Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donato Montvydo „Eurovizijoje“ atliekamas kūrinys „Love Is Blind“ visų pirma buvo parašytas jo konkurentei Monikai Linkytei

Donatas Montvydas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donatas Montvydas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale triumfavęs ir rekordinį žiūrovų bei komisijos balsų skaičių surinkęs Donatas Montvydas neslepia – išvykti į „Euroviziją“ buvo viena didžiausių jo gyvenimo svajonių, kuri tęsėsi nuo vaikystės. Vis dėlto atlikėjo triumfo istorija neapsiėjo be pikantiškų prieskonių – visų pirma pergalę išplėšęs kūrinys „Love Is Blind“ buvo parašytas Monikai Linkytei.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Esu labai laimingas. Mano emocijos labai žemiškos ir paprastos – šio tikslo siekiau ne vienerius metus“, – sužinojęs, jog tapo Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“, sakė D.Montvydas. Vis dėlto jis žino – pergalė nacionalinėje atrankoje jam atnešė ne tik garbę, bet ir didelę pareigą tinkamai Lietuvą pristatyti Europai. „Noriu gerai reprezentuoti save, tautą ir šalį“, – kalbėjo atlikėjas.

Iki šiol nežinotas D.Montvydo kelionės tikslo link detales žiniasklaidai atskleidė dainininko prodiuseris Martynas Tyla – jo teigimu, dainą „Love Is Blind“ turėjo atlikti trečioje vietoje likusi D.Montvydo konkurentė M.Linkytė. „Atskleisiu jums tiesą. Iš tikrųjų šitą dainą turėjo dainuoti Monika – kūrinys buvo sukurtas jai. Monika jį ir dainavo – tada jis skambėjo kitaip. Dėl Monikos įvaizdžio ir atlikimo jai parinkome kitą dainą“, – pasakojo prodiuseris.

Pats D.Montvydas atrankoje norėjo dainuoti savo kūrybos dainą. „Love Is Blind“ itin patiko ir „Eurovizijoje“ jau dalyvavusiam Sashai Song – jis taip pat kėsinosi į šį kūrinį. „Kompozitorius taip pat turėjo aiškią savo viziją – jis norėjo, kad dainą dainuotų Donatas. Šiandien kompozitorius labai laimingas – tai pirmasis jo kūrinys, atsidūręs „Eurovizijos“ konkurse“, – pasakojo M.Tyla.

Svajojo nuo vaikystės

Kodėl būtent jis laimėjo nacionalinę atranką, D.Montvydas tikino nežinąs. „Galbūt tai buvo tinkama vieta, laikas ir kūrinys. Aš tikėjau savimi ir žinojau, kaip ir ką reikia daryti. Žinojau, kad darau gerai. Žiūrovas liko neabejingas – jis už mane balsavo“, – atviravo dainininkas. Didžiausiais savo konkurentais atlikėjas laikė į finalinį trejetuką taip pat patekusią grupę „Dar“ ir Moniką Linkytę.

Paklaustas, kaip pats mėgintų nuspėti savo ateitį Azerbaidžane, D.Montvydas nepanoro daryti prielaidų. „Niekada nenuspėsi, kaip tau pasiseks. Tiesiog turi eiti ir daryti tai, ką moki. Svarbiausia deramai reprezentuoti save ir šalį. Jei sieksime patekti į trejetuką, žinoma, kad nusivilsime, tačiau kaip bus, nedrįstu spėlioti“, – teigė vaikinas.

Dalyvauti viso žemyno muzikiniame konkurse D.Montvydas svajojo nuo ankstyvos vaikystės. Tiesa, šio konkurso vaikinas itin bijojo. „Eurovizija“ man prilygo nuo vaikystės įgytam kompleksui. Šiandien atsirišo mano „mazgai“ – šį kompleksą aš įveikiau. Prisipažinsiu, visų atrankų metu aš labai bijojau. Ta baimė buvo didžiulė – vaikystėje mačiau, kaip žmonės pasirodo, kaip juos komentuoja. Visada norėjau čia pasirodyti. Išsipildė mano svajonė“, – pasakojo D.Montvydas.

Pasirodymo keisti nenori

Svarstydamas apie galimus pasirodymo pokyčius didžiajame „Eurovizijos“ konkurse, D.Montvydas tikino nenorįs daryti didelių permainų. „Tiksliai žinau, kad noriu palikti pagrindinę pasirodymo idėją. Svarbiausia čia yra vokalas. Nenoriu, kad kas nors užgožtų esminį pasirodymo akcentą. Nedrįstu sakyti, kad ko nors nekeisiu, tačiau apie viską dar pagalvosime“, – atviravo nugalėtojas.

Paklaustas, kas kūrė vaikino scenoje demonstruotą choreografiją, atlikėjas tikino, jog visus laurus turėtų prisiimti jo mergina Veronika. „Mano antroji pusė Veronika mane visad prižiūri dėl choreografijos. Vienas aš tikrai užsimuščiau, bet ji man neleidžia – visad laiku paruošia čiužinį, kad minkštai krisčiau. Dėl to suktuko mane jau labai išgyrė Jūrmaloje – tai itin sudėtingas dalykas derinant fizinį krūvį su dainavimu“, – pasakojo dainininkas.

Anot Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“, šis konkursas Lietuvai – būdas priminti apie save. „Net jei nelaimime pirmos vietos, būtinai turime ten dalyvauti. Galime pristatyti savo šalį, kelti savo kartelę, supažindinti Lietuvą ir Europą su savo dainininkais“, – svarstė D.Montvydas.

Išleis debiutinį albumą

Sužinoję, kad laimėjo nacionalinę „Eurovizijos“ atranką, M.Tyla ir D.Montvydas pažadėjo kaip įmanoma greičiau klausytojus pradžiuginti debiutiniu D.Montvydo albumu. M.Tylos teigimu, šiuo metu D.Montvydas turi užtektiną skaičių dainų, tad albumas turėtų pasirodyti jau po mėnesio.

Jau kovo 18 d. „Love Is Blind“ bus pristatyta „Eurovizijos“ organizatoriams Baku mieste, šiuo metu ruošiamos rusiška ir lietuviška dainos versijos. Lietuvišką dainos tekstą kuria pats D.Montvydas.

Apie galimas gastroles atrankos nugalėtojas ir jo komanda kol kas išsamiai nesvarsto. „Tikrai turėtume pasirodyti Amsterdame, o dėl kitų šalių dar pagalvosime. Galbūt pasirepetuosime ir Lietuvoje“, – už D.Montvydą kalbėjo M.Tyla.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką