Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ dainuos „Attention“

Arūnas Valinskas ir Simona Nainė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Arūnas Valinskas ir Simona Nainė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį LRT žiūrovai stebėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atranką, kurios metu pasirodė trys konkurse likę atlikėjai: Vaidas Baumila, Vilija Pilibaitytė-Mia ir Vilija Matačiūnaitė. Dainininkai atliko tris skambėti „Eurovizijoje“ pretendavusias dainas, laidos pabaigoje paaiškėjo, kurią dainą Lietuvos atstovas dainuos didžiajame „Eurovizijos“ konkurse – geriausiai įvertintą kūrinį „Attention“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Eurovizinį Lietuvos kūrinį sukūrė dainininkė Vilija Matačiūnaitė ir kompozitorius Viktoras Vaupšas, Žmonės.lt žiniomis, juodu sieja šilti jausmai: V.Vaupšas nepraleidžia V.Matačiūnaitės pasirodymų „Eurovizijos“ atrankoje. Išgirsti eurovizinę Lietuvos dainą galite čia:

Laidą LRT žiūrovai turėjo stebėti šeštadienio vakarą, tačiau transliacija buvo nutraukta – ją nuspręsta rodyti sekmadienį. Žmonės.lt primena skaitytojams, kad skambėti „Eurovizijoje“ pretendavo trys kūriniai: „Attention“, „Take A Look At Me Now“ ir „It‘s All About The Boy“.

Kadangi sekmadienio vakarą spręsta, kuri daina atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse, nė vienas iš trijų atrankos finalistų iš konkurso nepasitraukė: didžiajame nacionalinės atrankos finale Vaidas Baumila, Vilija Pilibaitytė-Mia ir Vilija Matačiūnaitė susitiks kovo 1-ąją dieną. Tada ir paaiškės, kas sekmadienio vakarą išrinktą dainą uždainuos didžiojoje „Eurovizijoje“.

Sprendžiant, kuri daina turėtų atstovauti šaliai konkurse, kiekvienas dainininkas atliko visus tris konkursinius kūrinius, taigi iš viso žiūrovams buvo skirti devyni pasirodymai. Už labiausiai patikusią dainą balsavo ir komisijos nariai, ir televizijos žiūrovai.

Pirmoji „Eurovizijos“ atrankos scenoje pasirodė Vilija Pilibaitytė-Mia su daina „Attention“. Ji jau yra dainavusi šį kūrinį – tąkart pasirodė su ryškiai raudona suknele, pateikė koketišką kūrinio interpretaciją. Dabar pasirodė kitaip: vilkėjo pūstą violetinio atspalvio suknelę, tačiau vėlei atrodė kaip tikra dama. Mia atsisakė sunkaus pirminės „Attention“ versijos skambesio, dainą pateikė paprasčiau, tačiau vis tiek efektingai.

„Daina yra gera. Tu pilnai išpildei reikalą vokaliai, padėjai dainai suskambėti dar geriau“, – sakė Edmundas Seilius. Tuo tarpu naujokas komisijos gretose Deividas Zvonkus suabejojo: „Kadangi „Euroviziją“ žiūri popmuzikos gerbėjai, tai jiems ši daina galėtų atrodyti piktoka. Tačiau kitą vertus, tai – gerai: daina turi didesnius šansus išsiskirti.“ Nelabai patenkintas kūrinio atlikimu liko Vytenis Pauliukaitis: „Dainos pradžia gana įžūli – ji atkreipia dėmesį. Tačiau kūrinio viduryje nėra nė vienos detalės, kurią galima įsiminti. Nemanau, kad ši daina atkreiptų klausytojų dėmesį. Vargu, ar šis variantas būtų labai sėkmingas.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Vaidas Baumila scenoje pirmą kartą atliko dainą „Take A Look At Me Now“. Itin jautrią dainą V.Baumila atliko beprotiškai emocingai, jo pasirodymas palietė susirinkusių žiūrovų širdis. „Emociškai ši versija gali paliesti klausytoją ir pelnyti tiek komisijos, tiek žiūrovų balsus“, – svarstė D.Zvonkus.

„Negerai iš tikrųjų. Jei jis turėtų galimybę atsipalaiduoti“, – svarstė E.Seilius pabrėžęs, kad dalis Vaido išdainuotų natų buvo „pro šalį“. „Jei jis visąlaik užsimerkęs ir sulindęs į mikrofoną, tai kas į jį pažiūrės?“ – klausė komisijos narys. Kone kandžiausias pasirodė V.Pauliukaitis: „Šis variantas – niekinis.“

Praėjusios atrankos laidos metu Vilija Matačiūnaitė atliko dainą „It‘s All About The Boy“, ją pakartojo ir šios laidos metu. Kūrinio versijos ir interpretacijos dainininkė nuo praėjusio karto nepakeitė, užtat pasistengė, kad pasirodymas būtų margesnis: scenon lipo drauge su nuotaikingu šokėju.

„Man buvo labai smagu pamatyti Viliją šokančią kartu poroje. Ji neblogai šoko, ir ji gali dar šimtą kartų geriau. Jei žiūrovai išrinktų šią dainą ir ją dainuotų Vilija, galime tikėtis puikaus šou“, – pirmąkart laidos metu teigiamai atsiliepė V.Pauliukaitis. Užtat dainą pašiepė D.Zvonkus: „Ji skamba kaip sukurta prieš kokį pusšimtį. Dabar ji tiesiog „netempia“. Viliją matyčiau kaip modernesnių kūrinių atlikėją“, – sakė D.Zvonkus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Antrojo pasirodymo metu Mia atliko kūrinį „It‘s All About The Boy“. Kabareto stiliaus kūrinys, akivaizdu, jai prie širdies: dainininkė užbūrė žiūrovus koketišku žvilgsniu, pasirodė akį traukiančiu kostiumu: blizgiu juodu triko. Drabužis pabrėžė tobulus dainininkės figūros linkius, išryškino ilgas jos kojas. Scenoje jai talkino net keli šokėjai.

Mios pasirodymu buvo sužavėtas Edmundas Seilius. Jam dainininkė krito į akį, o jos pademonstruotos vokalo galimybės atėmė jo žadą. „Įsivaizduok, kad esi Merilyn Monroe“, – patarimą dainininkei skyrė E.Seilius. „Jei ši daina važiuotų į konkursą, jos aranžuotėje yra vietos tobulinimui“, – tarytum nematytų seksualios Mios išvaizdos kalbėjo D.Zvonkus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Antrojo pasirodymo metu Vaidas Baumila atliko dainą „Attention“, kurią jau taip pat yra dainavęs. Šįkart daug improvizacijos jis nepademonstravo: pasirodymas buvo toks pats, kokį jau atliko prieš tai buvusiose laidose – ramus, akustinis. „Šitam dainos variantui trūksta augimui. Finale galėtų būti kažkas stipresnio“, – įsitikinęs E.Seilius. Jis vėl rado prie ko prisikabinti Vaido vokalo klausimais. „Jam kažkas yra. Atrodo, kad balse skamba senstelėjusio dainininko vibrato“, – svarstė jis. „Šioje komisijoje esu šios dainos versijos advokatas. Kažką įdomaus tame matau“, – kalbėjo R.Zilnys.

V.Matačiūnaitė scenoje šįkart atliko dainą „Take A Look At Me Now“. Pasirodymo metu ji pati sėdo prie pianino ir akomponavo sau. Tai, matyt, pati lyriškiausia šios konkursinės dainos versija. Pasirodymo viduryje V.Matačiūnaitė pakilo nuo pianino klaviatūros ir atsistojo scenoje – toliau jai talkino gyvos muzikos grupė.

„Jei žmonės tebežiūri LRT, vadinasi, jie iškentėjo šią dainą. Jei norėčiau šią dainą išmesti iš atrankos, ją atlikčiau taip“, – ironizavo R.Zilnys. „Atrodo, groji ne tai, ką reikėjo, išėjo ne tai, ko norėjai. Šiek tiek saviveiklos, nors kaip muzikantui man buvo įdomu klausyti. Priskaldei daug malkų“, – kalbėjo E.Seilius. Pozityviau pažvelgti mėgino D.Zvonkus: „Pradžia buvo, nepabijokime to žodžio, šiek tiek chaltūra. Tačiau jei su šia daina išvyktum į „Euroviziją“, vis tiek ten netektų gyvai groti – instrumentai ten išjungiami.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Trečiojo pasirodymo metu Mia atliko „Take A Look At Me Now“. Praėjusią savaitę ji dainavo būtent šią dainą ir sulaukė maksimlių įvertinimų. Scenoje ji pasirodė vilkėdama baltą suknelę, priminė tikrą princesę. Anot E.Seiliaus, šiuo savo pasirodymu Mia susprogdino scenoje bombą: jis liko pakerėtas dainininkės vokalo, sceninio įvaizdžio.

„Jei ne Mia ir ši jos dainos versija, galbūt kūrinio net nebūtų finale“, – svarstė R.Zilnys. „Tai – geriausia, ką šį vakarą čia girdėjau. Tai tikrai gerai. Čia ir surado daina atlikėją“, – sakė V.Pauliukaitis, įsitikinęs šio pasirodymo sėkme didžiajame „Eurovizijos“ konkurse.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Bene įdomiausias atrankos momentas – V.Baumilos trečiasis pasirodymas, kurio metu jis atliko dainą „It‘s All About The Boy“. Idant dainuojamas tekstas neskambėtų keistai, jis dainą pervadino „It‘s All About The Girl“. Pasirodė jis energingai, dainavimo miuzikluose patirtį turintis atlikėjas nenuvylė žiūrovų.

„Šį vakarą šis atlikimas buvo geriausias, kurį mačiau. Galbūt kam nors tai ir yra staigmena“, – sakė R.Zilnys. D.Zvonkus Vaidui linkėjo daugiau autoironijos – tiki, kad tai gali pelnyti žiūrovų palankumą. „Jis sudainavo puikiai. Tai buvo energijos, ugnies pliūpsnis“, – sakė E.Seilius.

Paskutinioji scenoje pasirodė Vilija Matačiūnaitė, galų gale atlikusi pačios kurtą dainą „Attention“. Pasirodė taip, kaip pačioje atrankos pradžioje: atliko originalią dainos versiją, šoko kartu su Šarūnu Kirdeikiu. Tik kostiumą parinko naują: džinsus iškeitė į neįprasto kirpimo suknelę.

„Šioje dainoje yra daugiausia XXI-ojo amžiaus kvapo. Tačiau vyresnio amžiaus klausytojai galėtų nesuprasti“, – baiminosi D.Zvonkus. Tačiau R.Zilnys, E.Seilius ir V.Pauliukaitis tikino, kad ši daina iš Vilijos lūpų skamba nepriekaištingai – galėtų atstovauti šaliai „Eurovizijoje“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vilija Matačiūnaitė

Išklausę visas dainas ir visas jų interpretacijas, Lietuvos komisijos nariai kūrinius išrikiavo taip:

 1. „Take A Look At Me Now“
 2. „Attention“
 3. „It's All About The Boy“

Tuo tarpu televizijos žiūrovai balsavo taip:

 1. „„Attention“
 2.  „Take A Look At Me Now“
 3.  „It‘s All About The Boy“

Balsavo ir komisijos nariai iš užsienio, susumavus jų balsus su komisijos nariais iš Lietuvos dainos išrikiuotos taip:

 1. „Take A Look At Me Now“
 2. „Attention“
 3. „It‘s All About The Boy“

Susumavus Lietuvos ir užsienio komisijų, taip pat televizijos žiūrovų balsus paaiškėjo, kad iš Lietuvos atstovo lūpų Kopenhagoje, „Eurovizijos“ konkurse, skambės kūrinys „Attenion“. Bendroje rikiuotėje dainos išsidėstė taip:

 1. „Attention“
 2. „Take A Look At Me Now“
 3. „It‘s All About The Boy“

Išgirsti tris skambėti Kopenhagoje pretendavusias dainas galite čia:

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką