Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 16:12

Iš „Eurovizijos“ atrankos iškritęs Soliaris įtaria, kad žiūrovų balsavimas buvo neskaidrus

Soliaris
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Soliaris

Šeštadienį susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad Algimantas Minalga-Soliaris nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje kovos nebetęs – jam skirtų simpatijų buvo per maža tam, kad dainininkas patektų į geriausiųjų penketuką ir galėtų toliau dalyvauti konkurse. Prasti rezultatai A.Minalgą-Soliarį nemenkai supykdė: atlikėjas netruko įtarti žiūrovų balsavimo nesklandumus. Tuo tarpu atrankos organizatoriai tikina, kad balsavimas vyko skaidriai.

Apie savo nepasitenkinimą A.Minalga-Soliaris prabilo socialiniame tinkle „Facebook“. Čia jis tikino, kad gerbėjai atakuoja dainininką skambučiais norėdami pranešti, kieksyk balsavo už jį „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau galutinis rezultatas to visai neatspindi. 

„Gaunu skambučius, kad balsavo 600 kartų žmonės, net korteles fotkina, kur teisybė, chebra? Norėjo, kad iškrisčiau, ar pastrigo balsavimas?!!!“ – draugams internete parašė A.Minalga-Soliaris. Į tokį pasipiktinimą sureagavę dainininko draugai netruko imti burnoti ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos organizatorių, piktintis Lietuvoje neva įsišaknijusia korupcija. 

Asmeninio albumo nuotr./Telefono kortelės, iš kurių balsuota už Soliarį
Asmeninio albumo nuotr./Telefono kortelės, iš kurių balsuota už Soliarį

Pats A.Minalga-Soliaris draugams pateikė įrodymus, kad už jį buvo balsuota: paviešino šūsnies telefono kortelių nuotraukas. Anot jo, fotografiją atsiuntė iš visų šių telefono kortelių už Soliarį balsavusi gerbėja. „Ten 500 balsų, o gavau 299“, – rašė atlikėjas. 

Pirmadienį dainininkas draugams internete prabilo apie istorijos tęsinį. Jis negailėjo sarkazmo. „Mes gavome oficialius balsus. Sužinojau, kad aš pirmas, tačiau iškritau. Ačiū visiems, kad balsavot. Jūs išmetėt pinigus. Gal man juos jums grąžinti? Parašyk, kiek kartų balsavai, ir gauk Soliario maikutę nemokamai!“ – rašė jis.

Žmonės.lt susisiekus su dainininko vadybininku Justinu Antanaičiu šis tikino sulaukęs daugybės gerbėjų atsiliepimų apie neužskaitytus balsus. Vis dėlto jis ant „Eurovizijos“ organizatorių nepyksta: „Nesame pikti. Tiesiog gaila žmonių, kurie balsavo – jie skyrė savo pinigus, balsus, o tai buvo neužskaityta. Vienas žmogus mus išvis šokiravo: moteris atsiuntė mums laišką su nuotraukomis, rašė, kad Soliario gerbėja yra nuo „Dangaus“ laikų (dainininkas išpopuliarėjo realybės šou „Dangus“, – aut.past.). Su dukra tam, kad balsuotų už jį, ji išleido beveik pusę savo atlyginimo – apie 500 Lt. Ji prisipirko kortelių, balsavo, tai natūralu. Iš vieno numerio galima balsuoti 5 kartus.“

J.Antanaitis tikino pats mėginęs balsuoti už savo globojamą dainininką ir patyręs trikdžių: „Pasiekus 299 žiūrovų balsus užstrigo balsavimas. Man pačiam taip buvo – skambinau balsuoti numeriu 1667, paspaudžiau Soliario numerį „03“ ir viskas tiesiog atsijungė.“

Vadybininkas neslepia: aktyviai organizavo žmonių, turėjusių balsuoti už A.Minalgą-Soliarį, būrelius. „Buvome surinkę komandėlę žmonių, kuri turėjo balsuoti už Soliarį. Aš surinkau žmones Klaipėdoje, Algimantas – savo draugus Vilniuje. Grubiai paskaičiavus mūsų pačių balsus ir tai, ką rašė žmonės, turėjome gauti apie 1000 balsų“, – pasakojo jis.

J.Antanaitis tikino nežinąs, kodėl dainininkas negavo tiek balsų, kiek planuota. Vis dėlto oficialaus kreipimosi į atrankos organizatorius neketina rašyti. „Nežinau, kas įvyko. Nekaltiname nei organizatorių, nei audito. Gal tai – techniniai nesklandumai? Nepykstame. Į „Euroviziją“ nesugrįšime, tačiau dėl to nesinerviname. Organizatoriai turėtų patys tvarkytis su balsavimu. Jei rašytume pretenziją, ją rašytume dėl gerbėjų, žiūrovų, kurie norėjo išgirsti Soliarį atrankoje. Tačiau šiaip nesiruošiame to daryti. Rašyti pretenziją, aiškintis, važinėti... Tai kainuoja laiko. Manau, jį geriau skirti darbui, dainų kūrybai“, – įsitikinęs jis.

Pats A.Minalgai-Soliariui jis norėjo skirti pusšimtį balsų: „Balsavau iš savo telefono, buvau nusipirkęs dar 10 kortelių. Iš manęs turėjo būti skirta 50 balsų.“

Žmonės.lt redakcija kreipėsi į vieną iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos organizatorių Audrių Giržadą. Jis patikino žinąs apie A.Minalgos-Soliario pasipiktinimą ir įtarimus dėl neskaidraus balsavimo ir jau kreipęsis į techninį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos balsavimo partnerį „Lintel“. Bendrovės paprašyta paruošti oficialų paaiškinimą dėl žiūrovų balsavimo. 

Audrius Giržadas
Audrius Giržadas

Tačiau pirminės išvados dėl žiūrovų balsavimo A.Giržadui aiškios buvo jau pirmadienio popietę.  „Pagal balsavimo išklotinę, skambant Soliario dainai balsavimas buvo smarkiai suaktyvėjęs. Žmonės tikrai balsavo už jį ir yra nemažai neįskaitytų balsų, nes daugybė jų buvo supyškinti iš vieno telefono numerio. Pagal balsavimo taisykles, iš vieno telefono numerio galima balsuoti tik 5 kartus. Išklotinė parodys, kiek balsų jam buvo skirta ir kaip vyko balsavimas“, – sakė A.Giržadas. 

Jis patikino vis dar nesulaukęs oficialaus A.Minalgos-Soliario kreipimosi su prašymu paaiškinti balsavimo rezultatus, tačiau nevengia ironizuoti: „Kol kas jokios Soliario pretenzijos negavome, o „Facebook“ nėra ta vieta, per kurią aiškinamės santykius. Jei gausime oficialią pretenziją, žiūrėsime, ką daryti. Man išties įdomu, ką Soliaris vadina „tikraisiais“ balsais. Mes irgi turime tikruosius balsus. Norėčiau pamatyti jo tikruosius balsus.“

Sužinojęs, jog dainininko vadybininkas skaičiuoja, kad Soliaris turėjo sulaukti apie 1000 balsų, A.Giržadas patikino nežinąs, iš kur dainininkas turėjo juos gauti.

Apie tai, kad balsavimas vyko sklandžiai, Žmonės.lt patvirtino ir bendrovės TEO, kurios įmonių grupei priklauso „Lintel“, Išorinės komunikacijos grupės vadovė Lina Rimkutė-Žičkė. „Žiūrovų balsai „Eurovizijos“ koncerto metu buvo registruojami kaip įprasta: sistemos veikė sklandžiai, duomenys buvo automatiškai atnaujinami ir perduodami LRT. Viso balsavimo metu „Lintel“ specialistai nuolat stebėjo šių IT sistemų veiklą, jokių sutrikimų neužfiksuota“, – sakė ji. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

11:55
15:21
24:31

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką