Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 12:09

Koronaviruso plitimas Europoje kelia grėsmę „Eurovizijai“: dainų konkursas gali būti atšauktas?

„Eurovizijos“ dainų konkursui dėl koronaviruso iškilo grėsmė
Arno Strumilos / Eurovision.tv nuotr. / „Eurovizijos“ dainų konkursui dėl koronaviruso iškilo grėsmė

Europoje vis sparčiau plintant koronavirusui, ant plauko pakibo vieno didžiausių renginių žemyne – „Eurovizijos“ dainų konkurso – likimas. Nyderlanduose žinomas mokslininkas tikina, kad jei viruso plitimas nebus bent šiek tiek sustabdytas, rengti didžiausią auditoriją turintį muzikinį šou būtų kvaila.

Nyderlandų laikraščiui AD pagrindinis šalies virusologas ir gripo ekspertas Abas Osterhausas teigė, kad būtų neprotinga Roterdame leisti susiburti dešimtims tūkstančių „Eurovizijos“ gerbėjų iš viso pasaulio, apie tai rašo dainų konkurso naujienų tinklalapis Wiwibloggs.com.

„Būtina suvokti, kad tokiu atveju renginiai kaip „Eurovizijos“ dainų konkursas negali vykti, – sakė jis. – Tačiau visa tai priklauso nuo to, kaip artimiausiu metu plis koronavirusas.“

Siekiant bent kiek sustabdyti viruso plitimą senajame žemyne jau atšaukti keli itin populiarūs renginiai. Keliomis dienomis anksčiau nei turėjo (vasario 25 d.) baigėsi Venecijos karnavalas, atšauktas vasario 24 d. Barselonoje prasidėti turėjęs Pasaulio Mobiliųjų technologijų kongresas.

Pakeitimus buvo priversti atlikti ir vėliau šiemet įvykti turėsiančių pasaulinių renginių organizatoriai. Atidėtas balandį planuotas „Formulės-1“ lenktynių „Grand Prix“ etapas Kinijoje, neaiškus ir Tokijo olimpinių žaidynių likimas.

„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as
„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as

A.Osterhausas AD sakė, kad tikimybė, jog Nyderlandams galiausiai teks tiesiogiai „susidurti“ su oficialų „Covid-19“ pavadinimą gavusia viruso sukeliama liga – nemaža, nors jis tiki, jog „viruso plitimas bus suvaldytas“.

„Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinaliai ir didysis finalas numatyti gegužės 12-16 dienomis. Wiwibloggs.com pabrėžia, kad vėsesniame ore virusai išgyvena ilgiau, todėl viliamasi, kad artėjant pavasariui ir kylant oro temperatūrai infekcijos plitimas sulėtės.

Apie „Eurovizijai“ iškilusią grėsmę susimąstė ir konkurso organizatoriai.

„Viską atidžiai stebime ir esame pasiruošę visoms galimoms rizikoms ir grėsmėms, – vasario 24 d. leidiniui AD patikino Roterdamo atstovė spaudai Ingrid Adriaanse. – Tuo remiantis buvo atliktas vertinimas, ar reikia imtis papildomų veiksmų. Šiuo metu komentuoti apie galimus scenarijus dar anksti.“

Sureagavo ir Nyderlandų transliuotojas NPO. Vasario 25 d. „Eurovizijos“ atstovas Danny Vormeris minėjo, kad NPO, nors ir gerbia A.Osterhausą, vykdys tik Nacionalinio visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (RIVM) reikalavimus.

„Šis žmogus be abejonės puikiai atlieka savo darbą, tačiau mes sekame RIVM. Jų patarimai svarbiausi ir jei bus pranešta apie tam tikrą grėsmę, imsimės veiksmų. Šiuo metu (apie tai kalbėti) per anksti“, – sakė D.Volmeris.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„The Roop“

Pagrindinė dainų konkurso organizatorė Europos transliuotojų sąjunga (EBU) taip pat yra pasiruošusi nenumatytoms kritinėms situacijoms. Ji visuomet turi atsarginį planą, jei dainų konkursą rengiančią šalį netikėtai sudrebintų terorizmo išpuolis, užkluptų ekstremali gamtos stichija, ištiktų kokia nors katastrofa ar kitas reiškinys, dėl kurio iškiltų grėsmė didžiausiam muzikiniam renginiui Europoje.

Kaip rašo Wiwibloggs.com, jei būtų priimtas sprendimas konkursą rengti be gyvos publikos, „Eurovizija“, manoma, vis tiek vyktų – šou būtų tiesiogiai transliuojamas iš televizijos studijos arba šalių atstovai pasirodytų tuščioje arenoje.

Tačiau nepradėkime galvoti apie blogiausią ir tikėkimės, kad viruso plitimas bus sustabdytas ar bent jau prislopintas ir „Euroviziją“ visi galės stebėti taip, kaip planavo – gyvai iš Roterdamo, viešuose susibūrimuose ar prie televizorių ekranų būdami sveiki.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką