Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gegužės 25d. 13:37

„Eurovizijos“ komisija apie rusės įvertinimą: „Nustokime bijoti Rusijos, daina neprivalo patikti visiems“

Lauras Lučiūnas, Rosita Čivilytė, Jolita Vaitkevičienė
Mariaus Žičiaus, Irmanto Gelūno, Viganto Ovadnevo nuotr. / Lauras Lučiūnas, Rosita Čivilytė, Jolita Vaitkevičienė

Šeštadienį Vienoje nuskambėjęs „Eurovizijos“ dainų konkursas pirmadienį vis dar kelia aistras – kas diskutuoja apie dainas, kas apie pačius atlikėjus, o štai tretiems įdomiausias, kaip dažnai teigiama, politinis šio konkurso niuansas – Lietuva Rusijos atstovei Polinai Gagarinai neskyrė nė vieno balo. Ar tai – teisinga? Kodėl komisija vienai iš lyderių laikytai rusei skyrė itin žemas vietas, kas galutiniame rezultate ir nulėmė nulį balų?

Paskutinę vietą Rusijai skyrė du komisijos nariai – prodiuseris ir muzikos vadybininkas Lauras Lučiūnas bei muzikos tekstų autorė Jurga Čekatauskaitė. Devynioliktą vietą Rusijos atlikėjai skyrė Jurgis Brūzga, tryliktą – „Liepaičių“ choro vadovė Jolita Vaitkevičienė, dešimtą – dainininkė Rosita Čivilytė.

Išvedus bendrą rezultatą paaiškėjo, kad Lietuvos komisija Rusijai skyrė 20 vietą iš 26 vertintų šalių, o Lietuvos žiūrovai – trečiąją. Atsižvelgiant į tai, galutiniame vertinime Rusija liko vienuolikta, o taškus gauna dešimt šalių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Taškų iš Lietuvos negavusią Rusiją žiūrovai „Eurovizijoje“ palaikė, komisija – smukdė

Žmonės.lt susisiekė su paskutinę vietą Rusijos atstovei skyrusiu L.Lučiūnu. Kodėl jis skyrė P.Gagarinai paskutinę vietą? „Aš balsavau taip, kaip man atrodė, juk kiekvienas balsavimas yra subjektyvus, visų skoniai skiriasi. Norėjau patraukti viršun alternatyvius atlikėjus, o nuleisti – popmuzikos atlikėjus, mat esu alternatyvios muzikos gerbėjas ir žinovas“, – Žmonės.lt sakė L.Lučiūnas.

Be to, jo neįtikino P.Gagarinos emocijos, o dainos žodžiai, anot prodiuserio, apskritai verčia susimąstyti, kokią žinutę Rusija nori ja pasiųsti.

„Nekenčiu perdėtų emocijų, netikros vaidybos, kai plūsta tai džiaugsmo, tai skausmo ašaros... Nesuprantu, kodėl reikia dainuoti apie taiką ir gėrį, reikšti tokias emocijas, kai reali situacija kitokia?.. Man tas dirbtinumas nepriimtinas, tai išreiškiau ir savo balsavimu. Ir nekenčiu šios situacijos, kai esame įpareigoti pasiaiškinti, kodėl skyrėme žemą vietą – gal tegu jie pasiaiškina, kodėl mums balų nedavė? Mano palinkėjimas – nustokime vienąkart bijoti didesnių šalių, ypač Rusijos“, – teigė L.Lučiūnas.

Nustokime vienąkart bijoti didesnių šalių, ypatingai Rusijos...

Vis dėlto apie Poliną buvo kalbama kaip apie vieną iš lyderių, netgi potencialią laimėtoją, todėl ir kilo aistros, kodėl būtent Lietuvos komisijai ji nepasirodė verta gerų balų. „Lydere ji niekada nebuvo laikoma – muzikos profesionalai, „Eurovizijos“ reikaluose dirbę švedai prognozavo maksimum patekimą į penketuką, o po repeticijų – dar ir žemesnę vietą, nes išryškėjo kur kas geresnių atlikėjų. Niekam skolingi nesame, ir niekam  aiškintis neprivalome – Rusijos daina neprivalo visiems patikti ir tiek“, – nukerta L.Lučiūnas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lauras Lučiūnas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lauras Lučiūnas

Žmonės.lt pakalbino ir kitą komisijos narę, dainininkę Rositą Čivilytę. Ji Rusijai konkurse skyrė 10 vietą iš 26 galimų ir tai buvo aukščiausias vertinimas tarp visų komisijos narių.

„Man labai gaila, kad muzikinį šou nugali politika. Kad žmonės pameta galvą ir balsuoja neadekvačiai. Ne paslaptis, kad kai kurių komisijos narių veiduose mačiau baimę, išankstinį nusistatymą. Rusijos pasirodymas tikrai buvo geras“, – sakė dainininkė. 

10 vieta finale buvo optimaliausia, kurią galėjo užimti Rusija.

Pasak jos, 10 vieta finale buvo optimaliausia, kurią galėjo užimti Rusija. „Vertinau pagal muzikinius kriterijus, man buvo svarbi muzika, aranžuotė, dainos struktūra. „Eurovizija“ yra dainos mugė, dainos šventė. Mes tokią pramogą sugebėjome paversti politika europiniu mastu, o paskui patys stebimės, kodėl už mus nebalsuoja“, – apgailestavo R.Čivilytė.

Komisijos narės finalinis lyderių trejetukas atrodė taip: pirmąją vietą ji skyrė Latvijos atstovei, antrąją – norvegams, o konkursą laimėjęs švedas, anot jos, turėjo likti trečias. „Tos trys dainos man pasirodė pačios patraukliausios muzikine prasme. Lietuviai buvo verti 10–12 vietos. Labai tikėjausi tokių įvertinimų, jie puikiai pasirodė. Gaila, kad užėmėme žemesnę vietą“, – sakė R.Čivilytė. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rosita Čivilytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rosita Čivilytė

Savo nuomonę išsakė ir dar viena komisijos narė, 13-ąją vietą Rusijai „Eurovizijos“ finale skyrusi „Liepaičių“ choro vadovė Jolita Vaitkevičienė. Poliną Gagariną ji vadina ryškia, stiprų balsą turinčia atlikėja, jos dainą „A Million Voices“ – verta dėmesio, įsimenančia. Tačiau, nepaisant to, šis numeris jos neįtikino.

„Rusijos pasirodymą vadinu tiesiog gražiai įpakuotu produktu. Polina kaskart susigraudindavo, kaskart apsipildavo ašaromis – tai tapo panašu į vaidybą, į kaukę. Nors muzikine prasme kūrinys geras, konkurse svarbi visuma. Rusija savo daina šaukė visam pasauliui apie tiesiamus tiltus, tačiau realybė – visai kitokia, pati šalis neigia šiuos principus“, – sakė J.Vaitkevičienė.

Būtent ši vadinama kaukė komisijos narei ir neleido iki galo patikėti rusės pasirodymu, todėl finalinėje lentelėje ji jai skyrė viduriniąją vietą. Choro vadovės favoritu jau nuo pat pradžių tapo švedas, taip pat – Belgijos, Norvegijos ir Latvijos atstovai. Tuo tarpu lietuviams Monikai ir Vaidui ji prognozavo vietą pirmajame 10-uke.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Liepaičių“ vadovė Jolita Vaitkevičienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Liepaičių“ vadovė Jolita Vaitkevičienė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką