Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 11d. 16:02

„Mylių Amerika“

Foto naujienai: „Mylių Amerika“
zmones24.lt / LTV nuotr.

„Mylių Amerika" - ketvirtasis žurnalistų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus, režisieriaus Jono Juozapaičio kelionių dokumentikos serialas. Prieš tai Lietuvos televizijos žiūrovai matė serialus „Afrika.LT", „Šilko kelias" ir „Tuk tuk Indija".

„Mylių Amerika" - ketvirtasis žurnalistų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus, režisieriaus Jono Juozapaičio kelionių dokumentikos serialas. Prieš tai Lietuvos televizijos žiūrovai matė serialus „Afrika.LT", „Šilko kelias" ir „Tuk tuk Indija".

Kelionės idėja liko ta pati - kuo mažesnėmis sąnaudomis ir kuo senesniu automobiliu pažinti šalį. Ankstesni maršrutai driekėsi per egzotiškas Afrikos ir Azijos šalis, o šį kartą buvo pasirinkta išvystyta ir moderni valstybė  - JAV. Lėktuvu pasiekę Čikagą, projekto dalyviai M. Starkus ir V. Radzevičius 3 savaitėm įsigijo „naują" transporto priemonę - 1976 m. pagamintą  „Lincoln Mark IV", kuris netrukus pakrikštijamas „Teta Beta".

„Teta Beta" sudomins ir automobiliams abejingus žmones - 6 metrų ilgio kėbulas ir 7,5 litrų tūrio variklis kėlė pagarbą net amerikiečiams. Dėl tokio pasirinkimo nuotykių nesumažėjo - pažintis su policija, automobilio gedimai, susitikimai su tautiečiais, atradimai ir praradimai, laukinė gamta ir svaiginamo aukščio miestai, indėnai ir kaubojai, karštis ir šaltis, kalnai ir dykumos, bizonai ir ruoniai  - visa tai tilpo į mažiau kaip 3 savaites, 12 tūkstančių kilometrų ir 60 valandų filmuotos medžiagos.

Martynas Starkus pasakoja apie pirmąją dalį: „Lyginant su egzotiškomis šalimis, viskas labiau pažįstama... Tačiau kitaip. Čikagoje, seniau lietuvių gyvenamuosiuose rajonuose, beliko tik lietuviškos iškabos. Ir paminklas Dariui ir Girėnui. Kam skirtas šis paminklas - net nenutuokia visą gyvenimą šalia gyvenanti moteris. Jai tai naujiena.

Susitikimas su Aidu Buzeliu ir jo šeima - jie apsiima pagloboti mus iki išvykimo iš Čikagos. Buvęs krepšininkas, dabar Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotojas pakviečia į lietuvių šventę, kurioje man teko net aukciono vedėju padirbėti, o parduotuvėje „Lietuvėlė" įsigijom tokius marškinėlius, kokių Lietuvoje senokai ieškojom ir neradom... O dar ir giminių čia atradom. Paliekant Čikagą nutiko tai, ko ir reikėjo tikėtis. Tik gal per greitai. Skubios pagalbos prireikė keičiant padangas, nes senosios, pajutusios, kas jų laukia, staigiai atliko ritualinę savižudybę.... Nuotykiai tik prasideda."

Specialiai projektui „Mylių Amerika" kompanijos draugas Marijus Mikutavičius sukūrė naują dainą. Marijonas iki paskutinės minutės planavo keliauti kartu, tačiau dėl didelio užimtumo pasitraukė iš startinės sudėties. Užtat daina pavyko!

Serialas kuriamas bendradarbiaujant su ištikimuoju „VRS grupės" režisieriumi, ekspedicijų „Afrika.LT" ir „Šilko kelias" dalyviu Jonu Juozapaičiu - pastarosiose kelionėse jis nedalyvavo, tačiau savo idėjomis filmuotus įspūdžius perteikia tarsi pats būtų kartu keliavęs.

„Mylių Amerika" - kelionių dokumentika, kurioje įvykius kuria lemtis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką