Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 20d. 19:07

„Eurovizijos“ žinovas apie Lietuvos šansus patekti į finalą: „Jei neišsiskirsime, mus gali užgožti“

Grupė „Carousel“, Jurijus Veklenko ir Victoras Crone
eurovision.tv, 15min ir „Scanpix“ nuotr. / Grupė „Carousel“, Jurijus Veklenko ir Victoras Crone

Kur slypi eurovizinės sėkmės paslaptis? Tai klausimas, kurį sau gegužės mėnesį užduodame jau beveik 25-erius metus. Atsakymo ieškome ir šiemet, svarstydami, ar Lietuvos atstovui Jurijui Veklenko pavyks peržengti pusfinalio ribą. O kaip pasirodys kaimynai latviai ir estai? Šį rezultatą iš anksto bando nuspėti lažybininkai – šiemet sėkmę jie žada tik vienai Baltijos šaliai.

Ką Baltijos šalių atstovams šių metų „Eurovizijoje“ prognozuoja lažybininkai ir konkurso gerbėjai, 15min papasakojo portalo „eurodiena.lt“ redaktorius, „Eurovizijos“ ekspertas Tautvydas Neliupšis.

Kalbėdamas apie Baltijos šalių šansus patekti į finalą, Tautvydas pirmiausia išskiria pasirodymų eiliškumą. Jis, pasak Tautvydo, yra vienas pagrindinių faktorių, lemiančių atlikėjų šansus patekti į kitą etapą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautvydas Neliupšis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautvydas Neliupšis

Deja, bet čia šiais metais Lietuvai iš trijų Baltijos šalių mažiausiai pasisekė. Antrajame pusfinalyje Jurijus Veklenko pasirodys tarp dviejų konkurso favoritų, Maltos atstovės Michelos ir Rusijos atstovo Sergejaus Lazarevo.

„Galbūt po Maltos pasirodyti nėra blogai, tačiau Rusija – kas kita. Lietuvos ir Rusijos atstovai – vaikinai, abi dainos ramaus pobūdžio. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tiek Malta, tiek Rusija į savo pasirodymus kasmet investuoja didelius pinigus, tai leidžia manyti, kad šalys parengs labai vizualius pasirodymus. Tai leis joms išsiskirti“, – svarsto T.Neliupšis.

Pasak konkurso eksperto, visai kitokia situacija su Estija. Šalis turėtų nesunkiai išsiskirti. Estijos atstovas pasirodys tarp dviejų keisčiausių šių metų konkurso numerių – Islandijos ir Portugalijos. Lažybininkai prognozuoja, kad Estija į finalą pateks lengvai.

„Scanpix“ nuotr./Victoras Crone
„Scanpix“ nuotr./Victoras Crone

Iš visų trijų Baltijos šalių Estijos pasirinkimą – švedą Victorą Crone Tautvydas laiko saugiausiu ėjimu. Estijai jis atstovauja su žinomo Estijos dainų kūrėjo ir atlikėjo Stigo Rastos daina „Storm“. Stigas Estijos atranką per penkerius metus laimėjo jau trečią kartą: du kartus kaip dainos autorius, o 2015-aisiais su Elina Born „Eurovizijos“ finale Austrijoje jis užėmė septintąją vietą.

2019-ųjų kūrinys „Storm“ tapo radijo hitu Estijoje, o neseniai pradėtas groti ir didžiausiose Švedijos radijo stotyse.

Latvijos šansai sulaukti galimybės pasirodyti finale vertinami skeptiškai: „Latvija pasirodys po konkurso favorito – Šveicarijos atstovo, po jų dainos – Rumunijos pasirodymas. Šios šalies daina, kaip ir Latvijos nėra greito tempo, tad gali supanašėti.“

Tautvydas sako, kad šiemet Latvijos nacionalinė atranka buvo kaip niekad silpna – trūko ryškesnių atlikėjų, dainų. Galiausiai konkursą laimėjo ramus, lyriškas kūrinys.

eurovision.tv nuotr./Grupė „Carousel“
eurovision.tv nuotr./Grupė „Carousel“

Panašus likimas, kaip ir Latvijos, pasak Tautvydo, ištiks ir Lietuvą, jei ji nesugebės parodyti kažko išskirtinio ir išsiskiriančio: „Galimi du variantai: išsiskirsime arba mus užgoš ir mes pasimiršime. Pernai Ieva Zasimauskaitė buvo tarp dviejų favoritų – Čekijos ir Izraelio atstovų, bet jai pavyko išsiskirti. 2017-aisiais, po Bulgarijos pasirodę Lietuvos atstovai „Fusedmarc“ atrodė labai neįspūdingai, rezultatą prisimena visi.“

T.Neliupšis sako, kad dabar Jurijaus likimas yra delegacijos ir pasirodymo režisieriaus rankose. Lažybininkų prognozės, net ir Jurijui išleidus atnaujintą dainos versiją, nepagerėjo, atvirkščiai – Lietuvos atstovo šansai papulti į finalą tik suprastėjo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurijus Veklenko
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurijus Veklenko

Tačiau Tautvydas bando ieškoti pozityvo ir tikisi, kad Maltai ir Rusijai parodžius kiek „perspaustus“ pasirodymus, lietuvis gali tikėtis balų iš komisijos. Balsų galima tikėtis ir iš šalių, kuriuose daug lietuvių emigrantų: Norvegijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės.

Neigiamai Lietuvos atstovo šansus šiemet vertina ir konkurso gerbėjai. T.Neliupšis pastebi, kad panašios nuomonės apie mūsų šalies atstovus „Eurovizijos“ gerbėjai laikosi jau daugelį metų. Vienintelė išimtis buvo pernai, kuomet šaliai atstovavo Ieva Zasimauskaitė – gerbėjų nuomonė apie atstovę pradėjo keistis išvydus pirmąsias repeticijas Lisabonoje.

Kas, jūsų nuomone, iš Baltijos šalių geriausiai pasirodys šių metų „Eurovizijoje“?

Latvijos atstovų „Carousel“ pasirodymas:

VIDEO: Carousel - That Night - Latvia

Estijos atstovo Victoro Crone pasirodymas:

VIDEO: Victor Crone - Storm - Estonia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką