Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 10:02

Monique, Samas ir A.Lukošius apie šansus „Eurovizijoje“: „Nelįskime po kėde ir nebijokime kitų“

Arnoldas Lukošius, Monika Pundziūtė-Monique ir Saulius Urbonavičius-Samas
15min nuotr. / Arnoldas Lukošius, Monika Pundziūtė-Monique ir Saulius Urbonavičius-Samas

Antradienio vakarą visoje Europoje ir už jos ribų oficialiai prasidėjo „Eurovizijos“ karštinė. Pirmajame pusfinalyje dainas pristatė 17-a šalių, taip pat išskirtinį atidarymo pasirodymą surengė praėjusių metų nugalėtoja Netta. Pirmuosius konkurso įspūdžius aptarėme 15min studijoje kartu su muzikos profesionalais. Jie pusfinalį vadina vykusiu ir sako, kad „Eurovizija“ pamažu atsikrato švediškų standartų.

15min studijoje svečiavosi dainininkė Monika Pundziūtė-Monique, prodiuseris, muzikantas Saulius Urbonavičius-Samas, buvęs grupės „Foje“ narys Arnoldas Lukošius. Abu vyrai su grupe „LT United“ 2006-aisiais dalyvavo „Eurovizijoje“.

S.Urbonavičiaus-Samo nuomone, žmonės, kurie teigia, kad pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis buvo neįdomus – klysta. Pasak jo, pirmajame pusfinalyje netrūko nieko: būta standarto, kičo, bet taip pat ir kokybiškų pasirodymų.

„Buvo labai gerai, tokio margo ir visiems skoniams subalansuoto pusfinalio seniai nemačiau. Nuo avangardo iki eurovizinio šlamšto. Jaučiu, kad „Eurovizija“ pradėjo atsigauti, šalys nusipurto standarto ieškojimo, nebeperka dainų iš švedų. Deja, mes dar to neatsisakėme ir visada siunčiame importinę dainušką“, – 15min studijoje kalbėjo grupės BIX lyderis S.Urbonavičius-Samas.

Žiūrėkite visą pokalbį su Monika Pundziūte-Monique, Sauliumi Urbonavičiumi-Samu ir Arnoldu Lukošiumi:

Jo manymu, visos į finalą patekusios dainos buvo to vertos. Tiesa, jam gaila, kad į finalą nepateko kaimyninės Lenkijos atstovės – Saulius sakė pasigesiantis finale jų atliekamo slaviško tautinio roko.

S.Urbonavičius-Samas atkreipė dėmesį ir į tai, kad konkurse šiais metais daug savo gimtąja kalba dainuojančių atlikėjų. Tai, pasak Samo, konkursui suteikia savitumo. Dainininkas įsitikinęs, kad Aistės Smilgevičiūtės kūrinys „Strazdas“ šiame dešimtmetyje suskambėtų visai kitaip ir būtų įvertintas daug aukštesniais balais.

Monika Pundziūtė-Monique mano, kad gražios kalbos nepakanka. Kūrinys turi būti stiprus. Kaip pavyzdį ji pateikė Slovėnijos duetą – šio kūrinio atlikimas jos neįtikino domėtis jo prasme ir žinia. Čia Monika prisiminė ir atvirkštinį atvejį – 2017-ųjų nugalėtoją portugalą Salvadorą – vos išgirdus dainos pirmuosius akordus daina įtraukia.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Dainininkė Monika Pundziūtė-Monique
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Dainininkė Monika Pundziūtė-Monique

Monique labiausiai įstrigo Čekijos vaikinų grupės „Lake Malawi“ pasirodymas: „Jaunas vaikinas kūrinį atliko old school'iniame stiliuje – tai padėjo išsiskirti bendrame kontekste. Ne tik pasirodymas įdomus, bet ir pati daina, o kur dar jo charizma.“

Žurnalistas A.Lukošius sakė, kad jam labiausiai gaila, jog į finalą nepateko Sakartvelo atstovas, jį Arnoldas geriau iškeistų į Estijos atstovą. A.Lukošius įsitikinęs – problema slypi ne „Eurovizijoje“, o žmonių galvose – esą lietuviams jau į kraują yra įaugusi nuomonė, kad konkurso stilistika nekinta. Perklausęs visų pasirodymus su ausinėmis jis sako įsitikinęs, kad konkurse atstovaujami visi skoniai ir stiliai.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Buvęs grupės „Fojė“ narys Arnoldas Lukošius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Buvęs grupės „Fojė“ narys Arnoldas Lukošius

„Labiausiai nustebino tai, kad papuolė San Marino atstovas. Bet gal čia ir nereikėtų stebėtis. Yra vyresnių žmonių, kuriems tokia muzika patinka. Aš esu įsitikinęs, kad mano mamai ši daina tikrai patiko. Supraskime pagaliau, kad konkursą žiūri įvairaus amžiaus žmonės. Ne tik jaunimas, bet ir tie, kurie nori San Remo festivalio muzikos“, – 15min studijoje kalbėjo A.Lukošius.

Scenos profesionalai nevengė kritikos Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos formatui. Pasak buvusių „LT United“ narių S.Urbonavičiaus-Samo ir A.Lukošiaus, tokia atranka jau seniai nebeskatina joje dalyvauti kitokį požiūrį į „Euroviziją“ turinčių atlikėjų. Jie pastebi, kad daugiausia dėmesio skiriama šou ir beveik visiškai negalvojama apie dainą. „Kokį tu šou padarysi, kai dainos geros nėra?“ – ironiškai klausė S.Urbonavičius-Samas.

„Daug šalių yra pasirinkusios sistemą, kai atlikėją deleguoja speciali komisija. Susirenka profesionalai, padiskutuoja, pasižiūri, ką turi geriausio rinkoje, ir tada kalbasi su tais atlikėjais ir muzikos kūrėjais. Jeigu mūsų tikslas yra nugalėti „Eurovizijoje“, tada mūsų atrankos formatas netinka“, – įsitikinęs Samas.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Prodiuseris, muzikantas Saulius Urbonavičius-Samas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Prodiuseris, muzikantas Saulius Urbonavičius-Samas

Kalbėdami apie Lietuvos šansus šių metų „Eurovizijoje“ muzikos profesionalai teigė, kad lietuviams reikia mažiau apie tai galvoti ir labiau pasitikėti savimi, taip pat suvokti, koks spalvingas renginys „Eurovizija“ yra.

„Reikia ne verkti, ne eilinį kartą trydą leisti, o paprasčiausiai džiaugtis reginiu. Taip pat nustokime save linčiuoti, mažiau lįskime po stalu ir bijokime kitų“, – sakė S.Urbonavičius-Samas.

M.Pundziūtė-Monique taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad lietuviai pirmiausia išsirenka atlikėją, o tada ji visomis įmanomomis priemonėmis nulinčiuoja.

„Kai jau išrenkame savo atstovą, tada jį pradedame kritikuoti. Kuo garsiau, tuo geriau. Mums reikia keistis“, – kalbėjo Monique. Jai pritarė Samas: „Nepasisekė šiemet, pasiseks kitąmet.“

Ar jūs sutinkate su muzikos profesionalų nuomone?

15min primena, kad Į finalą, kuris vyks gegužės 18 dieną, pateko:

  • Graikija
  • Baltarusija
  • Serbija
  • Kipras
  • Estija
  • Čekija
  • Australija
  • Islandija
  • San Marinas
  • Slovėnija

Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko pasirodys antrajame pusfinalyje, gegužės 16-ą dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką