Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 16d. 22:00

„Euroviziją“ laimėjo Norvegija, Sasha Son(g) liko 23-oje vietoje (nuotraukos, video)

Sasha Son(g) – Lietuvos atstovas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sasha Son(g) – Lietuvos atstovas.

Šeštadienio vakarą prie televizorių ekranų susėdo beveik visa Europa, kad išsiaiškintų šių metų geriausios dainos nugalėtoją.

Pasirodžius balsavimo rezultatams, Lietuvai skirtų balų teko ilgai laukti. Vis dėlto nuo „sauso“ rezultato mus išgelbėjo „braliukai“ latviai, skyrę mums 7 balsus, bulgarai, davę 1 balą, anglai, padovanoję 4 balus, estai, skyrę 2 balus, airiai, davę 7 balus, danai, pasiuntę mums 1 balą, azerbaidžaniečiai – taip pat 1 balą. Nors Lietuva ir Ispanija surinko vienodai balų, tačiau galutiniu rezultatu mūsų atstovas užėmė aukštesnę 23 vietą, nes už jį balsavo daugiau žiūrovų nei komisijos narių.

Tuo tarpu Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas nuo pat pirmųjų akimirkų išsiveržė į priekį ir tapo neginčijamu lyderiu – kitais metais „Eurovizijos“ konkursas vyks Norvegijoje.

Pagal naujus konkurso nuostatus, LRT studijoje „Eurovizijos“ šou vertinti susirinko didžioji dalis mūsų šalies žiuri – komisijos pirmininkas kompozitorius Rimas Rimša, tekstų autorė Rūta Lukoševičiūtė, LRT muzikinių laidų vedėja Edita Vilčiauskienė ir dainininkas Linas Adomaitis. Penktasis žiuri narys prodiuseris Egmontas Bžeskas ryžosi teisėjauti iš Turkijos. 

„Eurovizijos“ finalą atidarė įspūdingas šou – po cirko akrobatų ir žonglierių pasirodymo oru atžingsniavo praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Dima Bilanas, kuris, sulaužęs visas sienas, baltas lyg angelas pakilęs ore uždainavo savo laimingąją dainą „Believe“.

Pirmasis uždainavo mūsų Sasha Son(g), kuris antruoju savo pasirodymu pasirodė laisviau, labiau pasitikėjo savimi ir sėkmingai užvaldė sceną. Tiesa, pabaigoje Dima šiek tiek priduso, tačiau dainą baigė sėkmingai ir sulaukė daug palaikymo ovacijų.

VIDEO: Lithuania eurovision 2009 Sasha Son- Love (Final version)

Izraelio Noa & Mira Awad duetas po Sashos Son(g) nublanko. Nors vokalistėms pritarė muzikantai, mušantys būgną, grojantys gitara, tačiau daina nepasirodė įsimenama.

Dramatiškąją Patricią Kaas, kaip ir buvo galima tikėtis, pasitiko audringi publikos aplodismentai. Ji pasirodė scenoje visiškai viena, vilkėdama elegantišką juodą suknelę, ir išgyveno visu kūnu savo dainą.

Ketvirtoji švedė Malena Ernman, kuri Egmontui Bžeskui panaši į vyrą, užkariavo sceną sodriu unikaliu operiniu balsu, o aplink ją sukosi šokėjai, pasislėpę už Venecijos karnavalo stiliaus kaukių.

Kroatijos atstovas, pasirodęs penktas, Igoris Cukrovas savo romantiška daina ir tango ritmais galėjo pavergti Europos moteris, o jo partnerė scenoje – blondinė Andrea – moteriškai gundė vyriškius. Tiesa, dainos melodiją nėra lengva atkartoti ir prisiminti.

Kiek linksmesnius ritmus savo kalba pasiūlė Portugalijos atstovai „Flor-de-lis“. Jie grojo akordeonu, linksmai mušė būgnais ir linksminosi su kitais instrumentais, tačiau jiems buvo kur kas linksmiau nei žiūrovams.

Septintoji į sceną užlipo Islandijos dainininkė Yohanna, pasipuošusi mėlyna lėlės suknele. Kartu su kitais muzikantais ir pritariančiaisiais vokalistais ji skendo debesyse ir kalnų fone. Žiūrovams pasiūlyta dar viena dramatiškai emocinga daina, kuri galėjo nublankti tarp kitų panašių dainų.

Savimi patenkintas Graikijos atstovas Sakis Rouvas pasiūlė pirmąją šio vakaro energingą dainą, palydėtą jo šuolių, šokių, hipnotizuojančio žvilgsnio ir kitų triukų, įskaitant ir pakylančią į viršų sceną. Dainininko profesionalumas buvo akivaizdus ir publika į tai audringai sureagavo.

VIDEO: EUROVISION 2009 GREECE SAKIS ROUVAS THIS IS OUR NIGHT -HQ STEREO

Devintieji dainavo Armėnijos atstovai Inga ir Anush, kurie vilkėdami tautiniais drabužiais savo kalba dainavo liaudies motyvais paremtą dainą. Tačiau daina nepasirodė kuo nors labai ypatinga, kad papirktų Europos publiką.

Dideles žiūrovų Maskvoje ovacijas sukėlė Rusijos atstovė Anastasia Prichodno, kuri atliko emocijomis persmelktą dainą, kurioje netrūko jausmų. Dainininkė vilkėjo baltą blizgančią paklodę primenančią suknelę, o už nugaros ekrane matėsi jos skausmingas veidas su ašaromis akyse.

Vienuolikti pasirodė Azerbaidžano duetas Aysel ir Arash, kurie užkrėtė publika gera nuotaika ir privertė judinti klubus smagios dainos ritmu. Gražūs vokalistai ir įsimintinas priedainis galėjo tarnauti kaip koziris šių metų „Eurovizijos“ žiūrovų balsavime.

Dar vieni tautiniai motyvai pasigirdo iš Bosnijos ir Hercogovinos kolektyvo „Regina“ dainos. Per daug nepastebimas pasirodymas buvo pažymėtas dvyliktu numeriu šių metų „Eurovizijoje“.

Energinga Moldovos daina, kurioje taip pat panaudoti liaudies motyvai, buvo atlikta pasišokinėjant šokėjams vyrams, bet trumpu sijonėliu pasipuošusiai vokalistei.

Maltai atstovaujanti Chiara savo pavergiančia daina viena užkariavo „Eurovizijos“ sceną. Stipraus balso savininkė pasirodė 14-a ir neleido žiūrovams suabejoti nei daina, nei savimi.

Mūsų kaimynės estės „Urban Symphony“ išėjo į sceną penkioliktos. Žavios merginos visą laiką šypsojosi, o įtaigai padidinti ir vėl pasitelkė styginius instrumentus. Nors dainos, atliktos savo kalba, melodija jau kažkur girdėta, tačiau muzikinis kolektyvas nesunkiai papirko Maskvos žiūrovus.

Danijos muzikantai savo dainai „Believe Again“ negailėjo energijos ir įsijautimo, jiems padėjo ir fejerverkai. Žiūrovus dainininkas Brinckas kvietė ir vėl pradėti tikėti meile – galbūt jam pavyko?

Pirmą kartą žiūrovams prisistatė iš karto į finalą patekę Vokietijos muzikantai. Pagrindinis vokalistas mūvėjo blizgančias kelnes ir krūtinę atidengiančius marškinėlius, aplink jį sukosi stereotipus laužančios šokėjos. Scenoje taip pat stovėjo juodas fortepijonas, kuriuo grojo kiti kolektyvo muzikantai. Dainos pabaigoje scenoje, kaip ir buvo žadėta, pasirodė minimaliai ir seksualiai apsirengusi burlesko šokėja Dita von Teese. Tačiau ji nieko tokio ypatingo nepadarė, kad tai pateisintų daugybę kalbų, vykusių prieš finalą.

Aštuonioliktu numeriu scenoje pasirodė Turkijos atstovai, kurie aistringa daina ir šokiais bandė priversti Europą balsuoti už juos.

Balsuoti už devynioliktą numerį ragino Albanijos atstovai, demonstravę savo keistą įvaizdį ir kostiumus (vienas jų priminė ir žalią žmogų), o taip pat atlikę pakankamai įsimenančią ir neblogai atliktą dainą.

VIDEO: Aleksandro Rybako eurovizinis pasirodymas

Smuiko melodija išdavė, kad scenoje pasirodė favoritu laikomas Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas. Dainą, kurią daugelis jau kurį laiką niūniuoja, dainininkas atliko artistiškai ir absoliučiai pasitikėdamas savimi. Jo šokėjai vertėsi kūlversčiais, o jaunasis vaikinas dar nežinojo, ar jo karjera apsivers šį vakarą, ar ne.

Dvidešimt pirmas vakaro pasirodymas priklausė Ukrainos atstovams, kurie vėl parodė ne itin skoningą šou. Striptizo šokėją primenanti vokalistė ir pusnuogiai riteriai šėlo tarp ugnies kamuolių – galima buvo neabejoti, kad bent jau nepastebėti žiūrovų jie neliks.

Rumunė Elena su keturiomis šokėjomis užkrėtė nerūpestinga nuotaika ir kvietė linksmintis, tačiau pasirinkta daina, nepaisant merginų seksualumo, sunkiai pretendavo tapti ta vienintele.

Jungtinės karalystės atstovė Jade Ewen „Eurovizijos“ žiūrovams pasirodė pirmą kartą ir savo jautria daina tikino, kad dabar yra jos laikas. Keturi vyrai, griežiantys smuikais, ir prie balto fortepijono sėdintis pianistas pasirodymui suteikė dar daugiau žavesio. Tačiau jo netrūko ir stipraus balso savininkei Jade, po kurios pasirodymo pasigirdo griausmingi publikos plojimai.

Suomiai užlipo į sceną dvidešimt ketvirti ir bandė ją sudrebinti ne tik vyrišku bei moterišku vokalu, bet ir žonglierių pasirodymu. Jų daina priminė muziką iš praėjusio dešimtmečio.

Paskutinė „Eurovizijos“ konkurso finale išėjo ispanė Soraya su šokėjais, kuri užbaigė vakarą audringai ir energingai. Tiesa, jos dainos melodija ir ritmai labiau priminė turkišką, o ne ispanišką muziką.

Po visų dainų žiūrovų balsavimo pradžią paskelbė tarptautinė įgula tiesiogiai iš kosmoso.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Į prezidento postą kandidatuosianti I.Šimonytė: „Matome pastangas paminti Konstitucijos vertybes“

Aktualu

Karą dėl šiukšlių aikštelės Antakalnyje stabdė policija: vilniečiai stojo prieš buldozerį, vartė tvoras

Aktualu

Popiežius Latvijoje kviečia krikščionis siekti dialogo, supratimo

Aktualu

Teisėsauga dėl savaitgalį nelaime pasibaigusios regatos atlieka du tyrimus

Verslas

Prezidentei irgi parūpo kainos: siūlo didinti baudas prekybininkams ir barjerą populistams

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Popiežiaus Pranciškaus asmens sargybiniai Lietuvoje

Aktualu

Pirmadienį 15min studijoje – Ingrida Šimonytė

Aktualu

Dalia Grybauskaitė iš popiežiaus gavo telegramą

Vardai

Eglė Daugėlaitė: kaip jai pavyksta 6 val. ryte tiesioginiame eteryje atrodyti stulbinamai

Aktualu

Gitanas Nausėda į šalies prezidento rinkimus eis ne su konservatorių vėliava

Pasaulis kišenėje

Kam gražu, o kam košmaras: vorai okupavo Graikijos pakrantę

Mokslas.IT

Kodėl kare draudžiama naudoti šiuos 9 ginklus?

Gyvenimas

„YourTango“ įkūrėja A.Miller: kas rodo santykių tvirtumą ir kaip mylėti besąlygiškai

Vardai

Justinas Theroux nutraukė pusę metų trukusią tylą: prakalbo apie skyrybas su Jennifer Aniston

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Gyvenimas

Milane pristatytoje „Roberto Cavalli“ kolekcijoje – trumpi sijonai ir raštų gausa

Verslas

A.Rakausko įmonių grupė įsigijo Kauno „Merkurijų“

Aktualu

Maldyvų prezidentas Abdulla Yameenas pripažino pralaimėjęs rinkimus

Naujienos

Aktualu

Į prezidento postą kandidatuosianti I.Šimonytė: „Matome pastangas paminti Konstitucijos vertybes“

Aktualu

Karą dėl šiukšlių aikštelės Antakalnyje stabdė policija: vilniečiai stojo prieš buldozerį, vartė tvoras

Aktualu

Popiežius Latvijoje kviečia krikščionis siekti dialogo, supratimo

Aktualu

Teisėsauga dėl savaitgalį nelaime pasibaigusios regatos atlieka du tyrimus

Verslas

Prezidentei irgi parūpo kainos: siūlo didinti baudas prekybininkams ir barjerą populistams

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Popiežiaus Pranciškaus asmens sargybiniai Lietuvoje

Aktualu

Pirmadienį 15min studijoje – Ingrida Šimonytė

Aktualu

Dalia Grybauskaitė iš popiežiaus gavo telegramą

Vardai

Eglė Daugėlaitė: kaip jai pavyksta 6 val. ryte tiesioginiame eteryje atrodyti stulbinamai

Aktualu

Gitanas Nausėda į šalies prezidento rinkimus eis ne su konservatorių vėliava

Pasaulis kišenėje

Kam gražu, o kam košmaras: vorai okupavo Graikijos pakrantę

Mokslas.IT

Kodėl kare draudžiama naudoti šiuos 9 ginklus?

Gyvenimas

„YourTango“ įkūrėja A.Miller: kas rodo santykių tvirtumą ir kaip mylėti besąlygiškai

Vardai

Justinas Theroux nutraukė pusę metų trukusią tylą: prakalbo apie skyrybas su Jennifer Aniston

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Gyvenimas

Milane pristatytoje „Roberto Cavalli“ kolekcijoje – trumpi sijonai ir raštų gausa

Verslas

A.Rakausko įmonių grupė įsigijo Kauno „Merkurijų“

Aktualu

Maldyvų prezidentas Abdulla Yameenas pripažino pralaimėjęs rinkimus

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką