Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 10d. 11:35

Kam nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje sėkmę žada lažybininkai?

Devintosios „Eurovizijos“ atrankos laidos akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Devintosios „Eurovizijos“ atrankos laidos akimirka

Šeštadienį daugybę lietuvių prie televizijos ekranų sutrauks nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalas. Vėlyvą kovo 12-osios vakarą žinosime, kuris atlikėjas ar atlikėja vyks į Stokholmą atstovauti Lietuvai dainų konkurse. Šokti pergalės šokį ruošiasi kone kiekvienas iš atlikėjų, tačiau sėkmė nusišypsos tik vienam. O kam didžiausius šansus nugalėti skiria lažybų rinkos atstovai?

Tikėtina, jog šių metų nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finale virs arši kova, nuomonės dėl geriausio pasirodymo išsiskiria tiek žiūrovų, tiek ir komisijos tarpe.

Per ilgą atrankos laidų maratoną net ir labiausiai patyrę dalyviai gavo nemažai kritikos strėlių bei turėjo keisti savo pasirodymus tam, jog įtiktų griežtus komentarus laidančiai žiuri. Norint tinkamai įvertinti atlikėjų šansus didžiajame finale, reikia atsižvelgti į tai, kaip jiems sekėsi ankstesniuose atrankos etapuose.

UAB „Orakulas“ pateikia paskutinių šešių laidų analizę ir bendrus rezultatus.

„Orakulo“ informacija/Lažybininkai analizuoja statymus už 2016-ųjų „Eurovizijos“ atrankos dalyvius
Lažybininkai analizuoja 2016-ųjų „Eurovizijos“ atrankos dalyvių rezultatus

Pažvelgę į šių metų atrankos istoriją, nesunkiai galime pastebėti vyraujančias tendencijas. Lyrišką dainą atliekantis Ruslanas Kirilkinas per paskutines šešias laidas savo pasirodymu sužavėdavo vis mažiau žiūrovų – matomas pastovus rezultatų mažėjimas. Atlikėjui nepadėjo nei stiklo šukės nei kaskart keičiamas sceninis įvaizdis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ruslanas Kirilkinas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ruslanas Kirilkinas

Labai panaši ir atlikėjos Ievos Zasimauskaitės rezultatų kreivė – nors pradžioje matome trumpą kilimą į viršų, po to seka staigus kritimas žemyn. Panašu, jog angelišką balsą turinti Ieva konkursui pasirinko nepakankamai įsimenamą dainą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ieva Zasimauskaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ieva Zasimauskaitė

Kuo toliau tuo akivaizdžiau, kad prie visiško kracho artėja atlikėja Aistė Pilvelytė, kuri geriausiai pasirodė pirmoje laidoje. Atlikėjos pasirinkta daina sukuria puikų pirmąjį įspūdį, tačiau ilgame konkurse daina tampa nuobodi. Atlikėjai koją taip pat kiša konfliktas su komisijos nare Dalia Ibelhauptaite.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Pilvelytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aistė Pilvelytė

Rūtos Ščiogolevaitės rezultatų kritimas žemyn turėjo ne juokais išgąsdinti gausią šios atlikėjos gerbėjų armiją, tačiau atrankos pusfinalyje matėme keletą choreografinių pakitimų jos pasirodyme ir tai padėjo Rūtai sugrįžti į lyderių trejetą.

Pakankamai netikėtai atrankos pusfinalyje laimėjo Erica Jennings, aplenkdama Donatą Montyvdą. Atrankos metu matėme daugybę Ericos pasirodymo variantų, buvo keičiama tiek dainos aranžuotė, tiek ir sceninis atlikėjos įvaizdis. Visgi, panašu, jog paieškos davė rezultatų – matome pastovų atlikėjos rezultatų kilimą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Erica Jennings
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Erica Jennings

Mažiausiai tendencijų matome Donny Montell rezultatų kreivėje. Atlikėjo rezultatai yra sunkiai prognozuojami, nemažai atrankos etapų jis džiaugėsi pirmąją vieta, tačiau buvo laidų, kuomet Donny likdavo trečias ar antras. Tokie atlikėjo rezultatų svyravimai tikrai kiša jam koją bei suteikia šansų konkurentams grįžti į kovą dėl pergalės.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Donatas Montvydas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Donatas Montvydas

Apibendrinant visų šešių pretendentų keliones nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“, lažybų bendrovė pateikia tikimybinę finalo prognozę:

Nepaisant kelių kluptelėjimų, pagrindiniu konkurentu triumfuoti finale yra laikomas Donny Montell su daina „I‘ve been waiting for this night“, akį prikaustančių efektų pripildytas pasirodymas lengvai patraukia žiūrovo dėmesį ir yra įsimintinas, Donny skiriama 47% tikimybė laimėti.

Po puikaus pasirodymo pusfinalyje Erica Jennings tikrai gerokai padidino savo šansus keliauti į Stokholmą. Lyriškas bei nuoširdus pasirodymas lengvai randa savo publiką, kuri mielai atiduoda balsus už Ericą, jai finale su daina „Leading me home“ skiriami 22%.

Visiškai šalia Ericos žengia Rūta Ščiogolevaitė, atlikėja pasirinko pacifistinį kelio į pergalę būdą – pasirinko visus vienijančią dainą „United“, konkurso metu vengė konfliktų su konkurentais bei vertinimo komisija. Rūtai skiriama 17% tikimybė nugalėti.

Likę trys atrankos finalo dalyviai praktiškai neturi šansų su savo dainomis išvykti į Švediją. Kiekvienas iš jų padarė nedovanotinų klaidų kelyje į konkurso Olimpą, todėl finalas jiems tebus paprastas koncertas. Aistei Pilvelytei, Ievai Zasimauskaitei bei Ruslanui Kirilkinui atitinkamai skiriamos 7%, 5% bei 2% tikimybės laimėti.

„Orakulo“ informacija/Lažybininkų prognozė, kas laimės 2016-ųjų „Eurovizijos“ atranką
Lažybininkų prognozė, kas laimės 2016-ųjų „Eurovizijos“ atranką
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką