Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 28d. 10:03

Lietuvė iš Australijos Wilma La „Eurovizijoje“ dalyvauti nusprendė pralaimėjusi lažybas

Wilma La
Asmeninio albumo ir Luko Balandžio nuotr. / Wilma La

Wilma La. Taip save pristato dainininkė Vilma Laučytė (34), tačiau paprašo į ją kreiptis sceniniu slapyvardžiu. „Kas dabar Lady Gagą vardu vadina?“ – klausia ir mostelėjusi ranka priduria, kad jos pavardė daugeliui veikiausiai nieko nesako.

 

Wilmos La vardas ne vienam lietuviui turbūt taip pat girdimas pirmą kartą, tačiau svečiose šalyse – gana gerai žinomas. Ilgus metus užsienyje gyvenanti buvusi klaipėdietė – populiari privačių vakarėlių dainininkė, nusprendusi įveikti 30 valandų skrydį iš Australijos ir dalyvauti šių metų „Eurovizijos“ atrankoje.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Wilma La
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Wilma La

Ji – viena iš dvylikos pretendenčių, bandanti laimę 2015-ųjų pavasarį atstovauti Lietuvai Vienoje vyksiančiame tarptautiniame dainų konkurse. Lietuviškoje scenoje – Vilma naujokė. Ir nors ji studijavo džiazo vokalą ir dainavimas jai anaiptol nesvetimas, ji neslepia – sunkiausiai varžytis su populiariais, daugelio žiūrovų simpatijas jau spėjusiais pelnyti atlikėjais.

„Konkurse dalyvauja ne vienas lietuvių mylimas atlikėjas. Aš turiu visus prisijaukinti iš naujo. Tai lyg dviguba konkurencija“, – juokėsi ji.

Apskritai „Euroviziją“ ji vertina kaip galimybę išbandyti ką nors naujo, kaip žaidimą, tai iššūkis jai pačiai. „Daug metų dainavau privačiuose vakarėliuose, įvairiose šventėse, tačiau į didžiąją sceną taip ir neišėjau. Dalyvavimas atrankoje man lyg perėjimas į kitą lygmenį“, – Žmonės.lt sakė ji.

Tiesa, sykį gyvendama Jordanijoje ji bandė jėgas realybės šou „Star Academy Arabia“. Tačiau net praėjusi atranką vis dėlto atsisakė dalyvauti. „Tikėjausi, kad tai bus daugiau muzikinis projektas, o ne gyvenimiškas. Pati pabėgau iš ten. Nenorėjau gyventi su visokiais paaugliais ir būti nuolat stebima, kaip valgau ar miegu – man tai nepriimtina“, – pasakojo ji.

„Eurovizijos“ atrankoje Wilma La atsidūrė dėl to, kad pralaimėjo lažybas savo australui vaikinui Jamesui Clarkui, su kuriuo jau dvejus metus kuria bendrą ateitį Melburne. Būtent jis pastūmėjo lietuvę užpildyti paraišką dalyvauti konkurse. Paėmęs Wilmos La telefoną jis jos „Facebook“ paskyroje parašė, kad ši svarsto dalyvauti dainų konkurse ir jei jos įrašas surinks šimtą „like‘ų“ – ji taip ir padarys.

Asmeninio albumo nuotr./Wilmos La vaikinas Jamesas Clarkas ir sūnus Loki
Asmeninio albumo nuotr./Wilmos La vaikinas Jamesas Clarkas ir sūnus Loki

Tuomet Wilma La buvo įsitikinusi, kad tokia juokais parašyta žinutė nesulauks didelio susidomėjimo, tačiau sutiko lažintis ir galiausiai... pralaimėjo. „Kai pamačiau, kad įrašas sulaukė daugiau nei šimto žmonių palaikymo, nebeturėjau pasirinkimo. Kaip tik tuo metu turėjau parašiusi, mano manymu, „Eurovizijai“ tinkančią dainą, todėl pagalvojau – kodėl gi ne?“ – apie motyvus apsispręsti bandyti atstovauti Lietuvai kalbėjo Wilma La.

Su šeima į Lietuvą grįžau jau antrą kartą, reikia savo vikingams parodyti savas žemes.

Galiausiai ji nusprendė keliems mėnesiams grįžti į gimtąją šalį, kur ketina apsistoti iki kovo pradžios. Drauge su atlikėja į Lietuvą atskrido ir jos mylimasis bei judviejų pirmąjį gimtadienį neseniai atšventęs sūnus Loki. „Su šeima į Lietuvą grįžau jau antrą kartą, reikia savo vikingams parodyti savas žemes“, – juokėsi moteris.

Ir nors J.Clarkas – tikras australas, kalbėdama apie jį moteris juokiasi – aukštas, ryžas, strazdanotas. Neva, visai kaip daugelis Šiaurės šalių vyrų. Galbūt todėl pora savo vaikui išrinko skandinavišką vardą. Lokis skandinavų mitologijoje minimas kaip klastingas, ugnies ir išdaigų dievas.

Su mylimuoju Wilma La susipažino Dubajuje, kur iki tol gyveno dvylika metų. Ten ji taip pat koncertuodavo, gyveno iš muzikos. Tačiau netikėta pažintis su dailiu australu apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis ir įsimylėjusi lietuvė nusprendė pakelti sparnus į jo gimtąjį kraštą. „Australija – nuostabi šalis. Ten tiesiog ideali vieta gyventi. Malonus klimatas, graži gamta, geros galimybės“, – pasakojo ji.

Asmeninio albumo nuotr./Wilmos La vaikinas Jamesas Clarkas ir sūnus Loki
Asmeninio albumo nuotr./Wilma La

Tačiau šalį Wilma La taip pat pamėgo ne iškart – ją reikėjo prisijaukinti. Pirma jos pažintis su Melburnu vyko tuomet, kai pietiniame pusrutulyje buvo žiema. „Pradžioje keikiausi. Ištisai lijo, buvo šalta. Galvojau, tai kur ta Australija iš atviručių su kengūromis ir raumeningais banglendininkais?“ – pirmąjį įspūdį prisiminė ji.

Po pirmo pasirodymo „Eurovizijos“ komisijos nariai Wilmo La klausė ar ji nebijo iškristi, tačiau į savo dalyvavimą atrankoje ji žiūri paprastai: jei pasiseks – atsivers naujos galimybės, jei ne – toliau koncertuos Australijoje. „Norėčiau laimėti. Suprantu, kad tai nėra lengva, tačiau esu įsitikinusi, kad nereikia bijoti naujų iššūkių, net jei jie ir baigtųsi nesėkmingai. Tik taip gyvenime galima ko nors pasiekti“, – sakė optimistiškai nusiteikusi atlikėja.

VIDEO: Wilma La - Fortune Frames Of Time (Official Lyrics Video)
Asmeninio albumo nuotr./Wilmos La vaikinas Jamesas Clarkas ir sūnus Loki
Asmeninio albumo nuotr./Wilma La

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką