Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūta Mikelkevičiūtė: artėja Gerumo diena

Foto naujienai: Rūta Mikelkevičiūtė: artėja Gerumo diena
zmones24.lt / Nuotrauka iš redakcijos archyvo
Šaltinis: 15min
0
A A

„LNK televizijos rengiama septintoji „Gerumo diena“ šiais metais šiek tiek skirsis nuo ankstesnių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
„LNK televizijos rengiama septintoji „Gerumo diena“ šiais metais šiek tiek skirsis nuo ankstesnių. Bus šiokių tokių naujovių“, – atvirauja šio labdaros telemaratono ir laidos „Nuo...iki...“ vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Keletas faktų


Gimimo diena: 1973 m.
Zodiako ženklas: Jautis.
Mokslai: yra baigusi medicinos mokyklą ir ekonomikos mokslus universitete (vadybos specialybę).
Veikla: dvylika metų veda laidą „Nuo... iki...“, yra viena iš labdaros fondo vėžiu sergantiems vaikams įkūrėjų.
Šeima: ištekėjusi, augina dukrą Dominyką ( 8 m.).
Pomėgiai: kelionės, nuotykiai.

Kuo bus ypatinga kovo 22-ąją vyksianti Gerumo diena?


Kasmet rengiama Gerumo diena turi skirtingą temą, kad žmonės žinotų, kam kviečiame tautą aukoti pinigėlius. Diena buvo skirta ir sergantiesiems cerebriniu paralyžiumi, ir akliesiems bei silpnaregiams ir t. t. Šiemet tokia pati tema kaip ir pernai – onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Pirmąsyk per septynerius metus kartojamės todėl, jog ši tema – viena aktualiausių ir skaudžiausių.
Pagal statistiką, vėžys – liga, kuri šiemet nusineš daugiausia gyvybių visame pasaulyje. Turbūt nėra žmogaus, kurio aplinkoje kas nors iš artimųjų, pažįstamų nesirgtų vėžiu. Visi esame vienaip ar kitaip paliesti to skaudulio.

Už suaukotus pinigus vėl bus perkama diagnostikos aparatūra?


Tie pinigai atiteks didžiausioms Lietuvos onkologijos ligoninėms. Bus perkama reikalingiausia medicininė įranga, galbūt vaistų. Akcijos tikslas, kad vėžiu sergantis žmogus turėtų viltį pasveikti, būtų išgelbėtas. Kad gyvybė neužgestų vien todėl, jog valstybei pritrūko pinigų moderniai diagnostikos aparatūrai ar gydymui. Vaistai išties yra žvėriškai brangūs.
Pernai už suaukotus pinigus buvo nupirktas modernus mamografas, kainavęs, berods, apie milijoną litų. Daugelis moterų žino, koks nemalonus ir skausmingas yra mamografijos tyrimas. Naujuoju aparatu tyrimai atliekami švelniai, rezultatai gaunami labai tikslūs. Apsirikti beveik neįmanoma. Net jeigu per klaidą gydytojas nepastebėtų kokio nors taškelio ar dėmelės nuotraukoje, kompiuteris pats parodo, kurioje vietoje reikia atkreipti dėmesį. Juk visi žinome, jog ankstyvas vėžio diagnozavimas – tai tūkstančiai išgelbėtų gyvybių.

Šiais metais vėl apdovanosite Gerumo dienos herojus?

Šiek tiek keičiasi situacija ir dėl apdovanojimų. Seniau kiekviena LNK televizijos laida pristatydavo savo herojų. Nominacijos būdavo įvairios: už žygdarbį, gerą darbą, drąsų poelgį, dvasios stiprybę ir t. t. Apimdavome įvairias gyvenimo sritis.
Šiemet visi herojai ir siužetai bus susiję tik su vėžiu. O jų, patikėkite, tikrai daug. Ir ne tik skausmingų iki širdies gelmių, bet ir skatinančių nepasiduoti, neprarasti vilties... Herojai bus apdovanoti ne vien tradiciniu stikliniu Paukščio sparnu, simbolizuojančiu gerumą, bet ir narcizų puokštėmis. Pasaulyje ši gėlė laikoma vilties simboliu.

Nesibaiminate, kad per krizę žmonės nebus tokie dosnūs?

Nemanau, kad krizė kaip nors paveiks žmogiškąsias savybes ir vertybes. Gerumas ir atjauta – įgimti dalykai. Be to, kasmet rengiamos Gerumo dienos formuoja ir keičia visuomenės požiūrį. Pastebėjau, kad žmonės tampa vis geresni ir dosnesni. Pamenu, per pernykščią Gerumo dieną nuo skambučių ir siunčiamų žinučių antplūdžio ėmė strigti mobilusis ryšys. Todėl labdaros akciją pratęsėme dar dviem valandoms, nes norinčiųjų paaukoti buvo labai daug. Su Algiu Ramanausku į eterį išėjome jau po vidurnakčio. Vien per pirmąsias keturias valandas žmonės suaukojo milijoną litų.

Gerumo dienos akcijoje dalyvaujate nuo pat pradžių?

Taip. Labai džiaugiuosi, kad dirbdama komercinėje televizijoje galiu dalyvauti tokiame nekomerciniame projekte. Juokaudama sakau, kad gerumas yra užkrečiamas. Tokios labdaringos akcijos formuoja žmonių požiūrį. Iš viso per 2007-ųjų Gerumo dieną buvo surinkta 1,6 milijono litų. Kasmet ta suma didėja.
Jei laikraščių pirmuosiuose puslapiuose mirgėtų teigiamas emocijas keliančios antraštės, nebūtų tiek prievartos ir smurto. Su draugais atostogaudami Egipte, pamenu, specialiai panaršėme po internetą, kad sužinotume, kokios naujienos Lietuvoje. Atitrūkę nuo tos realybės ir pažvelgę iš šono, pakraupome. Kaip šiandien prisimenu vienos dienos laikraščių antraštes: „Vaikinas išžagino senolę“, „Girtas vairuotojas sukėlė avariją, kuri nusinešė keturių žmonių gyvybes“, „Seimo nariai tautą verčia veržtis diržus, o patys nė neketina“ ir t. t.

Manote, esame netiesiogiai programuojami blogiems poelgiams.


Be abejo, nes kiekviena informacija veikia mūsų psichiką ir tam tikra prasme „programuoja“ tolimesniems įvykiams. Pikta, kad mūsų visuomenėje iškreiptos vertybės. Todėl kai kas nors padaro kažką gera, kas turėtų būti elementaru ir net privalu, į tai reaguojama kaip į ypatingą poelgį, už kurį reikia apdovanoti ir pan.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką