylėtis ir... į tualetą eiti", - savo požiūrį dėsto Mantas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką