Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antroji „Eurovizijos“ atranka – su rytietiška egzotika ir vaivorykštinėmis širdelėmis (nuotraukos)

Atlikėjas Ruslanas Kirilkinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atlikėjas Ruslanas Kirilkinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antrajame nacionalinės atrankos į „Eurovizijos“ konkursą filmavime šį ketvirtadienį pasirodė 11 grupių ir atlikėjų – dvyliktas turėjęs būti Merūnas Vitulskis atsisakė dainuoti dėl ligos. Trys daugiausia komisijos ir žiūrovų simpatijų sulaukę dalyviai, kurie keliaus į „Eurovizijos“ finalą, bus išrinkti jau šį šeštadienį.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Komisija savo favoritais šįkart išrinko atlikėjus Donatą Montvydą ir grupę „Amberlife“. Žiūrovų simpatijų sulaukė ir egzotiškas duetas „Agama“, o visus priblokšti su daina „I love a boy who's in love with a fairytale“ mėginęs Ruslanas Kirilkinas didelio dėmesio nesulaukė.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Mariaana Seppern
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Mariaana Seppern

Pirmoji į sceną žengusi Lietuvoje gyvenanti ir už lietuvio ištekėjusi estė Mariaana Seppern komisijos buvo sukritikuota. Dainą „My Home Is Europe“ atlikusi moteris iš komisijos nario, LTV muzikos laidų prodiuserio ir Lietuvos „Eurovizijos“ konkurso koordinatoriaus Jono Vilimo sulaukė priekaištų, kad šios dainos įrašas skambėjęs daug geriau.

„Dainuoti reikia švariai“, – J.Vilimui pritarė radijo stoties „Opus 3“ vadovas Darius Užkuraitis ir vėliau pridūrė, kad su grupės „Right Said Fred“ stiliaus daina „Eurovizijoje“ nesulauksime susidomėjimo – tokio stiliaus kūriniai buvo populiarūs prieš gerą dešimtmetį.

Mundžio ir „Electric Ladies“, kurie atliko kūrinį „Sielos muzika“, komisija taip pat nepaglostė – Sauliui Urbonavičiui-Samui šioje dainoje labai trūko stipraus Mundžio vokalo.

„Pasirodo, kad daina vienokia, o dainavimo stilius visai kitoks“, – gūžčiojo pečiais LATGA-A atstovas, kompozitorius Mindaugas Urbaitis.

Didžiule iškirpte scenoje pasirodžiusi Raimonda Masiulytė sulaukė komplimentų dėl išvaizdos, tačiau jos daina „Ledinė širdis“ buvo įvardyta kaip visai neurovizinė.

Daug geriau sekėsi egzotiškajam duetui „Agama“ su kūriniu „Field Of Kings“. Dueto narė Violeta Jurkonienė-Sati šiai rytietiškų melodijų kupinai dainai pati sukūrė muziką ir žodžius. Daug publikos ovacijų sulaukusį kūrinį muzikologas D.Užkuraitis pavadino egzotišku ir teigė manantis, kad ir toks pasirodymas „Eurovizijoje“ sulauktų savo gerbėjų.

„Viskas buvo atlikta kokybiškai. Tai tikrai originaliausiais šių metų „Eurovizjos“ atrankos pasirodymas“, – tvirtino J.Vilimas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Grupė Agama
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Grupė „Agama“

Realybės dokumentikoje „Kelias į žvaigždes 3“ išgarsėjęs atlikėjas Audrius Zavadskis atliko lyrišką kūrinį „Right Now“ ir sulaukė tiek pagyrimų, tiekr pabarimų.

„Pritrūko vidinės jėgos lyrikai išreikšti, bet pasirodymas buvo vienas iš įdomesnių“, – kalbėjo M.Urbaitis.

Tiksliai dainuoji, pasirodymas spalvingas, bet daina skubotai suregzta. Bet drąsa, tavo užtikrintumas yra sveikintina.

„Tokia romantika turi būti pateikta ypač skaniai. Vokalas galėjo skambėti stipriau...“ – kritiką žėrė S.Urbonavičius.

Kojos traumą gavęs Ruslanas Kirilkinas įsitaisė sūpynėse ir atliko dainą apie meilę vaikinui, mylinčiam pasakas. Už Ruslano nugaros ekranuose mainėsi vaivorykštės spalvų širdys, o du šokėjai – vaikinas ir mergina – per pasirodymą vaizdavo savo jausmus vokalistui.

„Tiksliai dainuoji, pasirodymas spalvingas, bet daina skubotai suregzta. Bet drąsa, tavo užtikrintumas yra sveikintina“, – komentavo S.Urbonavičius.

J.Vilimo manymu, kartoti praėjusių metų „Eurovizijos“ motyvus – dainoje jaučiama aliuzija į praėjusių metų nugalėtojo Aleksandro Rybako dainą – yra rizikingas žingsnis, kuris dažnai nepasiteisina.

Buvusi projekto „Triumfo arka“ dalyvė Marta Lukošiūtė atliko dainą „Meilės ruduo“, tačiau stiprus vokalas komisijos nepapirko.

„Man iškilo klausimas: kas būtų šios dainos klausytojas „Eurovizijoje“? Daug įdėta į dainą, bet rezultatas nelabai matosi“, – teigė M.Urbaitis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Atlikėjas Amberlife
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Atlikėjas E.Lubys

Netrukus scenoje prasidėjo tikras šou – fejerverkų ir blizgučių konfeti pažėrė atlikėjas E.Lubys iš grupės „Amberlife“. Jis atliko dainą „Material World“. Ryškus  pasirodymas įstrigo komisijos nariams, tačiau M.Urbaitis teigė pasigedęs „kabliuko“.

„Noriu pasidžiaugti jo kilimu – nuo 2004 metų Edgaras yra stipriai paaugęs. Pasibuvimas svečiose šalyse jam išėjo į naudą“, – kalbėjo J.Vilimas.

S.Urbonavičiaus „Eurovizjos“ talismanu praminti „Saulės kliošas“ šįkart atrankoje pasirodė neįprastai – pritildė savo trimitus ir atliko gana lyrišką kūrinį. Tačiau toks grupės pasikeitimas komisijos nariui, LTV laidos „Estrados orbitoje“ vedėjui Kazimierui Šiauliui pasirodė netinkamas. Pasak K.Šiaulio, grupei reikėjo tęsti tai, ką pradėjo anksčiau.

„Kiekvienais metais būna smagu matyti „Saulės kliošą“ ir vis norisi, kad jis kada nors susprogdintų bombą. Tačiau šįkart to nebuvo, bet buvo smagu“, – apie dainą „Tu atėjai“ kalbėjo D.Užkuraitis.

Atlikėja Mini-Mi atliko dainą „Always“. Iš M.Urbaičio ji sulaukė pastabos, kad nors kūrinys atliktas gerai, pritariantieji vokalai skambesį tempė žemyn.

„Susitarkite, kuris dainoje yra lyderis, o į chorų konkursą – pirmyn“, – sakė S.Urbonavičius, kuriam į akis krito penkių pritariančiųjų ir Mini-Mi kartais užgožusių vokalistų grupė.  

Paskutinis atrankoje pasirodė D.Montvydas. Vaikinas sulaukė tiek publikos, tiek komisijos simpatijų. D.Montvydo daina „Running Fast“ buvo pripažinta kaip verčiausia finalo iš visų tą vakarą pristatytų kūrinių.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką