Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 14:39

Paulas McCartney: visų mylimas nelaimėlis

Foto naujienai: Paulas McCartney: visų mylimas nelaimėlis
zmones24.lt / Bulls nuotrauka

Apie legendinį „The Beatles“ narį serą Paulą McCartney dažnai kalbama, mat jis garsėja ne tik savo didžiuliu indėliu į muzikos pasaulį, bet ir asmeninio gyvenimo peripetijomis.

Vardas, pavardė: Jamesas Paulas McCartney.
Gimimo data, vieta: 1942 06 18, Liverpulis, Anglija.
Šeima, kurioje gimė: akušerės ir medvilnės pramonės darbuotojo šeimoje.
Meilės nuotykiai: Dot Rhone, Anita Cochrane, Iris Caldwell, Sandra Cogan, Jane Asher, Francie Schwartz, Linda McCartney, Heather Mills, Sabrina Guinness, Christie Brinkley, Renee Zellweger, Nancy Shevell, Rosanna Arquette.
Šeiminė padėtis: vedė du kartus; iš pirmos santuokos turi keturis suaugusius vaikus, iš antros – dukrą Beatriče (4).
Pasiekimai: legendinės grupės „The Beatles“ narys, atlikėjas, kompozitorius, dainų autorius, prodiuseris, filmų režisierius ir gyvūnų teisių gynėjas.

Įdomūs faktai:


• Paulas su George’u Harrisonu, „The Beatles“ gitaristu, susipažino važiuodamas autobusu.
• Dainininko turtas – apie 825 000 000 svarų sterlingų.
• Per 30 santuokos su pirmąja žmona metų (1998 m. ji mirė nuo krūties vėžio) McCartney be šeimos praleido tik vieną savaitę.
• Buvusio bitlo iš pirmos santuokos vaikai įsižeidė, kai tėvas vedė Heather Mills, ir atsisakė su juo bendrauti.
• Paulas tapo pirmuoju dainininku muzikos istorijoje, kuris tiesiogiai dainavo kosmonautams.
• McCartney yra kairiarankis, tad jam sunkiai sekėsi išmokti groti gitara.

Apie legendinį „The Beatles“ narį serą Paulą McCartney dažnai kalbama, mat jis garsėja ne tik savo didžiuliu indėliu į muzikos pasaulį, bet ir asmeninio gyvenimo peripetijomis. Pinigai, muzika, moterys ir amžini nusivylimai... Gal šiam vyrui dar nusišypsos laimė?

Suteikusi jam laimės

Kai pirmoji sero Paulo žmona Linda prieš dešimt metų mirė nuo krūties vėžio, daugelis manė, kad našlys nebeatsigaus. Apie mirusią žmoną fotografę Lindą Eastman, su kuria Paulas gyveno beveik 30 metų, nacionaline britų vertybe tituluojamas muzikantas kalbėjo: „Su Linda buvo gera leisti laiką. Ji buvo graži, protinga ir talentinga. Natūrali šviesiaplaukė, labai smagi. Linda nežinojo, kad miršta... Ji buvo stipri, į priekį žvelgianti moteris ir kovojo iki galo.“
Tačiau netrukus našlys pralinksmėjo ir pradėjo susitikinėti su už save gerokai jaunesne buvusia manekene, garsėjančia kaip labdaringų organizacijų rėmėja Heather Mills (41). Iš pradžių Paulo mylimoji prikėlė senstelėjusią garsenybę naujam gyvenimui, bet vėliau jį vėl įmurkdė ten, iš kur prikėlė.

Žiniasklaida išskyrė šeimą

Labiausiai bulvarinė spauda sumirgėjo sero ir Heather nuotraukomis tada, kai šie oficialiai paskelbė apie skyrybas. 2002-ųjų birželį kontroversiškai vertinama pora susituokė senovinėje Airijos pilyje. Viešai kritikuojamą žmoną Paulas McCartney gynė kaip įmanydamas, rašė jai balades ir netgi paaukojo dėl Mills savo santykius su vaikais iš pirmos santuokos. Tačiau jų šeimyninė laimė ir pasiturintis gyvenimas, kurį, pasak Heather, sugriovė žiniasklaida, truko vos ketverius metus. Per skyrybų procesą antroji Paulo žmona, kurią britai vadina „nekenčiamiausia aukso ieškotoja“, visiems parodė savo tikrąjį veidą. Mills panoro iš milijonieriaus vyro gauti apie 553 mln. litų ir apkaltino jį fiziškai smurtavusį prieš ją bei jo velionę žmoną. Iš meilės sapno pabudęs Heather apšmeižtas McCartney neliko skolingas – jis viešai kritikavo žmoną, kuri jaunystėje filmavosi pornografiniame filme ir dirbo elitine prostitute, visais įmanomais būdais stengėsi atsikratyti Mills.

Pralaimėjo

Šios šeimos skyrybos sudomino beveik visą pasaulį. Per bylinėjimąsi seras Paulas labai išseko. Ligoninėje jam buvo atlikta vainikinių širdies kraujagyslių operacija. Nors bitlas teigė, kad jam seniai reikėjo kreiptis į gydytojus, tačiau dainininko draugai mano, jog tik teismai su buvusia žmona jam sugadino sveikatą.
Apie pusantrų metų trukęs skyrybų procesas sero Paulo kišenes pratuštino 106,6 mln. litų, surijo ypač daug nervų ir kūrybiniams projektams skirto įgyvendinti laiko. Praturtėjusi Mills liko su dukra Beatrice, o anglai vėl su džiaugsmu pasitiko senąjį gerąjį bitlą.
Tiesa, neilgai McCartney džiaugėsi ramybe, mat greta šeimyninių dramų, Paulas nuolat teisiasi su buvusiais „The Beatles“ nariais bei jų šeimomis dėl dainų autorystės ar piniginių reikalų.

Gyvenimas po „The Beatles“

Dešimt kūrybingų ir labai sėkmingų metų, praleistų legendinėje grupėje „The Beatles“, Paului suteikė išskirtinę vietą po muzikos pasaulio dangumi. Visoje planetoje abejingų nepalikusi vaikinų grupė netgi gavo Britanijos imperijos 5-ojo laipsnio ordiną iš Didžiosios Britanijos karalienės rankų. Beje, būtent Paulo noras valdyti grupės „The Beatles“ finansinius reikalus ir buvo viena iš esminių priežasčių, dėl kurios legendinis kolektyvas pradėjo nesutarti. Vėlesni Paulo McCartney projektai neišsiskyrė originalumu ir nebeturėjo tokios jėgos kaip „The Beatles“ fenomenas. Paulo solinė karjera ir veikla su grupe „Wings“, kurioje muzikavo ir pirmoji bitlo žmona, nepasiekė tokių šlovės aukštumų.
Nors šiandien Paulas dažnai bendradarbiauja su muzikos pasaulio favoritais, jo darbai, pasak kritikų, labiau vertinami kaip talento sentimentai, o ne kaip didelę meninę vertę turintys kūriniai.

Gyvūnų draugas

Paulas McCartney yra aktyvus gyvūnų teisių gynėjas ir PETA organizacijos narys, nevengiantis kritikuoti netgi natūralius kailius dėvinčių ar mėsą valgančių kolegų. Apie savo ir pirmos žmonos Lindos „atvirtimą“ į vegetarizmą žymus muzikantas kalbėjo: „Mes atsisakėme mėsos prieš daugelį metų. Tai nutiko per vieno sekmadienio pietus. Kartą pro virtuvės langą grožėjomės mūsų pievoje besiganančiais ėriukais. Pasižiūrėję žemyn, į lėkštę, staiga supratome, kad valgėme vieno iš tų gyvūnų koją. O juk jis dar neseniai pievoje ganėsi su kitais ėriukais... Tada su Linda susižvalgėme ir pasakėme: „Juk mes mylime šias avis! Jos yra tokios švelnios būtybės... Kodėl mes jas valgome?“ Tai buvo paskutinis kartas, kai mes su Linda valgėme mėsą. Jei skerdyklos turėtų stiklines sienas, visi žmonės būtų vegetarai. Mūsų sąžinė rami, nes žinome, kad niekam nesukeliame skausmo. Mes bet kokiu atveju esame nugalėtojai. Argi negalime būti kilnūs? Laikas gyvūnams parodyti, jog mes esame geri.“
Liverpulio greitojo maisto restorano „McDonald’s“ savininkai, to nežinodami ar tiesiog užmiršę, kad seras Paulas jau 30 metų yra vegetaras, smarkiai suklydo: jie savavališkai užkandinėse iškabino „The Beatles“ portretus. Tai McCartney labai įžeidė – jis paragino savo gerbėjus boikotuoti šį greitojo maisto restoranų tinklą.

Trečias kartas?

Po antros nesėkmingos santuokos ir teismų maratono atsigavęs Paulas McCartney vėl pasaulį stebina savo poelgiais. Muzikantas nori pasipiršti savo dabartinei draugei amerikietei verslininkei Nancy Shevell (47). Šaltinis leidiniui „News Of The World“ teigė, kad McCartney net klausė savo dukters dizainerės Stellos McCartney (37) nuomonės apie galimas vestuves. Dainininko dukra atsakydama pajuokavo: „Ji bent pasiturinti moteris.“ Atrodo, Stella neprieštarauja tėvo sprendimui. Beje, kai baigėsi Paulo ir Heather skyrybų procesas, dizainerė, norėdama įgelti pamotei, sukūrė kojos protezą imituojantį pakabuką (prieš 15 metų Heather pateko į avariją ir jai buvo amputuota dalis kojos – aut. past.).
Muzikanto draugai ir britų visuomenė, priešingai nei bitlui vedant antrą kartą, džiaugiasi, kad Nancy palaiko Paului draugiją. „Juos sieja ilga istorija ir tikras, be išskaičiavimo ryšys“, – sakė dainininko bičiulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Kultūra

Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Audrius Kalvėnas: „Slenkstis – svarbiau už žmogų“  

24sek

Prie mikrofono Miunchene – pagyrimas „Žalgiriui“ ir Šarą kiek nustebinęs klausimas

Pasaulis kišenėje

Ispanijos pakrantė: Valensijoje vietoj ramybės – triukšmas ir liepsnos

24sek

J.Valančiūnas – apie atsarginio vaidmenį ir Lietuvos rinktinės šansus Kinijoje

Aktualu

K.Girnius: užsiauginti reitingą iki prezidento rinkimų S.Skvernelis galimybių nebeturi

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Verslas

Dovanoju pinigų savo vaiko auklėtojai: galima ar kyšis?

Gyvenimas

„Emocijos“. Netikėtai kojų netekęs Tadas po iškęsto pragaro gyvenimą skyrė sportui

24sek

„Žalgirio“ pralaimėjimo miražas: pražūtinga riba, kurios pasekmės gali pasijusti balandį

Prieššventinės automobilių spūstys Vilniuje

Vardai

Solveiga Mykolaitytė ir Simona Starkutė įsiamžino gundančioje kalėdinėje fotosesijoje

Gyvenimas

Nenorite pirkti dovanų? 10 idėjų pagaminti jų patiems

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: viščiukas tabaka. O gal tapaka? Tiks ir Kalėdų stalui!

Vardai

Po 2 metų Tenerifėje Andrius Butkus kraustosi į Ameriką: „Noriu daryti tai, ką moku geriausiai“

Aktualu

Litvakas Saadia Bahatas: „Pirmą karo dieną buvau išsigandęs vaikas, antrą – jau suaugęs vyras“

Gyvenimas

Raktininko Alvydo istorijos apie žvejų pamestus raktus, šiurpinančius radinius už durų ir įžymybių dovanas

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Gyvenimas

Šventinis stilius (2): keturi stilistės pasiūlymai vakarui su draugais mieste

Sportas

Kas nutiko Rūtai Meilutytei? Kinijoje ją pasivijo problemos

Aktualu

JAV teisėjas pripažino B.Obamos sveikatos apsaugos reformą prieštaraujančia konstitucijai

Naujienos

Kultūra

Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Audrius Kalvėnas: „Slenkstis – svarbiau už žmogų“  

24sek

Prie mikrofono Miunchene – pagyrimas „Žalgiriui“ ir Šarą kiek nustebinęs klausimas

Pasaulis kišenėje

Ispanijos pakrantė: Valensijoje vietoj ramybės – triukšmas ir liepsnos

24sek

J.Valančiūnas – apie atsarginio vaidmenį ir Lietuvos rinktinės šansus Kinijoje

Aktualu

K.Girnius: užsiauginti reitingą iki prezidento rinkimų S.Skvernelis galimybių nebeturi

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Verslas

Dovanoju pinigų savo vaiko auklėtojai: galima ar kyšis?

Gyvenimas

„Emocijos“. Netikėtai kojų netekęs Tadas po iškęsto pragaro gyvenimą skyrė sportui

24sek

„Žalgirio“ pralaimėjimo miražas: pražūtinga riba, kurios pasekmės gali pasijusti balandį

Prieššventinės automobilių spūstys Vilniuje

Vardai

Solveiga Mykolaitytė ir Simona Starkutė įsiamžino gundančioje kalėdinėje fotosesijoje

Gyvenimas

Nenorite pirkti dovanų? 10 idėjų pagaminti jų patiems

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: viščiukas tabaka. O gal tapaka? Tiks ir Kalėdų stalui!

Vardai

Po 2 metų Tenerifėje Andrius Butkus kraustosi į Ameriką: „Noriu daryti tai, ką moku geriausiai“

Aktualu

Litvakas Saadia Bahatas: „Pirmą karo dieną buvau išsigandęs vaikas, antrą – jau suaugęs vyras“

Gyvenimas

Raktininko Alvydo istorijos apie žvejų pamestus raktus, šiurpinančius radinius už durų ir įžymybių dovanas

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Gyvenimas

Šventinis stilius (2): keturi stilistės pasiūlymai vakarui su draugais mieste

Sportas

Kas nutiko Rūtai Meilutytei? Kinijoje ją pasivijo problemos

Aktualu

JAV teisėjas pripažino B.Obamos sveikatos apsaugos reformą prieštaraujančia konstitucijai

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką