Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 15d. 17:41

Vilniaus teisėjui – pasaulį apskriejusi žioplo žurnalisto staigmena

A.Pažarskis apšauktas rasistų maršo dalyviu.
15min.lt / A.Pažarskis apšauktas rasistų maršo dalyviu.

Klaidos auka tapęs vilnietis 15min.lt pripažino, jog „tokio kuriozo dar nėra buvę“, bet labiau šypseną nei pyktį keliančio nutikimo nedramatizuoja.

Vilnietis Artūras Pažarskis, dievinantis klasikinę muziką ir dirbantis solidų, visuomenei reikšmingą darbą, per keturiasdešimt savo gyvenimo metų stengėsi būti doras pilietis ir nesivelti į jokias avantiūras.

Tačiau neseniai pasaulį apskriejo pranešimas, kad A.Pažarskis buvo nufilmuotas žygiuojantis Vilniaus gatvėmis ir skanduojantis rasinius šūkius.Dvidešimtmetis skustagalvis vilnietis Paulius Peciulevičius, kuris neseniai iš tiesų buvo teisiamas ir išteisintas byloje dėl 2008 metų kovo 11-osios eitynių, pranešime net neminimas.

Rusijai, Izraeliui, Jungtinėms Valstijoms ir kitoms pasaulio šalims anglų kalba internetu išplatintame pranešime, be kita ko, teigiama, kad A.Pažarskio kompanija buvo karinę uniformą vilkintys skustagalviai, nešini vėliavomis su svastikomis ir skanduojantys tokius šūkius kaip „Žydai lauk!“ bei „Karkime žydus!“

Esminis šios naujienos akcentas – Vilniaus teismas išteisino A.Pažarskį baudžiamojoje byloje dėl neapykantos kurstymo, nes žygeivis sėkmingai įrodė, kad šūkis „Lietuva – lietuviams!“ nėra rasinis, o reiškiantis tik tiek, kad valdžia Lietuvoje priklauso tos šalies žmonėms.

Dvidešimtmetis skustagalvis vilnietis Paulius Peciulevičius, kuris neseniai iš tiesų buvo teisiamas ir išteisintas byloje dėl 2008 metų kovo 11-osios eitynių, pranešime net neminimas.

Tuo tarpu tarptautiniu mastu išplatintoje informacijoje minimas A.Pažarskis – P.Peciulevičiaus bylą nagrinėjęs Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas!

„Tokio kuriozo nėra buvę“

„Tokio kuriozo tikrai dar nėra buvę“, – prisipažino iš naujienų portalo 15min.lt apie šį nesusipratimą sužinojęs teisėjas A.Pažarskis.

Teisėjo reakcija iš esmės buvo santūri – dėl šio nesusipratimo kvatotis jis nepradėjo, tačiau ir neigiamų emocijų neparodė.

„Nelabai man svarbu, kad ten ką parašė. Manau, tiesiog įvyko nesusipratimas. Bet tikrai nesiaiškinsiu, kas ir kaip, nereikalausiu, kad paneigtų ar ištaisytų“, – kalbėjo 15min.lt pašnekovas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./P.Peciulevičius teisme jautėsi kur kas drąsiau nei policijos apklausų metu.
P.Peciulevičius

Kita vertus, A.Pažarskis sutiko, jog šis nesusipratimas gali turėti ilgalaikių pasekmių: pavyzdžiui, kurios nors valstybės saugumo tarnybos sumanys įtraukti jį į juoduosius sąrašus ir niekuo dėtam teisėjui, tarkime, vykstant atostogauti, bus užtrenktos durys.

Autorius – nežinomas

15min.lt primena, kad A.Pažarskio nagrinėtoje byloje nuosprendis buvo paskelbtas sausio 28 dieną.

Vasario 6 dieną informacija apie tai pasirodė buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje gyvenančių žydų organizacijas vienijančios sąjungos UCSJ (Union of Councils for Jews in the Former Soviet Union) interneto tinklalapyje.

Ši Maskvoje veikianti organizacija remiasi savo padalinio – UCSJ Baltijos šalių biuro – pranešimu.

Kas yra šio pranešimo, o tuo pačiu ir kurioziškos klaidos autorius, nenurodoma.

Aišku tik tiek, kad UCSJ tinklalapyje pasirodžiusią žinią kaip patikimą informaciją pasigavo ir kitos žiniasklaidos priemonės, pavyzdžiui Žydų telegrafo agentūra JTA, reklamuojama kaip pasaulio žydų naujienų agentūra. Informaciją persispausdino ir Baltimorės (JAV) tinklalapis JewishTimes.com.

Temos: 2 Staigmena Judaizmas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką