Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 24d. 15:35

Dėl drąsių pasisakymų apie Ukrainos atstovės „Eurovizijoje“ kilmę šalies politikas apkaltintas rasizmu

Gaitana Essami
eurovision.tv nuotr. / Gaitana Essami

Ukrainai nusprendus, jog šaliai „Eurovizijos“ konkurse atstovaus afrikietiškų šaknų turinti atlikėja Gaitana (32), šalies nacionalistų partijos atstovas Yuri Syrotiuk pareiškė nepritariantis tokiam sprendimui, mat tamsaus gymio dainininkė negali tinkamai reprezentuoti ukrainiečių tautos. Dėl tokių pareiškimų partijos atstovas kaltinamas rasizmu.

Skandalas kilo vasario 20-ąją, kai nacionalistų partijos atstovas Yuri Syrotiuk viešai pareiškė, jog unikalaus balso savininkė Gaitana, konkurse ketinanti atlikti kūrinį „Be My Guest“, „neatspindi ukrainiečių dvasios“. Tokias mintis jis išdėstė praėjus vos porai dienų po Gaitanos triumfo atrankoje.

„Taip, Gaitana dainuoja gerai, tačiau ji nereprezentuoja mūsų kultūros. „Eurovizijoje“ turėtų pasirodyti mūsų tautybės talentai. Susidaro įspūdis, kad nenorime pasauliui parodyti Ukrainos ir leidžiamės būti siejami su kitomis valstybėmis kažkur Afrikoje“, – viešai pasisakė jis. Šiuo metu Ukrainos nacionalistų partija nėra valdančioji, tačiau jos populiarumas šalyje smarkiai auga.

Pati atlikėja Gaitana į tokius politiko pasisakymus reagavo itin jautriai. „Man labai gėda dėl tokių rasistiškų pasisakymų – jie gadiną Ukrainos reputaciją viso pasaulio akyse. Darome viską, ką galime, jog Ukraina taptų visaverte Europos ir pasaulio valstybe ir niekas nebijotų čia atvykti ir auginti savo vaikų“, – apgailėstavo ji. 

Savo ruožtu Yuri Syrotiuk, sulaukęs galybės visuomenės nepasitenkinimo ir nacinalinės Ukrainos televizijos reikalavimo tučtuojau atsiprašyti atlikėjos, tikino neturįs ko gailėtis ir mėgino paneigti savo pasisakymą. „Nieko nesakiau apie Gaitaną. Mano replika buvo skirta atkreipti dėmesį į, mano nuomone, netinkamai organizuojamą nacionalinę atranką. Ne partijai spręsti, kas pasirodys konkurse ir kas ne. Savo pasisakyme minėjau, kad tai, ką „Eurovizijoje“ padarė Ruslana, buvo puiku, nes ji dainavo pagal tautiškus motyvus. Nieko nesakiau apie Gaitaną, juolab apie jos odą ir rasę“, – tvirtino jis.

VIDEO: Gaitana - Be My Guest (Eurovision 2012 Ukraine)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką