Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 14d. 19:16

Ko reikia norint laimėti „Euroviziją“?

„Eurovizijos“ dalyviai
eurovision.tv nuotr. / „Eurovizijos“ dalyviai

Jau 54-erius metus „Eurovizija“ laikoma įspūdingiausiu ir žiūrovų mėgstamiausiu televizijos šou visoje Europoje. Konkurse skambėjo daugiau nei 1 100 dainų, o jis pats pripažintas moderniąja klasika.

Net 24 Europos šalys yra tapusios „Eurovizijos“ nugalėtojomis, o kelios jų pergalės skonį patyrė keliskart: septynis kartus nugalėtoja tapo Airija, penkiskart laimėjo Didžioji Britanija, Prancūzija bei Liuksemburgas, keturis kartus pergale džiaugėsi Olandija ir Švedija, o Izraelis ir Norvegija konkurse triumfavo triskart.

Ko reikia norint laimėti „Euroviziją“? Apie tai nepailsdami diskutuoja kritikai, ekspertai, žiūrovai. Įsimenančios melodijos? Šokiruojančio šou? Skandalų? Nuogybių? O gal kaip tik vertėtų pasirodyti kukliai? Vargu, ar kas nors žino pergalės receptą, tačiau nekyla abejonių, kad nugalėtojų pasirodymai konkurse žiūrovų simpatijas pelno ne veltui.

Įspūdingiausi „Eurovizijos“ nugalėtojų pasirodymai

2006-aisiais Graikijoje vykusioje „Eurovizijoje“, kurioje pasirodė ir kol kas aukščiausią – šeštąją – vietą konkurse Lietuvai pelnė „LT United“ vyrai, pergalės laurus namo parsivežė Suomijos atstovai. Sunkiąją muziką mėgstantys skandinavai į konkursą delegavo metalą grojančią grupę „Lordi“, atlikusią dainą „Hard Rock Halellujah“, kuri iki šiol išliko žiūrovų atmintyje.

„Eurovizijos“ konkursui neįprastu pasirodymu, unikaliais kostiumais ir trankia daina grupė pelnė visos Europos simpatijas. Ir nors kritikai tikėjo, kad „Lordi“ pasirodymas galimai pašiepia visą „Euroviziją“, konkurso mėgėjai grupei skyrė neabejotiną pergalę.

2004-aisiais Turkijoje vykusioje „Eurovizijoje“ suspindo ukrainietės Ruslanos žvaigždė. Moteris konkurse atliko dainą „Wild Dances“ ir žiūrovų palankumą pelnė ne tik stipriu balsu bei įsimintina ritminga daina, bet ir įspūdinga choreografija. Scenoje ukrainiečiai pasirodė apsitempę odinius kostiumus ir nustebino konkurso gerbėjus laukiniais šokiais. Su Ruslana itin susibičiuliavo tų metų Lietuvos atstovai Linas Adomaitis ir Simona, moteris po pergalės koncertavo Lietuvoje.

1998-aisiais „Eurovizijos“ žiūrovai pademonstravo savo toleranciją konkurso nugalėtoju paskelbdami... transvestitą. Moterimi tapęs transeksualas Izraelio atstovas, pasivadinęs Dana International, „Eurovizijoje“ atliko dainą „Diva“. Scenoje Dana International pasirodė apsitempusi kūno linijas itin pabrėžiančią suknelę, demonstravo judesių grakštumą. „Diva“ sulaukė itin didžiulio pasisekimo, o šios dainos perdainuotą Filipo Kirkorovo atliekamą versiją girdime iki šiol. Dana International Izraeliui konkurse atstovauja ir šįmet.

„Eurovizijos“ dalyvių išsišokimai

„Eurovizijos“ istorija byloja, kad ne visi išsišokimai ir skandalai lemia aukštus įvertinimus konkurse. Matyt, skandalingiausiu pasirodymu Europai galima būtų laikyti Islandijos atstovės Silvia Night šou 2006-aisiais. Satyra perpildytas pasirodymas itin parodijavo visą konkursą bei jo dalyvius: „Sveikinu, aš atvykau! Aš Silvija Night ir aš spindžiu taip ryškiai! „Eurovizijos“ nacija, jūsų svajonė pildosi – jūs taip ilgai laukėte, kol jus išgelbėsiu“, – dainavo rožine lėle persirengusi atlikėja, demonstravusi komišką choreografiją ir scenoje imitavusi net pokalbį su Dievu.

Merginai nepavyko patekti į konkurso finalą, o dėl prieš „Euroviziją“ išplatintų atlikėjos pranešimų spaudai salėje susirinkę žiūrovai dar prieš pasirodymą Islandijos atstovę pasitiko reikšdami pasipiktinimą.

Dviprasmiškai įvertintas ir Ukrainos atstovo, persirengusio moterimi ir pasivadinusio Verka Serdiučka, pasirodymas konkurse 2007-aisiais. „Tai dainų konkursas, o ne spektaklis“, – pasirodymą vertino kritikai. Verka tąkart atliko šokti kviečiančią dainą „Dancing Lasha Tumbai“.

„Sveiki visi, mano vardas Verka Serdiučka, aš angliškai nesuprantu, pirmyn didelį šokį!“ –  pusiau angliškai, pusiau vokiškai su publika sveikinosi atlikėjas. Tolesnis dainos tekstas nepasirodė itin rišlus, tačiau pasirodymas sukėlė daug juoko žiūrovams – sidabriniais foliją primenančiais kostiumais apsitempęs dainininkas bei šokėjai demonstravo provokuojančius šokio judesius, linksmino žiūrovus trykšdami perdėta energija. Verka Serdiučka Ukrainai pelnė antrąją vietą. 

VIDEO: Eurovision 2007 Final Verka Serduchka "Dancing lasha tumbai"

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką