Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 14:24

„Eurovizijos“ gerbėjai pasmerkė Baltarusijos žurnalisto homofobiškus pasisakymus: „Tai gėda šaliai“

„Eurovizijos“ gerbėjai pasmerkė Baltarusijos žurnalisto homofobiškus pasisakymus
Stop kadras / „Eurovizijos“ gerbėjai pasmerkė Baltarusijos žurnalisto homofobiškus pasisakymus

Pirmojo „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalio transliacijos metu, kai tos pačios lyties poros buvo rodomos besibučiuojančios, Baltarusijos televizijos laidų vedėjas ėmė laidyti homofobiškus komentarus. Netrukus po to socialinėje erdvėje kilo pasipiktinimo banga – žurnalistą pasmerkė tiek jo kolegos, tiek kiti „Eurovizijos“ gerbėjai.

„Euroviziją“ komentavęs Baltarusijos žurnalistas Jevgenijus Perlinas tiesioginės transliacijos metu pareplikavo, kad „reikia išsaugoti vertybes“, kai kamera nufilmavo du besibučiuojančius vyrus.

Tai įvyko tada, kai legendinė „Eurovizijos“ nugalėtoja Dana International antradienio vakarą pasirodė ant scenos ir atliko Bruno Marso kūrinį „Just The Way You Are“. Tuo metu „bučinių kamera“ rodė ne vieną publikoje esančią porą, taip pat ir dvi tos pačios lyties vyrų poras, kurios dalijosi saldžiu bučiniu.

Pati Dana, kuri yra transseksuali, skleidžia tokią žinutę: „Meilė neturi religijos, meilė neturi rasės, meilė neturi ribų, meilė yra meilė. Mes visi nusipelnėme būti mylimi.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dana International
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dana International

Tačiau pamatęs besibučiuojančią vyrų porą Baltarusijos komentatorius nesusilaikė.

„O, dievulėliau! Geriau mes to nežiūrėkime!, – tokį komentarą pateikė J.Perlinas, išvydęs vyrų bučinį.

Kai kamera pasisuko link vyro ir moters, jis nusiramino, sakydamas: „Kol kas viskas gerai!“

Tačiau kai buvo parodyta dar viena besibučiuojanti vyrų pora, J.Perlinas pareiškė: „Nejaugi! Dana dainuoja, kad meilė neturi religijos, ribų, rasinių ar kitokių limitų. Bet žinote, aš noriu, kad vertybės išsaugotų savo vertę, ir kad meilė išliktų meile.“

VIDEO: Interval Act - Dana International - First Semi-Final - Eurovision 2019

Keletas baltarusių po šio žurnalisto akibrokšto išreiškė savo nepasitenkinimą internetinėje erdvėje.

Žurnalistas Alesas Piletski socialiniame tinkle „Facebook“ rašė: „Man asmeniškai gėda“. Vėliau žurnalistas pridūrė, kad jis buvo laimingas bent dėl to, kad kitos šalys negalėjo išgirsti šių „anekdotų“.

„BelaPAN“ naujienų agentūros direktorius Andrejus Aliaksandrau „Facebook“ rašė, kad kanalas pasiekė dugną.

Pasmerkimo J.Perlinas sulaukė ne tik iš kolegų žurnalistų. Vienas socialinių tinklų vartotojas rašė: „Homofobiškas komentatorius yra gėda šaliai.“

Tos pačios lyties asmenų santykiai Baltarusijoje buvo dekriminalizuoti 1994 m.. Tačiau LGBTQ+ bendruomenės nariai nuo diskriminacijos nėra apsaugoti jokiais įstatymais. Bendruomenei neleidžiama tarnauti kariuomenėje, tos pačios lyties poros negali legaliai įsivaikinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką