Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 7d. 13:29

Į eterį grįžtanti Ieva Stasiulevičiūtė – apie „Euroviziją“, metus be televizijos ir bjaurų charakterį

Ieva Stasiulevičiūtė
15min.lt nuotr. / Ieva Stasiulevičiūtė

„Eurovizijos“ gerbėjai jau žino, kaip praleis šeštadienio vakarą – sės prie televizorių ekranų ir žiūrės pirmąją nacionalinės atrankos laidą. Transliacijos metu jie pamatys ne tik pirmuosius 12 naujo konkurso dalyvių, bet LRT eteryje debiutavusią šou vedėją Ievą Stasiulevičiūtę. Po metų pertraukos į eterį grįžtanti Ieva neslepia, kad televizinio šurmulio jau buvo spėjusi pasiilgti.

Pirmąją „Eurovizijos“ atrankos laidą televizijos žiūrovai išvys jau šeštadienio vakarą, jos metu savo dainas pristatys ir dėl išlikimo susikaus 12 dainininkų.

Šįmet nacionalinis konkursas nusimato kaip niekad didelis – iš viso dėl teisės atstovauti Lietuvai susikaus net 50 atlikėjų, juos į eilę jau rikiuoja naujas atrankos vedėjų duetas – Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė.

Bendraudama su 15min I.Stasiulevičiūtė pasakojo, kad per tuos metus, kai televizijos eteryje jos nebuvo matyti, darbo žiūrovų akivaizdoje ji jau buvo spėjusi kiek pasiilgti. Tiesa, grįžusi į viešumą savo principų keisti ji neketina: darbą ir asmeninį gyvenimą toliau skirs aiški riba, kurios nevalia peržengti.

Interviu 15min I.Stasiulevičiūtė pasidalijo mintimis apie metus be televizijos, savo santykį su „Eurovizijos“ konkursu, bičiulystę su naująja scenos partnere ir principus viešumo atžvilgiu.

Ieva, po kurio laiko jūs vėl grįžote į televiziją, šįkart – kaip „Eurovizijos“ atrankos vedėja. Kaip reagavote sulaukusi tokio pasiūlymo – ar buvo dvejonių?

Tai buvo tas pasiūlymas, dėl kurio padvejoti buvo verta, ir iškart sakyti „ne“ nepuoliau. Išgirdusi truputį stabtelėjau: na gerai, pakalbėkime – gal ir įdomu... Žinoma, pirmiausia pasirodė įdomu, nes televizija – nacionalinė. Čia man dar nebuvo tekę dirbti. Be to, pasiūlymą gavau kaip tik tada, kai jau buvo kilusi ta mintis, kad galbūt kažko norėtųsi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė

Anksčiau tą „ne“ dažnai atsakydavote?

Tikrai taip. Visokių pakvietimų buvo. Bet ten, kur kvietė, savęs nemačiau. Jėgos ir mintys buvo nukreiptos į kitus mano darbus, kuriais esu labai patenkinta. Be to, televizijos projektai yra gana trumpalaikiai. O turint pastovų darbą, kuriam reikia skirti savo jėgas, jo aukoti negalima. Reikia susidėlioti prioritetus. Jie, beje, ir šiandien nėra pasikeitę. Darbas radijuje man yra pirmoje vietoje (I.Stasiulevičiūtė dirba M-1 radijo stoties marketingo skyriuje, - aut. past.). Tačiau dabar grafikas yra kiek laisvesnis, o „Eurovizija“ atsirado būtent tada, kai pagalvoti apie papildomą veiklą buvo galima.

Jei neklystu, paskutinis jūsų pasirodymas televizijoje ligšiol buvo laidoje „Vilnius gyvai“, kurią vedėte prieš metus. Metų pertrauka televizijoje – daug ar mažai?

Priklauso nuo to, su kuo lyginame. Yra žmonių, kurie eina iš projekto į projektą, o kartais ir vienu metu ant kelių kėdžių sėdi, per skirtingus TV kanalus rodosi. Lyginant su jais, mano pertrauka – labai ilga. Bet kokiu atveju, televizija yra toks konvejeris, kad jei tavęs kurį laiką nėra, tai būni labai greitai pamirštas. Visgi niekada neturėjau tokio tikslo, nemaniau, kad man labai reikalingas žinomumas, pasirodymai televizijoje. Man tai ne prioritetas, o labiau asmeninis iššūkis. Ir visada svarbu, koks to pasirodymo eteryje kontekstas.

Pastaruoju metu viešumoje jūs nesirodėte dažnai, į kairę ir dešinę nedalijote interviu. Bet šviesos vėl atsuktos į jus. Pasiilgote dėmesio?

Manau, tą dėmesį galima kontroliuoti. Tai nereiškia, kad dabar imsiu keisti savo nuostatas ar įsitikinimus ir imsiu pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą. Nemanau, kad kažkas pasikeis dėl to, jog gyvenime atsirado darbas naujame televizijos projekte. Tikiuosi, kad ne tam esu parenkama į vedėjas.

„Eurovizijos“ atranka – didelio susidomėjimo sulaukiantis konkursas. Pati sekdavote jį anksčiau?

Taip. Prisipažinsiu, gal pirmąsias atrankų laidas kartais ir praleisdavau, bet nacionaliniai finalai net mažiausiai besidominčius prie televizorių ekranų sutraukia. Taip ir pas mus: su draugais turime tradiciją žiūrėti drauge. Būtinai išsirenkame savo favoritą, palaikome... Gali mėgti, gali nemėgti konkurso, bet ta intriga juk vis tiek yra.

Pirmoji atrankos laida jau nufilmuota. Kaip sekėsi?

Tik šeštadienį bus galima pamatyti ir įvertinti rezultatus. Žinia, kad Lietuva – ne tik trenerių, bet ir gerų komentatorių, vedėjų kraštas... Bus įdomu pasiklausyti. Su Gabriele scenoje gerai jautėmės ir jau pirmoje laidoje buvo aišku, kad galime viena kita pasitikėti. Kartu čia patyrėme daug pirmų kartų, greitai pirmąkart kartu prisistatysime ir žiūrovams. Kai po filmavimo nulipome nuo scenos, sukirtome rankomis, emocija buvo labai gera.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielė Martirosianaitė ir Ieva Stasiulevičiūtė

Merginom įprasta konkuruoti. Kuri gražesnė, protingesnė, linksmesnė... Jūs konkuruojate?

Manau, gyvenime jau buvo pakankamai progų įsitikinimui, kad esame viena kitos verta. Šioje vietoje nesureikšminčiau tos moteriškos konkurencijos. Manau, jos bus tiek, kiek įdomu ir gražu matyti eteryje.

Kartu dirbate ir radijuje...

Taip. Tačiau per visą tą laiką, kai esame kolegės, nėsyk drauge nepraleidome tiek laiko, kiek praleidome per pastarąją savaitę.

Atrankos scenoje jūs sudarėte labai drąsios, žodžio neieškančios, ir iš savęs, ir iš kitų pasijuokti mokančios vedėjos įspūdį. Tai – patirties eteryje nuopelnas, ar tokia jūs ir gyvenime?

Čia mano bjaurus charakteris! Galbūt norėjosi būti kažkiek ramesnei, bet... Aš ne tokia. Yra to charakterio, jo tikrai bus ir toliau.

Imanto Boiko nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė
Imanto Boiko nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė

Kaip manote, ko gi reikia siekiant aukštų rezultatų „Eurovizijoje“?

Manau, čia yra daug įdomių ir skirtingų veiksnių. Gali turėti labai gerą dainą, gerą pasirodymą, bet... Pavyzdžiui, pirmojoje laidoje komisijos geriausiai įvertintas kūrinys buvo ypatingai išskirtinis. Galbūt todėl, kad prieš tai klausėmės 11 nelabai išsiskiriančių dainų? Taigi kartais ir eilės numeris gali padėti atkreipti dėmesį. Viskas yra ypatingai svarbu. Nesuprantu, kai žmonės sako, jog daina labai „eurovizinė“. Juk ir einame į tą konkursą, tai gerai, kad ji tokia, ar blogai? Vėlgi, ar reikia būti standartišku, ar reikia išsišokti? Pastaraisiais metais buvo tų „Eurovizijos“ laimėtojų, kurie ėjo ypač ekstravagantišku keliu, kėlė daug diskusijų. Manau, viskas priklauso nuo žiūrovo, to, ką jis jau matė, girdėjo, taip pat nuo madų, tendencijų. Kasmet ta formulė kinta. Net ir žinant receptą tas pyragas gali neiškilti.

Kuris Lietuvos atstovas jums lig šiol patiko labiausiai?

Galiu pasidžiaugti, kad jau kelerius metus iš eilės nėra gėda. Progresas yra akivaizdus. Sunku išskirti vieną dainininką. Jau vien iš dviejų Donato Montvydo pasirodymų išsirinkti sudėtinga. Bet galime pasidžiaugti ta bendra tendencija, kad gražius pasirodymus, gerus, stilingus atlikėjus išsiunčiame ten. Tikiuosi, ir šįmet išgryninsime deimantą.

Iš tų 50 plačiai žinomi tėra vos keli atlikėjai, kiti – visai nauji veidai. Kaip manote, kodėl garsių muzikantų atrankoje tiek mažai?

Gal jie nenori išeiti iš komforto zonos? Esame apie tai diskutavę, nes šis klausimas, matyt, daug kam kyla. Turime tų atlikėjų, kurie koncertuoja didžiulėse scenose, bet... Turbūt kiekvienas atlikėjas į šį klausimą atsakytų skirtingai. Bet neabejoju, kad yra tų, kurie tiesiog nenori sukti galvos. Sėdi čia, renka tas arenas... Kam kažkur važiuoti? Neaišku gi, bus lėktuve vietos kojoms ar nebus... Yra dainininkų, kurie užsidirbo savo vardą čia, ir „Eurovizija“ jiems nėra įdomi. Džiugu, kad yra daug jaunų atlikėjų, kurie turi tiek ambicijų. Jie nori pasirodyti. Žinoma, neaišku, kiek tos ambicijos pasvertos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė ir Gabrielė Martirosianaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė ir Gabrielė Martirosianaitė

Dalis žiūrovų dvejoja, ar Lietuvai išvis reikia atstovo „Eurovizijoje“. Ar reikia?

O kodėl nereikia?

Nes, pavyzdžiui, brangu?

Taip, tai yra brangu. Bet kažKAM (Krašto Apsaugos ministerijos istorija) ir šaukštai labai brangiai kainavo. Manau, svarbu parodyti save, priminti apie save. Dabar turėsime daug gražių renginių, turiu omenyje atrankas Lietuvoje. Galiausiai bus gražus pasirodymas didžiajame konkurse. Jau praeitais metais „Euroviziją“ matė ne tik Europa, bet ir JAV. „Eurovizijos“ auditorija didėja. Kodėl nepasirodžius pasauliui iš gerosios pusės?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Verslas

Dėl stringančių sostinės baseinų projektų statytojai kaltina savivaldybę

15min recenzija Kultūra

„Scanoramos“ dienoraštis: konkursinė programa ir lietuviško kino vėjai

Sportas

Įspūdingu nokautu lenką ant žemės paguldęs I.Osininas pergalę paskyrė uošviui ir sau

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Gyvenimas

Menininkei A.Kišonaitei prireikė metų susidraugauti su klastinga liga: simptomai nejuntami

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Verslas

Geresnis susisiekimas su Ispanija lietuvius gundo ten pirkti būstą

Sportas

Atsispaudimais kovos metu publiką nustebinęs S.Gaižauskas: „Tiesiog darau šou“

Vardai

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: „Stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko“

Gyvenimas

Kelionės po pasaulį Vilhelmui sudėliojo planus: sukūrė unikalų verslą – stebisi net Anglijos NT profesionalai

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Kokia bus pasaulio pabaiga?

Atsarginiai: gaisras čempionų viduje, C.Anthony išvarymas ir M.Jordano stilius

Naujienos

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Interviu Aktualu

Žmogaus teisių aktyvistas M.Alataras: „Vilčių dėl Palestinos nebėra. Viskas baigta“

24sek

Principinis mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – „Rytas“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Aktualu

Padegėjai atvirai tyčiojasi: apleista Vilniaus turgavietė liepsnojo ir sekmadienį

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Verslas

Dėl stringančių sostinės baseinų projektų statytojai kaltina savivaldybę

15min recenzija Kultūra

„Scanoramos“ dienoraštis: konkursinė programa ir lietuviško kino vėjai

Sportas

Įspūdingu nokautu lenką ant žemės paguldęs I.Osininas pergalę paskyrė uošviui ir sau

Gyvenimas

Menininkei A.Kišonaitei prireikė metų susidraugauti su klastinga liga: simptomai nejuntami

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Verslas

Geresnis susisiekimas su Ispanija lietuvius gundo ten pirkti būstą

Sportas

Atsispaudimais kovos metu publiką nustebinęs S.Gaižauskas: „Tiesiog darau šou“

Vardai

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: „Stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko“

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką