Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 22d. 18:54

„Eurovizijoje“ bučiavęsi Vaidui ir Monikai pritariantys atlikėjai kerta kritikams: „Tai nėra pigus triukas“

Lietuvos atstovų trigubas bučinys
Youtube.com stop kadras / Lietuvos atstovų trigubas bučinys

Kartu su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte „Eurovizijoje“ dainuojantys pritariantieji vokalistai iki pat pasirodymo pusfinalyje dienos nežinojo, bučiuotis scenoje ar ne. Visgi pasibučiavo. Atlikėjai mano, kad bučiniai scenoje jiems padėjo pelnyti daugiau žiūrovų balsų, tačiau „pigiu triuku“ šios šou detalės nevadina.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos atstovai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė dainavo antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje. Pasirodymo būta sėkmingo – duetas pateko į finalą ir šeštadienį konkurse dainuos dar kartą. 

Viena svarbiausių lietuvių šou „Eurovizijos“ scenoje detalių tapo trigubas bučinys – pasibučiavo ne tik Vaidas ir Monika, bet ir pritariantieji vokalistai. Jų bučiniai Europai perdavė žinutę – tai ne vaikinai merginoms pakštelėjo, o Dainotas Varnas su Jurijumi Veklenko ir Rūta Žibaitytė su Juste Kraujelyte saldžiai pasibučiavo.

Tokiu būdu Lietuva net įėjo į „Eurovizijos“ istoriją – tapo pirma šalimi, kuri konkurso scenoje parodė visus įmanomus bučinių variantus – vaikino ir merginos, vaikinų, merginų.

VIDEO: Monika Linkytė and Vaidas Baumila - This Time (Lithuania) - LIVE at Eurovision 2015: Semi-Final 2

„Kai bučiavomės scenoje, mes nesiekėme nustebinti „Eurovizijos“ žiūrovų. Norėjome parodyti, kad pasisakome už lygias teises ir Lietuvoje žingsnis po žingsnio judame to link“, – vos sužinojęs, kad pateko į konkurso finalą, pasaulio žurnalistams sakė Vaidas Baumila. 

Pranešę svarbią žinią Europai jaučiasi ir pritariantieji vokalistai. „Nevadinčiau tų bučinių pigiu triuku. Dėl šio momento mes daug galvojome, svarstėme. Tai buvo tik vienas momentas, vienas kadras. Juk visas mūsų pasirodymas nebuvo sukoncentruotas į bučinius... Be to, tai turi socialinę žinutę – mes esame prieš homofobiją“, – Žmonės.lt sakė Justė Kraujelytė.  

Visgi atlikėja tiki, kad šis triukas padėjo pusfinalyje gauti daugiau balsų: „Manau, kokių 15 procentų mums skirtų balsų tie bučiniai padėjo gauti – tikrai ne 50 ir ne 70 proc... Taip, tai – efektinga mūsų pasirodymo vieta, kuri dar ir siunčia tam tikrą žinutę. Tai turėjo padėti pelnyti simpatijas.“

Pasirodymu patenkintas liko ir Dainotas Varnas. „Mane „vežė“ mūsų pasirodymo visuma. Tai buvo labai labai gražu. Savo pasirodymui buvau taip susitelkęs, kad net negirdėjau, ką Vaidas sakė lipdamas į sceną. Ar tie bučiniai padėjo patekti į finalą? Nežinau. Tai gali pasakyti tik žiūrovai. Aš tada buvau scenoje ir viską padariau pagal scenarijų“, – Žmonės.lt sakė jis.

VIDEO: Lietuvių repeticija viešbučio koridoriuje

Abu atlikėjai tikina, kad bučiniai su tos pačios lyties atstovais scenoje jiems nebuvo jokia auka. „Man nereikėjo „perlipinėti per save“ tam, kad tai padaryčiau. Vos išgirdęs idėją supratau, kad tai turėsime padaryti ir Vienoje, ir iškart su ta mintimi susigyvenau. Tai tiesiog yra šou elementas, o mes šioje vietoje – ir šiek tiek aktoriai“, – svarstė D.Varnas. 

Justė antrina: „Turbūt visi supranta, kad merginoms, kurios kartu užaugo ir yra labai geros draugės, jokia problema pasibučiuoti scenoje, suvaidinti tam tikrą emociją. Man tai buvo paprasta – čia mūsų šou dalis.“

VIDEO: Lietuvių dueto pritariantieji vokalistai repetuoja ir viešbučio kieme

Nors savo pasirodymu lietuviai deklaravo toleranciją, internete netruko pasipilti homofobiški tautiečių komentarai. Tačiau dainininkai nebijo, kad grįžę iš Vienos bus kaip nors apšaukti. 

„Pats žinau, koks esu, kaip mąstau. Žmonės, kurie mane žino, pažįsta, supranta. Vėlgi, tai yra mūsų triukas. Juokas...“ – ranka numoja D.Varnas. Į besipiktinančius ramiai žvelgia ir J.Kraujelytė: „Nereikia sukti galvos dėl kelių „užklijuotų etikečių“ ar piktų komentarų. Tie, su kuriais bendraujame, žino, kas ir kokie esame.“

„Eurovizijos“ finalas Vienoje skambės šeštadienį, gegužės 23-iąją. Lietuvos atstovai čia dainuos, o ir bučiuosis septintu numeriu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką