Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 08:05

M.Govedaitė apie „Euroviziją“: kuriame Ukrainos mieste ji vyks kitąmet?

Mintis apie šį renginį vertėtų pradėti nuo įspūdingų faktų. Vienas jų galėtų būti toks: „Eurovizija“ yra didžiausias senojo žemyno dainų konkursas, kartu tai yra ir vienas populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.
Ukrainos atstovai Kalush Orchestra Tik prenumeratoriams
Ukrainos atstovai Kalush Orchestra / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vien skambių frazių tikrai negana, reikėtų pridėti ir truputį skaičių: „Eurovizijos“ konkurso tiesiogines transliacijas prie televizorių ekranų kasmet žiūri šimtai milijonų žmonių.

O jei šnekant kasdieniškai ir be jokio mandražo, „Eurovizija“ yra kaip olimpiada sporto pasaulyje – kito tokios svarbos bei sklaidos muzikos renginio pasaulyje tiesiog nėra.

Link ko aš vedu? Sutikite, kad ir koks spalvingas bei kultūriškai skirtingas bebūtų šis renginys, jis reikalauja pagarbos. Pašaipiai apie jį šnekėti einant 2022 metams tampa snobiškumo ir senamadiškumo atributais (čia apie tuos, kurie sako, kad tikrai niekada nežiūri „Eurovizijos“).

„Scanpix“ nuotr./Monika Liu
„Scanpix“ nuotr./Monika Liu

Net ir amerikiečiai taip drąsiai nebetraukia per dantį visų europiečių, o realiai bando suprasti, kur gi tos „Eurovizijos“ populiarumo paslaptis?

Aišku, kitas iškart jiems kylantis klausimas – kodėl jie vis dar neturi tokio konkurso savo šalyje?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką