Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 30d. 16:24

„Eurovizijos“ rengėjai atmeta kaltinimus dėl klaidingų rezultatų: Jurijus lieka už finalo ribos

Pirmoji Jurijaus Veklenko generalinė repeticija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko

Šią savaitę viešumoje pasirodę įtarimai dėl italų balsavimo rezultatų pusfinalyje klaidingi – taip teigia Europos transliuotojų sąjunga. Konkurso rengėjai giežtai atmeta bet kokį rezultatų kvestionavimą ir teigia, kad Jurijaus Veklenko užimta vieta nesikeis.

Dėl viešumoje pasirodžiusių abejonių LRT šią savaitę kreipėsi į Europos transliuotojų sąjungą. Ir galiausiai gavo atsakymą – „Eurovizijos“ konkurso vykdomojo prižiūrėtojo Jono Olos Sando laišką.

Lrt.lt skelbia, kad gautame laiške J.O.Sandas teigia, jog konkurso rezultatai buvo suskaičiuoti teisingai, o Italijos visuomeninio transliuotojo RAI svetainėje pateikti duomenys yra netikslūs, tad žada juos ištaisyti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko

Organizatoriai laiške pabrėžia, kad rezultatai, pagal kuriuos buvo sudaryta galutinė lentelė, buvo gauti ir patvirtinti oficialaus konkurso balsavimo partnerio – kompanijos „Digame“.

Laiške pabrėžiama, kad konkurse įskaičiuojami tik balsai, pateikti iki nurodyto laiko – balsavimo pabaigos. Taip tarsi nurodoma priežastis, kodėl „Eurovizijos“ rengėjų ir Italijos transliuotojo pateikti rezultatai skiriasi.

EBU laiško pabaigoje pabrėžiama, kad „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio rezultatai yra galiojantys ir suskaičiuoti teisingai.

Siekdama didesnio aiškumo LRT kreipėsi į Italijos visuomeninį transliuotoją RAI – prašoma paaiškinti, kodėl jo ir „Eurovizijos“ organizatorių pateikti balsavimo rezultatai skiriasi.

15min primena, kad šią savaitę portalas „ESC Extra“ pastebėjo, kad „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio žiūrovų balsavimo rezultatai, kuriuos paskelbė Italijos nacionalinis transliuotojas RAI, nesutampa su tais, kuriuos oficialiai paskelbė Europos transliuotojų sąjunga (EBU).

EBU oficialioje svetainėje skelbė, kad antrajame pusfinalyje balsavę Italijos žiūrovai 12 balų atidavė Albanijai, 10 – Rumunijai, 8 – Norvegijai, 7 – Rusijai, 6 – Šveicarijai, 5 – Moldovai, 4 – Azerbaidžanui, 3 – Nyderlandams, 2 – Maltai ir 1 – Šiaurės Makedonijai.

Tačiau RAI paskelbtas balsavimas rodo kiek kitokius rezultatus ir pateikia procentinį žiūrovų balsavimą: Albanija – 16,08 proc., Rumunija – 10,09 proc., Rusija – 9,92 proc., Moldova – 8,66 proc., Norvegija – 8,58 proc., Šveicarija – 5,93 proc., Šiaurės Makedonija – 5,47 proc., Azerbaidžanas – 5,40 proc., Malta – 4,42 proc. ir Lietuva 4,13 proc.

Tai reikštų, kad Lietuva iš Italijos būtų gavusi vieną balą ir būtų pasivijusi 10-oje vietoje pusfinalyje likusią Danijos atstovę. Abi šalys turėtų vienodą balų skaičių – 94. Pagal konkurso taisykles, į „Eurovizijos“ finalą būtų patekęs atlikėjas, surinkęs daugiau žiūrovų balsų. Šiuo atveju tai turėtų būti Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko.

Italijos delegacijos narys portalui „ESC Extra“ patvirtino, kad RAI paskelbti rezultatai – teisingi. Jei tai pasitvirtins, tai turės įtakos ir kitų šalių rezultatams, tačiau labiausiai dėl to keistųsi Lietuvos rezultatas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Giržadas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Giržadas

15min Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas patvirtino, kad LRT pirmadienį oficialiai kreipėsi į konkursą rengiančią Europos transliuotojų sąjungą, prašydami paaiškinti neaiškumus dėl Italijos žiūrovų balsavimo.

„Apie patirtą žalą galėtų kalbėti atlikėjas ir kūrinio autorius. Nes autorinių suma, kurią jie gauną už dainos transliavimą, būtų buvusi žymiai didesnė, jei kūrinys būtų skambėjęs du kartus“, – anksčiau kalbėjo A.Giržadas.

15min primena, kad tai jau ne pirmas kartas šiais metais, kai konkurso gerbėjams kyla abejonių dėl balsavimo rezultatų. Manoma, kad Rusijos ir Švedijos eurovizinės komisijos nariai antrajame pusfinalyje galėjo supainioti reitingavimo eigą.

Praėjusią savaitę Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad dėl Baltarusijos žiuri diskvalifikavimo iš konkurso įvyko pasikeitimų, kurie turėjo įtakos galutiniams rezultatams. Įsivėlus klaidai pasikeitė kai kurių šalių vieta lentelėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką