TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Renginys. Vilniaus smuiko legendos

Martynas Švėgžda von Bekker
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Martynas Švėgžda von Bekker
Šaltinis: 15min
0
A A

Aš vis galvoju, koks svarbus ir įtaigus būna pirmasis įspūdis. Filmo, muzikos, žmogaus, įvykio. Kai šeštoje klasėje muzikos mokytoja beveik privertė nueiti į klasikinės muzikos koncertą Biržų pilyje, buvau mergiotė, nieko nesuprantanti ir nieko nesitikinti iš tokios rimtos muzikos. O nuėjau ir išgirdau smuikininką, kurio muzika mane pakerėjo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Martynas Švėgžda von Bekker – smuikininkas, kuris nutildė mažą, priešiškai nusiteikusią nenuoramą, kuris privertė įdėmiai klausytis ir tą įspūdį atsiminti ilgam. Ir niekuo nepaaiškinamas tas žavesys, ta pirma meilė. Užsimerkusi vis dar atsimenu Biržų pilį ir jo koncertą. Smuikininkas, berods aštuonis metus pragyvenęs Paryžiuje, o dabar grįžęs, dėstantis Lietuvoje ir koncertuojantis visame pasaulyje, man atrodo toks paslaptingas, toks įdomus ir toks užburiantis. Skaitau interviu su juo, gilinuosi į jo mintis, į jo išgyvenimus ir patyrimus.

Atvykusi į Vilnių girdėjau ne vieną smuikininką, buvo tokių, kurie žavėjo, kurie stebino ar glumino, bet nė vienas daugiau man ir neprilygo tam pirmajam koncertui, išgirstam prieš daug metų. Stengiuosi nepraleisti Martyno pasirodymų, o kaskart, kai jis įžengia į sceną, vis dar susigėstu tarsi pamačius savo slaptą mylimąjį.

O kiek džiaugsmo man suteikė didelis vokas, kurį netikėtai vieną deną į rankas įdavė draugas! Atplėšusi jį radau smuikininko sudarytą natų knygą „le sont et la parole / garsas ir žodis“! Ar reikia dar pasakoti, kad iki šiol tai viena iš gražiausių dovanų, kurias esu gavusi? Vienas iš 100 egzempliorių guli pas mane lentynoje, vis vartau ir vartau su meile, nors ir nieko nesuprasdama.

Na, o liepos 17 d. šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamas koncertas „Vilniaus smuiko legendos“, skirtas Martyno močiutės, Lietuvos smuikininkės Elenos Strazdaites-Bekerienės 100-čiui paminėti. Kaip rašo renginio organizatoriai: „Elena Strazdaitė – Bekerienė – ryškiausia XX a. Lietuvos smuikininkė, savo griežimu pakerėjusi pusę Europos. Nors Antrasis pasaulinis karas sugriovė tarptautinės solinės karjeros planus (ji buvo kviečiama net į JAV!), tačiau padovanojo mūsų kultūrai tikrą šviesulį!“. Solistai: Dana Pomerancaitė – Mazurkevich (smuikas, JAV), Jurijus Mazurkevich (smuikas, JAV), Martynas Švėgžda von Bekker (smuikas), Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, dirigentas Donatas Katkus.

Tikiu, kad šis koncertas bus labai asmeniškas, labai jaukus, labai ramus ir šeimyninis, svajingas ir užburiantis. Sėdėsiu pirmose eilėse, kad matyčiau visų atlikėjų veidų išraiškas ir emocijas, semsiu meilę ir prisiminimus, svajosiu.

Ar turi savo pirmąją meilę, kurią myli besąlygiškai ir mylėsi visą gyvenimą?

Parašyk komentarą Odetai jos tinklaraštyje www.zaidziameparyziu.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką