Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 12:08

„Eurovizijos“ akibrokštas Rusijai: svarstoma pašalinti iš konkurso visiems laikams

Nesibaigiant Rusijos sukelto karo Ukrainoje neramumams, Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pranešė, jog pastarieji „Eurovizijos“ sprendimai, neleidžiantys Rusijai dalyvauti ir balsuoti dainų konkurse, nesibaigs. Šiuo metu vyksta procesas, skirtas pašalinti Rusiją iš konkurso visiems laikams.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Scanpix nuotr.

Šaltinis Unian skelbia, jog šiuo metu vyksta aktyvūs sprendžiamieji veiksmai, skirti pašalinti Ukrainoje karą sukėlusią Rusiją iš konkurso visam laiku.

„The Journal“ rašo, kad tokią informaciją patvirtino EBU generalinis direktorius Noelis Curranas: „Manau, kad mums labai aišku, kad negalime leisti Rusijai dalyvauti šiame konkurse“, – teigė N. Curranas.

„Scanpix“ nuotr./„Eurovizijos“ finalas
„Scanpix“ nuotr./„Eurovizijos“ finalas

Taip pat pranešama, kad Rusijos transliuotojai apie tokį sprendimą jau buvo informuoti.

2022-ųjų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Rusijos atstovai ir šalies delegacija nedalyvavo. Tarp Rusijos žiūrovų pasirodė tik savo šalies prezidentą Vladimirą Putiną palaikantis dainininkas Filipas Kirkorovas.

Vyras tuomet pareišė, jog jį renginio organizatoriai pasikvietė asmeniškai už jo „ypatingus nuopelnus konkursui“. Patys organizatoriai gynėsi, kad Rusijos dainininko nekvietė.

15min primena, jog šiemet EBU Rusijai neleido dalyvauti konkurse dėl Rusijos sukeltos politinės krizės Ukrainoje. Europos transliuotojų sąjungai prireikė 36 valandų, kol suprato, kad agresorės Rusijos dalyvavimas šių metų „Eurovizijoje" yra nepriimtinas.

Pasak muzikinio renginio organizatorių, Rusijos dalyvavimas būtų pakenkęs konkurso reputacijai.

Transliuotojų organizacija, įsipareigojusi puoselėti viešųjų paslaugų vertybes skelbė: „Mes ir toliau esame pasiryžę saugoti kultūrinio konkurso vertybes, kurios skatina tarptautinius mainus ir supratimą, suburia publiką, švenčia įvairovę per muziką ir vienija Europą vienoje scenoje“, – rašoma pranešime".

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką