Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 7d. 16:32

„Eurovizijos“ rengėjai į protestus neatsižvelgė: „On Fire“ kitąmet neskambės

„The Roop“
Pauliaus Zaborsko nuotr. / „The Roop“

„Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) apsvarstė kelių šalių dainų kūrėjų protestą ir raginimus leisti kitais metais konkurse skambėti šių metų eurovizinėms dainoms.

Kaip skelbia EBU, po papildomo svarstymo sprendimas nesikeičia – kitais metais „Eurovizijoje“ galės skambėti tik nauji kūriniai, viešai pristatyti ar atlikti ne anksčiau nei šių metų rugsėjo 1 dieną.

Tai reiškia, kad 2021 metais „Eurovizijoje“ negalės skambėt nė vienas šių metų konkursui išrinktas kūrinys, tarp jų – lietuvių „The Roop“ daina „On Fire“.

„The Roop“ nariai rėmė kelių eurovizinių dainų kūrėjų kreipimąsi į „Eurovizijos“ rengėjus, ragindami persvarstyti anksčiau paskelbtą EBU sprendimą ir leisti kitais metais skambėti šių metų kūriniams.

Tačiau „Eurovizijos“ rengėjai po papildomo svarstymo sprendimo nepakeitė – nors „Eurovizija“ ir atšaukta, kitais metais konkurse turės skambėti naujos dainos.

EBU pranešime pabrėžiama, kad šių metų „Eurovizijos“ dainos, nors ir neteko galimybės rungtis konkurse, bus pagerbtos. Gegužės 16-ąją, kai turėjo vykti „Eurovizijos“ finalas Roterdame, jų ištraukos skambės specialioje tiesioginėje TV transliacijoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./15min studijoje – „The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./15min studijoje – „The Roop“

Kaip 15min jau rašė, šiemet dėl koronaviruso pandemijos galimybės pasirodyti didžiajame konkurse netekusi grupė „The Roop“ kitais metais turės vėl kovoti „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje, tiesa bus perkelta tiesiai į jos finalą. Vis dėlto dar neaišku, ar muzikantai šia proga pasinaudos – dėl dalyvavimo kol kas nėra tikri.

Tiesa, buvo sužibusi viltis, kad hitas dar nuskambės. Kaip praėjusią savaitę 15min komentavo „The Roop“ vadybininkas Lauras Lučiūnas, nepaisant to, kad jau buvo išplatintas oficialus pranešimas, jog konkurso organizatoriai taisyklių nekeis ir kitąmet jame skambės tik naujos dainos, vis dar įmanomas variantas, kad šį savo sprendimą EBU persvarstys, mat užkulisiuose vyksta sujudimas. Dabartiniam EBU sprendimui nepritarė Austrijos, Bulgarijos, Vokietijos, Anglijos, Šveicarijos dainų autoriai. Ir aš pats sulaukiau skambučių iš kompozitorių.“

Yra kilusi tarptautinė iniciatyva tarp dainų autorių – prašoma EBU leisti dalyvauti su tomis pačiomis dainomis.

Prodiuseris pridūrė, kad yra netgi tokių autorių, kurie dainas parašė kelioms šalims. Pavyzdžiui, jis bendravo su Borislavu Milanovu, kurio kūrinius „Eurovizijos“ scenoje šiemet turėjo atlikti Bulgarijos, Vokietijos ir Maltos atstovai.

„Žinoma, kad jam yra liūdna. Ir čia didesnis klausimas ne apie sprendimus ir atrankas, bet apie tai, kad kai „Eurovizija“ neįvyksta, autoriai patiria didžiules finansines netektis“, – teigė Lauras, patikinęs, kad dėl susidariusio spaudimo tikrai įmanomas toks variantas, jog EBU savo nuomonę dar pakeis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„The Roop“

Vis dėlto jeigu taip neatsitiktų, „The Roop“ dar nėra tikri, ar varžytųsi kitų metų nacionalinės atrankos finale. Grupės vadybininkas teigia, kad tai priklausys nuo kūrybinių sprendimų, o ruoštis „Eurovizijai“ kol kas tikrai neskuba – sako, kad gerbėjams rengia dar ne vieną su konkursu nesusijusią staigmeną.

„Jeigu kitiems metams bus kokia gera daina, žinoma, kodėl gi ne, bet dabar labai daug dirbsime su tais darbais, kurie suplanuoti. Grupė sulaukė keleto pasiūlymų iš pasaulinių muzikos gigantų, kurių dar kol kas neatskleidinėjame, turime didelių planų, tai manau, kad dar iššoksime“, – užtikrino L.Lučiūnas.

Jis neslėpė, kad tiems planams įgyvendinti reikės ir didelių investicijų. Tiesa, nors LRT perduos grupei priklausančias lėšas už žiūrovų skambučius, apgailestavo, kad „The Roop“ dėl neįvykusios „Eurovizijos netenka dalies rėmėjų lėšų.

Vis dėlto, kad ir kaip bebūtų, L.Lučiūnas akcentavo, kad daina „On Fire“ dar tik pradeda savo gyvenimą. Ją skleisdama grupė ir toliau laikysis plano, kurį užsibrėžė prieš žinią apie atšauktą „Euroviziją“, pasiduoti tikrai neketina.

„Daromi remiksai, kuriamos kitos versijos, tarptautiniu mastu dirba didelė komanda. Dainą vis tiek planuojame reklamuoti, viską darysime taip, tarsi „Eurovizija“ vyktų – filmuosime specialius klipus, kurie buvo numatyti, yra sutarta dėl labai daug interviu ir, tiesą sakant, nei vienas nebuvo atšauktas, nes, kaip matėte, su šia daina „The Roop“ realiai galėjo atvežti „Euroviziją“ į Lietuvą – buvo labai didžiulis šansas, dar tokio niekada nebuvo.

Pamenu, laidoje su Martynu Tyla sėdėdami kalbėjome, kad reikia aštuonerių metų, jog mūsų šalies daina taip iššautų, kai pradėjome keisti atrankos formatus, kai LRT pradėjo diskusijas su prodiuseriais. Dabar, man atrodo, yra septinti, tai labai džiugu, kad pataikėm. Atrankos lygis šiemet buvo labai aukštas, neabejoju, kad kitais metais gali būti dar aukštesnis – „The Roop“ uždėjo tam tikrą kokybės standartą“, – grupės sėkme pasidžiaugė vadybininkas.

15min primena, kad kai kurios šalys kitąmet išvis nusprendė nerengti naujos nacionalinės atrankos. Skaityti daugiau apie tai galite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką