Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 balandžio 12d. 21:10

Rūta Kvedaravičiūtė: tarp fotosesijų ir namų

Foto naujienai: Rūta Kvedaravičiūtė: tarp fotosesijų ir namų
zmones24.lt / Butauto Barausko nuotrauka
„Juk susilaukusios vaikų ne visos moterys meta darbą“, – gūžteli pečiais Rūta Kvedaravičiūtė (24).
„Juk susilaukusios vaikų ne visos moterys meta darbą“, – gūžteli pečiais Rūta Kvedaravičiūtė (24). Tačiau modelio darbas taip susijęs su išvaizda... Paskutines dienas iki antrojo vaiko atėjimo į šį pasaulį skaičiuojanti manekenė šypteli ir paaiškina, kad po gimdymo nesunku atsistoti prieš objektyvą. Sunkiau palikti vaiką.

Garsioji rusė Natalija Vodianova, dar vadinama Supernova, nė nestabtelėjo svaigiame kelyje į mados olimpą, nors vieną po kito pagimdė tris vaikus. Išimtis? „Pažįstu vieną lietuvę, kuri gimus vaikui tęsė karjerą. Nemažai užsieniečių, bet jos dažniausiai vyresnės“, – suka galvą Rūta, auginanti keturmetę Simoną, o netrukus susilauksianti dar vieno kūdikio. Ir pirmojo, ir antrojo nėštumo metu ji dirbo, kol pradėjo apvalėti pilvas – iki ketvirto mėnesio. Laukdamasi Simonos fotografavosi ir vėliau, tačiau „specializuotai“ nuotraukai – nėščiųjų kalendoriui. Fotosesija vyko Lietuvoje, o per šį nėštumą jau sulaukė pasiūlymo tai daryti svetur. Tačiau atsisakė. „Būtų tekę skristi, o aš nenorėčiau, kad vaikas gimtų ne namuose... Niekas juk nepasikeistų, jei dalyvaučiau toje fotosesijoje“, – rimtai aiškina Rūta. Nesunku spėti, kad jos gyvenimo prioritetai jau seniai sudėlioti.

Garsiausių žurnalų viršeliuose
„Atsidurti reikiamoje vietoje ir reikiamu metu“, – toks Rūtos karjeros kredo. Dešimtmetį mados pasaulyje besisukiojanti lietuvė ne sykį pozavo visame pasaulyje populiariam „Marie Claire“ viršeliui. „Esu jo tipažas“, – paaiškina ir lenkia pirštus, kuriose šalyse leidžiami žurnalai kvietė fotografuotis. Vos pakako rankos – Italijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos. Rūtos fotosesijas spausdino daugelis garsiausių leidinių: „Elle“, „Vogue“, „Harper’s Bazaar“. Klysta manantys, kad manekenės namuose visus šiuos žurnalus galima pavartyti. Rūta jų nerenka, nebent atsiunčia agentas arba iš kelionių parveža netyčia spaudos kioskuose pažįstamą veidą išvydę bičiuliai. Didžiausi užsakymai – pozuoti „Jaguar“ reklamai ir tapti Japonijos rinkai pateikiamos „Shiseido“ dekoratyvinės kosmetikos veidu.
Rūtos karjera prasidėjo nuo sėkmės „Miss Photo Baltic“ konkurse. Prieš tai trylikametė kelis mėnesius lankė manekenių mokyklą. „Viskas per pusmetį išsirutuliojo“, – pasakoja Rūta. Ar ne per anksti teko paragauti savarankiško gyvenimo? „Tėvai turi matyti, ar galima dukra pasitikėti, ar ji tam subrendusi. Esu įsitikinusi: kuo anksčiau pradėsi, tuo bus geriau. Man nebuvo sunku trylikos išvykti į Italiją. Gal sunkiau tėvams (šypsosi)? Man buvo įdomu.“ Darbai nepasipylė vos išlipus iš lėktuvo, bet ilgai laukti nereikėjo. Rūta nepiešia modelių darbo tik rožinėmis spalvomis, pripažįsta, kad buvo visko, bet, kaip kiekviename darbe, kartais ateina ir niūrių dienų. Tuomet gelbėdavo optimizmas ir menkniekiai iš vėžių neišmušdavo. O jų – į valias: dažną dieną tekdavo apibėgti krūvą atrankų, bet nė vienos nebūdavo sėkmingos. „Mano charakteris palankus – visada nesėkmes vertindavau ramiai, ašarų į pagalvę neliedavau. Yra taip, kaip yra. Mačiau ne vieną merginą dėl to panikuojančią. Gal savybė per daug neprisigalvoti, neprisisvajoti padeda ir dabar? Gimdau, kuriam laikui atitrūkstu, bet neišgyvenu, kad ką nors prarandu“, – svarsto Rūta.

Didžiausias smūgis – agentui
Galima pamanyti, kad supratusi, jog laukiasi pirmojo kūdikio, nepanikavo, bet juk karjerai tai – smūgis? „Agentui buvo didesnis, jis daug iš manęs tikėjosi, – šypteli. – Turėjau labai anksti jam pasisakyti, nes ant nosies kabėjo svarbūs darbai, o pilvas pradėjo didėti.“ Praėjus šokui, agentui buvo svarbus vienintelis klausimas – kada Rūta ketina grįžti, o po gimdymo praėjus vos porai mėnesių agentūra pasiteiravo, gal lietuvė jau pasirengusi dirbti. Į vieną pirmųjų kelionių – egzotiškas Karibų jūros salas – Rūta išsiruošė praėjus pusmečiui, kai gimė dukrelė. „Lietuvoje palikau žiemą, o ten galėjau mėgautis vasaros šiluma, – prisimena fotosesiją angliškam „Marie Claire“ žurnalui. – Visi manė, kad jau tinkamai atrodau, todėl ir pasiūlė darbą. Man pačiai – toli gražu. Tikrai ne. Tik po metų pasijaučiau esanti tokia, kaip anksčiau. Gal tai priklauso ir nuo vidinės būsenos. Vos pripranti, kad esi mama, ir vėl pakeli sparnus.“ Gal tada ir dabar ypač rūpinosi kūnu, kad mažyliams išvydus pasaulį kuo greičiau vėl šoktų į darbus? Rūta purto galvą. Juk savaime suprantama, kad reikia naudoti specialius kremus, nešioti korsetą, retsykiais pasimėgauti masažais. „Nepaleidau visko savieigai, – patikina. O maistas? – Man atrodė, kad viską galiu valgyti, ir sau tai leidau. Priaugau ne tiek daug – per dešimt kilogramų. Susigriebiau gimus vaikui.“ Tada jau nieko nelaukusi priemonių ėmėsi iškart: „Ne tik manekenėms norisi kuo greičiau atgauti formą. Visos mano draugės lieknos, daugelis jų – modeliai. Todėl ir kilo noras nebeatsipalaiduoti. Bet ir tada nevalgiau vienų salotų, tik pradėjau atidžiau derinti maistą.“

Apsvarsto kiekvieną pasiūlymą
Atsistoti po pertraukos prieš fotoobjektyvą Rūtai nebuvo sudėtinga. Sunkiau palikti vaiką. Tad tapusi mama ji sutikdavo išvykti tik porai dienų, ilgiausiai – savaitei. Vežtis dukros kartu nenorėjo – juk visą dieną surytų darbas, o ją matytų tik vakarais. Nekilo minčių atsisveikinti su mados pasauliu? „Kilo, – pritariamai linkteli galvą. – Bet jas nuslopino viliojantys pasiūlymai. Tapau išrankesnė: apsvarstau kiekvieną ir įvertinu, ar dėl to galiu palikti vaiką. Sutinku pozuoti tik reklamoms (apsimoka finansiškai) ir didiesiems žurnalams (naudinga man pačiai).“ O kaip agentas reagavo, kai po kelerių metų Rūta vėl pranešė apie nėštumą? „Ramiau – žino, kad grįšiu“, – neabejoja. Ar gyvenimo draugas neprieštaravo, kad prisimintų karjerą ir tada, kai namie ėmė krykštauti vaikas? „Niekada“, – papurto galvą. Jeigu mamai tekdavo išvykti, dukrą saugodavo auklės, o vakarais – tėtis.
Daugelis modelių su mados pasauliu atsisveikina artėdamos prie trisdešimtmečio. Tačiau Rūta abejoja, ar dirbs taip ilgai. Juolab kad niekada nebuvo pasinėrusi į karjerą ir pamiršusi mokslų – Vilniaus pedagoginiame universitete baigė ekonomiką. O atžaloms linkėtų savo nueito kelio? „Vaikas turi pasirinkti pats, – įsitikinusi. – Mačiau daug atvejų, kai mamos savo atžalas nori paversti princesėmis, tačiau jos sulaukia paauglystės ir paaiškėja, kad negali tapti manekenėmis – paprasčiausia neturi duomenų. Negali, o svajonė įskiepyta nuo mažens. Nereikia vaiko spausti, taip tik įskiepijami kompleksai".

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Fotosesija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką