Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 25, 14:27

LRT: tikslas – pašalinti iš „Eurovizijos“ Rusiją, bet ne Moniką Liu

Didžiosios „Eurovizijos“ organizatoriams leidus dainų konkurse dalyvauti Rusijai, Lietuvoje atsirado vis daugiau raginimų šalies atstovei Monikai Liu gegužę nevykti į Turiną. Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomosios valdybos narė, LRT generalinė direktorė Monikos Garbačiauskaitė-Budrienė atsižvelgusi į esamą situaciją pareiškė, kad iš „Eurovizijos“ reikia išvaryti Rusiją, o ne Moniką Liu.
Monika Liu
Monika Liu / Edvardo Blaževič | LRT nuotr.

„Eurovizijos“ organizatorių sprendimas dainų konkurse leisti dalyvauti Rusijai sukėlė pasipiktinimo bangą. Socialiniuose tinkluose pasirodė vis daugiau raginimų Lietuvos atstovei Monikai Liu atsižvelgti į situaciją. Ji yra raginama gegužę į Turiną nevažiuoti.

Žmonės.lt susisiekus su Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomosios valdybos nare, LRT generalinė direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene, ši patikino, kad pagrindinis tikslas iš „Eurovizijos“ išvaryti Rusiją, o ne Moniką Liu.

„Mūsų tikslas – pašalinti iš „Eurovizijos“ Rusiją. Prie šio tikslo niekaip nepriartėtume nusprendę nedalyvauti patys. Atvirkščiai, pradžiugintume Rusiją, nes nebedalyvaudami mes atimtume iš savęs galimybę spausti toliau, palaikyti „Eurovizijoje“ ketinančią dalyvauti Ukrainą, telkti kitas šalis pastovėti už Ukrainą. Dalyvaudama „Eurovizijoje“ Monika Liu turės milžinišką auditoriją, kuriai turės galimybę transliuoti laisvos šalies vertybes. Monika Liu, važiuok į „Euroviziją“, – skatino M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Portalui Žmonės.lt LRT generalinė direktorė teigė, kad rankų dar nenuleidžia ir toliau stengiasi užkirsti Rusijai kelią „Eurovizijoje“.

„Vakar EBU valdyboje iškėliau du pasiūlymus: pašalinti Rusiją iš „Eurovizijos“ ir stebėti Rusijos televizijų, kurios yra EBU nariai, turinį, kad dar didesni sprendimai galėtų būti priimti vėliau. Kol kas šiems pasiūlymams nebuvo pritarta, tačiau nuspręsta stebėti situaciją.

Bet rankų nenuleidžiame. Šiandien išsiuntėme laišką „Eurovizijos“ patariamajai grupei (angl. „Eurovision Reference Group“), kuriame dar kartą išdėstėme savo argumentus kviesdami neleisti Rusijai dalyvauti „Eurovizijoje“. Negalime leisti, kad didžiausios Europos muzikos šventės, įkūnijančios laisvo pasaulio vertybes ir solidarumą, scena būtų panaudota Rusijos nusikalstamam režimui atstovaujančio transliuotojo pasirodymui. Negalime leisti, kad Rusijos dalyvavimas konkurse Rusijos propagandos būtų išnaudotas prieš mus, prieš EBU, prieš Europos visuomeninę žiniasklaidą. Organizacijos ir „Eurovizijos“ konkurso taisyklės negali sukliudyti deramai reaguoti į nusikaltėlius.

Kitą savaitę kviesime kitas šalis prisijungti prie bendro pareiškimo, raginančio palaikyti Rusijos pašalinimą iš „Eurovizijos“.

Naudojame visas priemones, kad pasiektume savo tikslą. Ir nors tai nebus paprasta, Lietuva rankų nenuleis“, – sakė ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką