Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikuojančios dinastijos

Foto naujienai: Muzikuojančios dinastijos
zmones24.lt / Foto naujienai: Muzikuojančios dinastijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kuriems žmonėms tiesiog lemta būti muzikantais: paspausti pirmą klavišą anksčiau nei tarti pirmą žodį, augti garsų apsupty, o po to ir savo vaikus vestis į repeticijas, pasodinti prie instrumento, parodyti natas...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kai kuriems žmonėms tiesiog lemta būti muzikantais: paspausti pirmą klavišą anksčiau nei tarti pirmą žodį, augti garsų apsupty, o po to ir savo vaikus vestis į repeticijas, pasodinti prie instrumento, parodyti natas... Kartais „paveldimas" muzikinis turtas keliauja iš kartos į kartą labai ilgai... Ir tai - ne vien Bachų ar Mocartų istorija, nuostabios muzikinės šeimos gyvena ir kuria čia ir dabar, mūsų laikmečiu, Lietuvoje, o liepos 1 dieną Kristupo vasaros festivalio Atidarymo koncerte galima bus išgirsti net kelias muzikines šeimas vienoje scenoje, muzikuojančias drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Donato Katkaus.

Petro Vyšniausko sopraninio saksofono skvarbus skambesys - Lietuvos džiazo reprezentantas pasaulyje ir vienas savičiausių, kūrybingiausių balsų vietinėje scenoje, o gilus lyrinis Dominyko Vyšniausko fliugelhorno garsas liudija naujos neeilinės asmenybės įžengimą. Baigęs LMTA bei Amsterdamo konservatoriją, tobulinęsis Niujorke trimitininkas pastaruoju metu retai pasirodo Lietuvoje, kiekvieno sugrįžimo metu  įtikindamas vis didesne branda, vis tobulėjančiu meistriškumu.

Geniušų šeimos tradicijas puoselėja ne viena atžala. Kristupo vasaros festivalio atidaryme šios dinastijos jaunąją kartą atstovauja Marija Geniušaitė - gabi jauna pianistė, baigusi pirmąjį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono specialybės kursą, bet jau sudaranti solidžią draugiją savo scenos partneriui šiame koncerte - dėdei Petrui Geniušui.

Žėrinti „Kaskadų trio" smuikininkė, šiuolaikinių kompozitorių dedikacijų adresatė bei premjerų atlikėja, subtili kamerinių ansamblių dalyvė bei efektinga solistė Rusnė Mataitytė pasirodys koncerte su savo vaikais - smuikininke Austėja Juškaityte ir pianistu Ryčiu Juškaičiu, sėkmingai kopiančiais į meistriškumo viršūnes, tapusias jiems svajone nuo mažumės.

Ir žavingiausias koncerto siurprizas - Veronika Vitaitė, Aleksandra Žvirblytė bei Paulius Andersson - močiutės, mamos ir anūko trio, šmaikščiomis koncertinėmis programomis apžavėjęs muzikos pasaulį. Pianizmo pedagogikos žvaigždės Veronika Vitaitė (LMTA fortepijono katedros vedėja) ir Aleksandra Žvirblytė (LMTA docentė) ir jų jauniausias mokinys Paulius Andersson - pats šilčiausias ir meiliausiai susigrojęs pianistų ansamblis. Jie groja su didžiuliu malonumu, suteikdami dar didesnį malonumą nuoširdiems klausytojams.

Su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru šeimyniniai ansambliai atliks mylimiausius savo kūrinius: su naminio muzikavimo šiluma, bet koncertine įtaiga, laisvai ir maloniai, bet preciziškai profesionaliai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nerijus Juška
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką