TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrojoje atrankoje į „Euroviziją“ – nuo „pjovimo pro šalį“ iki šiurpulius keliančių dainų (nuotraukos)

Evelina Sašenko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atlikėja Evelina Sašenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos televizijos studijoje vyko antrojo nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ pusfinalio filmavimas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Antrą atrankos etapą pradėjo Guoda Isado su liaudiškai skambančia daina „Čiūto tūto“, kuriai muziką sukūrė Linas Adomaitis, o žodžius – pati Guoda. Vokalistė su pritariančiomis dainininkėmis ir šokėjais vilkėjo stilizuotais tautiniais drabužiais ir tokiu nacionaliniu pasirodymu papirko studijoje sėdinčią publiką.

„Ši daina visai tiko nacionalinei scenai, bet abejoju, ar ji tiktų „Eurovizijai“. Šokėjai buvo įdomesni už tave – tau labai trūko ekspresijos“, – kritikavo komisijos narė Rosita Čivilytė.

„Man labai patiko šis šiuolaikinės muzikos ir folkloro miksas. Aš pats vaikystėje grojau birbyne“, – prisipažino kitas komisijoje sėdintis vertintojas grupės „Kastaneda“ narys Lukas Pačkauskas.

Antrasis savo „Eurovizijai“ skirtą dainą pristatė iš realybės šou pažįstamas atlikėjas Valdas Maksvytis. Sėdėdamas fotelyje ir supamas parduotuvių manekenus primenančių šokėjų dainininkas prašė: „Leisk mylėti.“ Nemažas darbas šiame pasirodyme teko ir pritariančiosioms atlikėjoms, tačiau jos dainos neišgelbėjo...

„Daina – gana vidutiniška, reikia parodyti ką nors originalesnio ir šiuolaikiškesnio. Ji nelabai tinka atstovauti Lietuvai“, – diplomatiškai pasirodymą komentavo Darius Užkuraitis.

Dviejų šviesiaplaukių duetas „VIG Roses“ publiką bandė papirkti ne tik seksualumu ir grožiu, dryžuotais drabužiais, bet ir gerais balsais, atlikdamos savo siūlomą dainą „Freedom Of Mind“. „Merginos, jūs šaunuolės ir gražuolės. Man patiko. Jūs dainavote unisonu, kas vieniems atrodo lengva, bet iš tiesų yra sudėtinga. Neturiu jums priekaištų“, – gyrė D.Užkuraitis.

Iš pradžių scenoje lyg ir buvo komedija, vėliau – drama. Nesupratau, kokia tų kolegų žaliomis kelnėmis misija, bet jie ją atliko. Nuotaiką man pakėlėte.Branda ir energija scenoje spinduliavo duetas „Dave and Henry“, kuris atliko dainą „Fresh Air Dream“, sukurtą legendinės grupės „Raganiai“, egzistuojančios nuo 1969 metų. Juodu lietpalčiu ir odine striuke vilkinčius pagrindinius vokalistus papildė ryškiai žaliomis kelnėmis mūvintys pritariantieji jauni dainininkai.

„Iš pradžių scenoje lyg ir buvo komedija, vėliau – drama. Nesupratau, kokia tų kolegų žaliomis kelnėmis misija, bet jie ją atliko. Nuotaiką man pakėlėte“, – šypsojosi komisijai atstovaujantis Lukas.

Penktoji sceną viena užvaldė dainininkė Liepa su savo kūrybos koketiška daina „Laukiu“. Studijoje ją aktyviausiai palaikė buvęs „Bavarija“ narys Juozas Liesis – ne tik fotografavo, bet ir drąsino plojimais.

„Liepa, tu tikra liepa, man buvo gera klausytis to lapų šnaresio, viskas čia derėjo. O ar tu esi apskritai sutverta „Eurovizijos“ scenai – labai abejoju. Tačiau keisti tikrai nenorėčiau“, – atviravo R.Čivilytė.

Grupė „Tofu Bubble“ pristatė taip pat savo kūrybos dainą „Take“, kuri, deja, skambėjo nelabai įsimenamai. „Šviežias vėjelis pūstelėjo man į veidą, bet solistė galėjo būti ryškesnė. „Lounge“ bare jūs labai tiktumėte“, – komentavo Lukas.

Jau patyrusi atrankų į „Euroviziją“ dalyvė Nora seksualia juoda suknele baltais taškučiais atliko savo dainą „What Is Love?“. Artistiškas pasirodymas, stiprus balsas, tik dainai pritrūko į atmintį įkrintančios melodijos.

„Tu puikiai atrodai, daina puiki, bet man pritrūko vidinės strėlės dainos viduryje – neužkabino iki širdies gelmių“, – apgailestavo R.Čivilytė.

Iš sąstingio žiūrovus prikėlė rokeriai EDEN su trankiu kūriniu „Sleep Of Mind“, riksmais „Why?“ ir purtomais plaukais. „Aš prisimenu pernai metus, kai jūs patekote į atrankos finalą. Rokas turi išspinduliuoti energiją, to vokalistui pritrūko. Pernai tikrai buvo geriau“, – konstatavo D.Užkuraitis.

Deividai, jūs su vokalais labai pjovėte pro šalį. Šį kartą tau nepavyko, bet gal pavyks kitąkart...Gitaromis ir būgnais grojančios ir dainuojančios merginos padėjo pasirodyti devintajai atrankos dalyvei Eglei Petrikaitei. Jos dainai „Laimingi kaip mes“ netrūko energijos, bet ji nepasirodė labai stipri. „Šią dainą klausydamas įsivaizdavau, kad žiūriu amerikietišką serialą apie paauglius. Jūs gerai judėjote, bet ši daina labiau tiktų vaikų „Eurovizijai“, – savo nuomone pasidalijo Lukas. Jam pritarė kiti komisijos nariai.

Būgnai, gitaros, klavišiniai ir pritariančioji dainininkė papildė Deivido Basčio pasirodymą su daina „My Girl“. „Deividai, jūs su vokalais labai pjovėte pro šalį. Šį kartą tau nepavyko, bet gal pavyks kitąkart“, – nedaugžodžiavo D.Užkuriatis.

Moterišku žavesiu ir figūrą pabrėžiančiais drabužiais žiūrovus bandė papirkti Eglė Jakšytė. Ji atliko  tradicinį eurovizinį kūrinį „Love Is Alive“ su penkiomis pritariančiomis vokalistėmis. „Daina gera, tikrai eurovizinė, bet tu dar neišmokai gerai naudotis savo balsu. Esi tiesiog neįdomi, kažkokia Ruslanos kopija“, – kritikavo R.Čivilytė.

Slėpdamosi medinėje dėžėje, intrigavo dvyliktu numeriu pasirodžiusios „Kas jos tokios?“. Atlikdamos savo dainą „Unbreakable“, merginos demonstravo stiprius balsus.

„Aš jus puikiai žinau ir šiandien jūs parodėte patį originaliausią vaizdą, koks čia buvo. Žinoma, ta dėžė galėjo sprogti ar sulūžti, nes visi jus pagaliau norėjo pamatyti. Nežinau, ar „Eurovizijos“ žiūrovai norėtų visą laiką žiūrėti į dėžę“, – abejojo Lukas.

Mano manymu, tai buvo pats gražiausias pasirodymas. Tu skambėti gali bet kokioje salėje – net ir pasaulinėje.Tryliktasis numeris teko scenos profesionalei Evelinai Sašenko su romantišku kūriniu „C’est Ma Vie“. Jos balsas, fortepijono ir styginių muzika privertė kūnu bėgti šiurpuliukus...

„Kaip gera komentuoti, kai viskas yra profesionalu ir tikra. Mano manymu, tai buvo pats gražiausias pasirodymas. Tu skambėti gali bet kokioje salėje – net ir pasaulinėje“, – susižavėjimo neslėpė R.Čivilytė.

Na, o antrą atrankos į „Euroviziją“ pusfinalį baigė Donny Montell su lyriška savo kūrybos daina „Let Me“, taip pat griebiančia už širdies.

„Donny Montell vis dar nėra Donny Montell, jis labiau Michaelas Jacksonas. Tai nebuvo geriausias tavo pasirodymas, tu detonavai ir nežinau kodėl“, – kritikos strėlių negailėjo D.Užkuraitis.

Televizijos žiūrovai antrąjį atrankos į „Euroviziją“ pusfinalį galės pamatyti šeštadienį 21 val. per Lietuvos televiziją. Balsavimas vyks tiesiogiai. Bendru komisijos ir žiūrovų balsavimu pirmas 3 vietas užėmę dalyviai pateks į nacionalinės atrankos finalą, kuris tiesiogiai bus transliuojamas vasario 24 dieną, ketvirtadienį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką