Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 5d. 15:59

Vitalijus Cololo: „Vaikai dėl manęs tiesiog pamišę“

Foto naujienai: Vitalijus Cololo: „Vaikai dėl manęs tiesiog pamišę“
zmones24.lt / Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iš Druskininkų kilęs humoristas laidų „Dzin" ir „Puikusis šou" vedėjas Vitalijus Cololo neslepia, kad vaikai - didžioji jo gyvenimo meilė.

Iš Druskininkų kilęs humoristas laidų „Dzin" ir „Puikusis šou" vedėjas Vitalijus Cololo neslepia, kad vaikai - didžioji jo gyvenimo meilė. „Jei tik mokytojams mokėtų kiek daugiau pinigų, mielai imčiausi šio darbo", - sako pašnekovas.


Buvote išrinktas mėgstamiausiu vaikų TV laidų vedėju. Kaip manote, kas nulėmė mažųjų simpatijas?


Pagal išsilavinimą esu pedagogas. Nemažai laiko praleidau su mažaisiais, septynerius metus dirbau su neįgaliais vaikais Druskininkų dailės galerijoje, taip pat stovyklose, sanatorijose. Žinau, kaip su jais bendrauti.


Ką jums reiškia vaikų nuomonė?


„Vaikų balsas" man labai svarbus. Už jokius pinigus to nenusipirksi. Reikia pripažinti - vaikai dėl manęs tiesiog pamišę. Anksčiau maniau, kad tai vis dėl vieno ar kito mano vaidmens, o dabar manau, kad dėl visų esamų ir buvusių vaidmenų. Nepaprastai tuo džiaugiuosi, bet garsiai nesigiriu (šypsosi). Niekada neatsisakiau vaikiškų renginių ir toliau žadu su vaikais dirbti. Ir mano dukra tai labai vertina.


Septynmetė Evita - didžiausia jūsų talento gerbėja?


Ji žiūri visas laidas, kuriose filmuojuosi, o paskui kritikuoja. Aš televizorių žiūriu kur kas rečiau, akis į žydrąjį ekraną paganau tik prieš užmigdamas. Neturiu teisės grįžti namo, atsigulti ir žiūrėti televizorių... Aš ir taip labai mažai laiko praleidžiu su dukra. Nors, kai geriau pagalvoju, mes su abu turime labai daug bendra.


Gal prisimintumėte, kokia jūsų paties vaikystė?


Vaikystėje mudu su broliu nepaprastai daug keliavome, buvome prie Juodosios ir Azovo jūrų, aplankėme Ukrainą, Karpatus... Iki šiol vadovaujuosi principu: kol gali - keliauk.


Kokia įprasta Vitalijaus diena?


Jei filmavimai po pietų, rytą praleidžiu prie kompiuterio. Retai kada leidžiu sau patingėti. Šiuo metu pradėjau režisuoti ir rašyti scenarijus. Reikia pastebėti, kad tai man nepaprastai patinka. Kai pagalvoju, yra tiek daug sričių, kuriose norėčiau pasireikšti. Vienu metu svarsčiau, kad reikėtų stoti į aktorinį. Bet paskui sudvejojau: gal visas mano „cinkelis" ir yra tas, kad nesu baigęs mokslų ir dirbu ne pagal nustatytus kanonus.


Kokių dalykų norėtumėte dar išmokti?


Noriu patobulinti lietuvių kalbos žinias, kad galėčiau taisyklingiau kalbėti. Vedu įvairius renginius: vestuves, gimtadienius... Nepakenktų patobulinti ir anglų kalbos mokėjimą, turiu daug planų. Noriu antros atžalos (šypsosi).


Esate linkęs planuoti savo gyvenimą?


Ne daugiau kaip dvi dienas ar savaitę į priekį.


Ar tiesa, kad nesate taupus?


Ko jau ko, o pinigų aš neskaičiuoju. Jei turiu, tai ir leidžiu. Tačiau buvo toks laikas, kai studijuodami valgėme pumpurus nuo medžių. Buvo visko: ketverius metus esu gyvenęs biliardinėje. Iš daugybės dalykų susideda mūsų gyvenimas (juokiasi).


Smalsu, iš kur semiatės idėjų, kaip gimsta vienas ar kitas jūsų sukurtas personažas?


Apsidairykite! Aplink mus vien personažai vaikšto. Kasdien to nepastebime - esame pernelyg užsidarę. Tiesa, į prekybos centrą personažai neužsuka. Tokioje vietoje niekas su niekuo nesusipažins. Gaila, bet kuo toliau, tuo labiau žmonės tik girti susipažįsta... Meilė gimsta po pirmo karto (juokiasi). Supraskite teisingai - aš pats pažinčių neieškau, turiu žmoną. Kaskart su ja vis iš naujo susipažįstu.


Prisimenate, kur su ja susipažinote?


Pamačiau ją išeinančią iš bendrabučio ir pamaniau: kokia „fifa". Po kelerių metų draugystės susituokėme. Atkovojau ją iš kito vaikino (šypsosi). Jos tėvai nežinojo, kad prieš vestuves trejus metus kartu gyvenome. Man baisu, kai žmonės nė kiek nepagyvenę tuokiasi... Norint ilgai būti kartu, būtina pasižiūrėti, ar tinkate vienas kitam.


Pažįstami tikina, kad žmona jus labai pakeitė... Ar iš tiesų?


Prieš sutikdamas Ingą, buvau šiurkštus, grubus, nesugebantis atsiprašyti... Po pažinties su ja pasikeičiau. Tiksliau, žmona mane labai smarkiai pakeitė.


Kas judu vienija?


Tariuosi su žmona beveik visais klausimais. Ji - dailės mokytoja, taip pat ir mano stilistė. Pastaruoju metu ir dukra pastebi, kai tėtis netinkamai apsivilkęs. „Esi apsirengęs kaip kaimas", - komentuoja septynmetė Evita. Jos, kaip ir mamos, stiliaus pojūtis įgimtas (juokiasi). Gal todėl Ingos spintoje šiuo metu daugiau nei šimtas rankinių? Rankinės ir bateliai - tai vis žmonos malonumai, džiaugiuosi galėdamas jai visa tai suteikti.


Esate labai dosnus?


Ne tai, kad dosnus. Tiesiog su šeima praleidžiu ne tiek laiko, kiek norėčiau. Vilniuje per savaitę būnu tris, kartais keturias dienas. Taigi bent pirkiniais kiek kompensuoju atskirai leidžiamą laiką.


Kaip įprastai nustebinate antrąją pusę?


Kiekvieną kartą grįždamas namo (juokiasi). Na, jokia paslaptis, kad nemėgstu dovanoti gėlių. Jei ne įvairios progos, jų mūsų namuose visai nebūtų. Kur kas geriau gyvą kaktusą ar dešrą vietoj gėlių nupirkti (juokiasi). 


Priminkite, kaip seniai važinėjate maršrutu Druskininkai-Vilnius?


Dešimtus metus. Kai prasidėjo pirmieji filmavimai „Tegyvuoja karalius", „Šapro šou", „Šeštadienio šou", taip ir tebesitęsia. Tiesa, dabar Vilniuje nuomoju butą su broliu. Kai keliskart vos nenusiverčiau nuo kelio, lioviausi važinėti naktimis. Nesaugu. 


Kas nulėmė jūsų apsisprendimą įsikurti su šeima ne sostinėje, o kurortiniame miestelyje?


Druskininkai - mažas miestukas su gerais žmonėmis. Jame dirba ir mano žmona. Ne kartą jai sakiau: jei tik nori, atiduosime visas paskolas, o tada grįšiu ir vėl dirbsiu vaikų dailės galerijos direktoriumi, nebevažinėsiu. Šiuo metu Vilniuje tik dirbu, o ilsiuosi ir gyvenu Druskininkuose.


Ar lieka kada pasidžiaugti laisvu laiku?


Priklausau Druskininkų „Rotary" klubui, kartu nuveikiame daug gerų darbų. O su šeima mielai keliaujame, žvejojame ar pramogaujame gamtoje. Mėgstu sukiotis virtuvėje. Esu žmogus, propaguojantis maisto kultą. Tiesa, lietuviška virtuvė man kiek per sunki, todėl kiaulienos patiekalus stengiuosi keisti žuvimi, vištiena ar daržovėmis.


Teko girdėti, kad artėjant gimtadieniams stengiatės ištrūkti iš Lietuvos...


Po trisdešimtmečio, kurį sutikau Malaizijoje, stengiuosi kasmet iš čia ištrūkti. Jau aplankiau Turkiją, Egiptą. Tik praėjusiais metais su „Dzin" komanda gimtadienį švenčiau Lietuvoje. Bet šiemet bandysiu vėl pabėgti, gal pavyks pasiekti Šveicariją ar Ispaniją? Tai kainuos, bet juk dirbu.


Panašu, kad savo klausimais ir komentarais ramybėje nepalieka smalsūs gerbėjai?


Taip, tai - vis duoklė už tai, kuo esu... Populiarumas...


Jaučiate bėgančių metų tėkmę?


Bijau pradėti ta tema filosofuoti. Tiesą sakant, nenorėčiau gyventi labai ilgai: nesinori būti senuku, pridarančiu kažkam nemalonumų.


Užsiminėte, kad sunkmetis jums nebaisus...


Nebaisus, man kur kas baisiau, kad mane kas nubaus, jog per daug apie tą krizę kalbu. Žinote, Lietuva - pavyduolių šalis.


Susidaro įspūdis, kad esate patenkintas gyvenimu. Labai jau nelietuviškai visa tai skamba...


Būtent, todėl dėl savęs ir baiminuosi. Tėvas man visada sakydavo: „Baisiausias dalykas yra pavydas, o jis - didžiausia Lietuvos liga." Bet ar pagerės kas, jei verkšlensiu, kad mane spaudžia mokesčiai? Labai noriu, kad žmonės, pažvelgę į mane, sudvejotų: o gal nėra jau taip blogai, jei kažkas vaikšto laimingas?


Ar yra dalykų, kurių netoleruojate?


Su manimi lengva susipykti - tereikia pavėluoti. Ateiti laiku - vienas iš pagarbos dalykų asmeniui, kuris laukia. Šia liga serga daugelis vilniečių (šypsosi). Deja, nepagydomai... Taip pat negaliu bendrauti su žmonėmis, kurie nėra savimi. Galbūt todėl ir nevaikštau į vakarėlius, ten, kur visi šypsosi ir bučiuojasi... Taip pat niekada nesibučiuoju su šou verslo atstovais nei į žandukus, nei į lūpytes. Bučiuoju tik žmoną ir dukrą.


Esate linksmas ir draugiškas, matyt, dažnai ir taurelę pakilnojate?


Na, nesu už alkoholizmo kultą, bet ir prieš jį niekada nebuvau. Aš geriu, man skanu, o visi kiti tegul elgiasi, kaip kas nori. Niekam savo nuomonės neperšu. 


Koks jūsų gyvenimo credo?


Tegul kiekvienas atsakingai atlieka savo darbą ir viskas bus gerai. O vaikučiams norėčiau palinkėti, kad jie žinotų ne tik savo teises, bet ir pareigas. Čia nauja pedagogų patarlė (juokiasi).


Gal primintumėte, kokia buvo sena?


Vaikai, būkite geri (grūmoja pirštu)!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką