Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 10d. 14:01

Prezidentas Valdas Adamkus talkins „Gamtos patruliams“

Foto naujienai: Prezidentas Valdas Adamkus talkins „Gamtos patruliams“
zmones24.lt / LRT nuotr.

Kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus neketina ramiai ilsėtis. Garsiausiu Lietuvos aplinkosaugininku vadinamas V. Adamkus artimiausiu metu planuoja daug dėmesio skirti šiai sričiai.

Kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus neketina ramiai ilsėtis. Garsiausiu Lietuvos aplinkosaugininku vadinamas V. Adamkus artimiausiu metu planuoja daug dėmesio skirti šiai sričiai. Praėjusią savaitę savo rezidencijoje Turniškėse jis priėmė laidos „Gamtos patruliai" kūrėjus Daumantą Butkų ir Sandrą Kučinskienę. V. Adamkus  neslėpė simpatijų šiai per Lietuvos televiziją rodomai laidai. „Gamtos patruliai", bent jau šiuo metu, yra pajėgiausia informacinė tokio pobūdžio laida. Jūs aiškiai parodot pažeidimus, siekdami, kad jie būtų ištaisyti ir aš jums galiu tik palinkėti ištvermės", - sakė Prezidentas. Jis apgailestavo, kad žurnalistams dažnai tenka versti tarnautojus dirbti savo darbą, ignoruojami teismų sprendimai. „Tai jau ne abejingumas, o nusikaltimas, pradedant vietos valdžia, baigiant ministerija", - sakė Prezidentas.

Prezidentas su žurnalistais aptarė aktualiausias gamtos apsaugos, ekologijos problemas Lietuvoje. Jis pastebėjo, kad per paskutinius 20 metų aplinkosauga Lietuvoje pagerėjo, tačiau skaudulių vis dar labai daug: atmosferos tarša, aplinką teršiantys danų valdomi kiaulių kompleksai, nuotekų valymas, nepakankamas dėmesys atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Gamtos patruliai ir Prezidentas vieningai sutarė, kad viena iš didžiausių problemų - nelegaliai užtveriamos ir užstatomos vandens telkinių pakrantės. Prezidentas ketina, jeigu reikės, savo rankomis padėti nugriauti vieną kitą nelegaliai pastatytą statinį. „Kvieskite, mielai atvažiuosiu. Jeigu reikės mūsų trijų fizinių jėgų patys nustumsim", - sakė daug metų Amerikoje aplinkosaugos srityje dirbęs V. Adamkus. Jis prisipažino, kad eidamas Prezidento pareigas negalėjo skirti aplinkosaugai tiek dėmesio, kiek norėjo, tačiau dabar planuoja grįžti į šią sritį.

Laida „Gamtos patruliai" per Lietuvos televiziją bus rodoma jau trečiąjį sezoną. Joje dirbantys žurnalistai nagrinėja aktualias aplinkos apsaugos, ekologijos problemas. Šiemet jie žada vėl būti netikėčiausiose vietose, fiksuoti nusikaltimus gamtai, išaiškinti aplinkos teršėjus. Šį sezoną gamtos patruliai ketina ne tik viešinti pažeidimus, jie žada rimtai siekti, kad gamtai ir aplinkai padaryta skriauda būtų kiek įmanoma atlyginta. „Neužtenka sumokėti baudas, kurios dažnai yra simbolinės. Sieksime, kad būtų nugriautos nelegaliai pastatytos tvoros, atsodinti iškirsti medžiai, išvalyti užteršti upeliai. Mūsų, gamtos patrulių, pajėgos didėja. Jaučiame didžiulį palaikymą ir iš eilinių žmonių, ir iš aukštą padėtį visuomenėje užimančių asmenų", - sakė gamtos patruliai.

Temos: 1 Valdas Adamkus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką