Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 kovo 1d. 21:34

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaus Vilija Matačiūnaitė

Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vilija Matačiūnaitė
Šeštadienio vakaras – ypatingas „Eurovizijos“ gerbėjams. LRT tiesiogiai transliavo nacionalinės atrankos finalą, kuriame dėl teisės atstovauti Lietuvai didžiajame „Eurovizijos“ konkurse susikovė trys dainininkai: Vaidas Baumila, Vilija Pilibaitytė-Mia ir Vilija Matačiūnaitė. Laidos pabaigoje paaiškėjo, kad Lietuvos garbę Danijoje, Kopenhagoje, gins Vilija Matačiūnaitė.
VIDEO: Vilijos Matačiūnaitės emocijos laimėjus „Eurovizijos“ atrankos finale

V.Matačiūnaitei daugiausia balsų skyrė ir publika, ir komisijos nariai. Antrąją vietą vertintojai skyrė Miai, o trečiąją – Vaidui Baumilai.

„Eurovizijos“ atrankos finalo transliacija šeštadienį prasidėjo vėliau nei planuota – 21:30 val. Transliacija pusvalandžiu pavėlinta dėl įvykių Kryme. Apie tai, kaip dalyviai ruošėsi pasirodymams finale, skaitykite čia.

Visi trys dainininkai finale atliko tą patį kūrinį: Vilijos Matačiūnaitės sukurtą dainą „Attention“. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad būtent ši daina skambės „Eurovizijoje“ iš Lietuvos atstovo lūpų.

Finalo metu nugalėtoją rinko televizijos žiūrovai, savo žodį tarė ir užsienio komisijos nariai: specialiai į Lietuvą atvykę vokietis Brandonas Stone‘as, rusas Valerijus Prosvirovas ir švedė Liselott Björk. Savo vertinimus pateikia ir Sigutė Stonytė bei Lauras Lučiūnas. Transliacijos metu žiūrovams pasirodys ir Šveicarijai „Eurovizijoje“ atstovausianti grupė „Sebalter“.

VIDEO: „Eurovizijos“ atrankos finalo spaudos konferencija

„Eurovizijos“ atrankos finalas prasidėjo bendru visų trijų finalininkų pasirodymu. Jie atliko pernai „Eurovizijoje“ nugalėjusios danės Emile De Forest dainą „Only Teardrops“. Energingo pasirodymo metu trio stengėsi atskleisti savo vokalo galimybes, būsimą kovą pradėjo šypsodamiesi ir gerai nusiteikę.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia, Vaidas Baumila, Vilija Matačiūnaitė, Arūnas Valinskas ir Simona Nainė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia, Vaidas Baumila, Vilija Matačiūnaitė, Arūnas Valinskas ir Simona Nainė

Finalinė „Eurovizijos“ kova suskirstyta į du etapus. Visų pirma finalininkai atliko pačių pasirinktas, savo mėgstamiausias dainas. Scenoje pirma uždainavo Mia – atliko atrankoje skambėjusią dainą „Take A Look At Me“, kurią, neslėpė, labai norėjo dainuoti ir didžiojoje „Eurovizijoje“.

Pasipuošusi ryškiai raudona suknele ji prisėdo ant fortepijono, kuriuo skambino Deividas Zvonkus. Ir vėl emocingai, ir vėl jautriai, vėl už širdies griebiančiai ji uždainavo. Po šio pasirodymo dalis publikos dainininkei plojo atsistojusi, gerbėjas jai įteikė rožių puokštę. „Pasigedau intymesnės interpretacijos“, – vertino S.Stonytė, pasirodymą įvertinusi kaip subtilų ir stabilų. B.Stone'as tikino pasirodymo metu pamatęs Mios sielą, jo kūnu bėgiojo šiurpuliukai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Vaidas Baumila scenoje pasirodė antrasis. Jis atliko Johno Legendo kūrinį „Ordinary People“. Pasipuošęs šviesiu kostiumu dainininkas vienui vienas stojo prie mikrofono ir subtiliai džiazavo. Buvo nepanašu, kad V.Baumila jaudintųsi dėl vykstančios kovos – dainininkas čia puikiai leido laiką nejausdamas ar bent jau puikiai nuslėpdamas įtampą.

„Vaidas tokias dainas visad atlieka labai gerai. Reikia palaukti, kada atliks „Attention“, kad būtų galima vertinti“, – sakė L.Lučiūnas. „Vaidai, kai tu stovi scenoje, aš visad jaučiuosi saugi. Tu turi sielą. Galėčiau klausytis tūkstančio atlikėjų, tačiau atskirčiau, kada dainuosi tu“, – sakė L.Björk.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vaidas Baumila
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vaidas Baumila

Trečioji scenoje – V.Matačiūnaitė, atlikusi kūrinį „I Was Here“. Į sceną ji žengė pasipuošusi balta suknele iki pat žemės, pasirodymo pradžioje po sceną pasklido dūmai – atrodė, kad V.Matačiūnaitė stovi ant debesies. V.Matačiūnaitė scenoje atrodė statiška, tačiau tokia buvo pasirodymo idėja. Žiūrovams ji skyrė daug improvizacijos, stiprų ir solidų pasirodymą.

„Pamačiau stabilią Viliją. Tu – ir vėl kitokia. Šįkart – įtikinanti“, – sakė S.Stonytė. „Vilija buvo daug gražesnė nei jos daina“, – sakė L.Lučiūnas. Valerijus Prosvirovas taip pat liko patenkintas pasirodymu – dėkojo Vilijai už gražias akimirkas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Pasibaigus pirmajai finalo daliai dalyviams leista kiek pailsėti – scenoje pirtį užkūrė Monika Linkytė, atlikusi dainą „It's All About The Boy“.

Prasidėjo antrasis atrankos finalo etapas – visi trys dainininkai atliko tą pačią eurovizinę dainą „Attention“. Pirmoji pasirodė Mia – į sceną lipo pasipuošusi praštmatniu juodu kostiumu, jai talkino trys šokėjai, apsivilkę juodus kostiumus.Pasirodymas kiek pakeistas nuo to, kurį žiūrovai matė jau kelis kartus: dainoje išryškinti akcentai, pati Mia skambėjo dar užtikrinčiau. „Neabejoju, kad Mia gali važiuoti į konkursą. Man patinka, kaip Mia perskaitė šią dainą – pasirodymas labai moteriškas, plastiškas“, – sakė S.Stonytė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Scenon ir vėl užlipo V.Baumila. Anksčiau žiūrovai girdėjo, kaip jis atlieka „Attention“ akustiškai, o šįkart pasirodymą pakeitė iš pagrindų: atliko kabareto stiliaus versiją, miuziklinę. Rodos, dar niekad atrankoje jis nebuvo sulaukęs tiek publikos palaikymo.

„Vaidas šią dainą atliko labai šiuolaikiškai. Tačiau tai nėra Justino Timberlake'o rinkimai“, – juokavo L.Lučiūnas. Jis apie pasirodymą atsiliepė itin gerai. „Klausiau ir pasidžiaugiau, kad ši istorija, kai vieną dainą dainuoja visi atlikėjai – labai teisinga. Atrodo, kad šis kūrinys – jūsų daina“, – sakė S.Stonytė. „Tai buvo labai netikėta. Jėga“, – vertino B.Stone'as.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vaidas Baumila
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vaidas Baumila

Paskutinis konkursinis pasirodymas – Vilijos Matačiūnaitės. Ji ir vėl pasirodė kartu su Š.Kirdeikiu, įkūnijo rokerę-baleriną. Dainininkė atliko originalią pačios sukurtos dainos versiją. Iš salėje susirinkusios publikos reakcijos atrodė, kad šis pasirodymas yra nugalėtojos – gerbėjai klykte klykė ir sveikino dainininkę dovanodami jai gėles, nors rezultatai dar ir nebuvo aiškūs.

„Vilija kažkodėl labai gerai žino šios dainos tekstą ir ji išgyveno kiekvieną žodį“, – sakė L.Lučiūnas. Jis gyrė dainininkę už balsą, pasirodymą, šokius. „Abu atrodėte labai stilingai. Gal nes juoda spalva mano mėgstamiausia? Žinoma, tobulybei ribų nėra. Reikia mokytis: dirbti, tobulinti balsą, vokalą. Tačiau niekas nepaneigs, kad tokia galinga energetika užvaldo publiką“, – sakė S.Stonytė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Praėjus visiems konkursiniams pasirodymams savo dainą skyrė Šveicarijos atstovai „Eurovizijoje“ – grupė „Sebalter“.

Atėjo reikšmingas momentas: savo balus atlikėjams suskirstė komisijos nariai. Vilijai Matačiūnaitei jie skyrė pirmą vietą – 13 balų, Vilijai Pilibaitytei-Miai – 12 balų ir antrąją vietą, paskutinis liko V.Baumila su 5 balais.

Po to, kai žiūrovams padainavo grupė „Pop Ladies“, sustabdytas žiūrovų balsavimas. Daugiausia savo balsų jie irgi skyrė V.Matačiūnaitei, antrą vietą skyrė Miai, o trečią – Vaidui Baumilai.

Sumuojant žiūrovų ir komisijos balsus intrigos nebuvo: galutinė lentelė parodė, kad Lietuvos atstove „Eurovizijoje“ tapo Vilija Matačiūnaitė, antrą vietą užėmė Mia, o trečią – V.Baumila.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
04:58
13:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką