Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 20:00

Monika Liu po „Eurovizijos“: apie serbų atstovės dovaną ir Turine kalbinusius gerbėjus

Iš „Eurovizijos“ grįžusi Monika Liu apsilankė 15min studijoje ir papasakojo ne tik apie savo įspūdžius Turine, bet ir ką veikė grįžusi bei kas dar planuose. Atlikėja pagyrė save už gebėjimą suvaldyti jaudulį ir profesionalumą, džiaugėsi galėjusi susipažinti su savo srities profesionalais iš arčiau. Vis dėlto kitais metais ji viliasi važiuoti į konkursą ne kaip atlikėja.
Monika Liu
Monika Liu / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Monika Liu – karalienė Italijoje

15min studijoje apsilankiusi Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu papasakojo apie savo įspūdžius grįžus į Lietuvą. Turine, kur gyveno, ji buvo vadinama karaliene, prie atlikėjos dažnai prieidavo miesto gyventojai, norėdami pasikalbėti ar pagirti. Tiesa, ir viešbutyje grodavo Monikos dainos, o dažniausiai, žinoma, eurovizinė. Ten dirbantys žmonės buvo tikri atlikėjos gerbėjai.

„Aš buvau miesto, kuriame gyvenome, karalienė, – juokėsi Monika 15min studijoje. – Netgi taip sakė mūsų viešbučio vadovai. Žinojau, kad tai tik kelioms savaitėms ar gal netgi vienai, bet buvo labai smagu, tikrai viena linksmiausių kelionių.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Monika Liu
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Monika Liu

Vis dėlto, kad ir kiek kartų ją vadino karaliene, anot Monikos, visi artistai buvo verti tokio vardo. Pašnekovė pastebėjo, kad tokioje didelėje asmenybių koncentracijoje gal net nėra buvusi: „Ten buvo tiek asmenybių vienoje patalpoje. Užeina Mahmoodas, tada Conchita beldžiasi, nori susipažinti. O čia jau ir Laura Pausini sako komplimentus, pribėga Mika. Toks svaigulys buvo.“

Įsimintina pirmoji repeticija ir didelis dėkingumas

Iš konkurso Monika parsivežė 14-ąją vietą. Labiausiai iš viso to laiko Monikai įsiminė pati pirmoji repeticija.

„Buvo įspūdinga, kaip aš jaudinausi, nieko nežinojau, nesusigaudžiau, nesupratau jos masto, dydžio, ir kaip paskui jaučiausi finale – laisvai išėjau į sceną be jokios baimės, su didžiausiu malonumu tas tris minutes atstovėjau ir sugėriau viską, kas duota“, – kalbėjo ji 15min studijoje.

Nekalbant apie nuovargį, dainininkė jaučia dėkingumą dėl visko, kas įvyko: „Dvasiškai yra labai lengva, gera ir smagu, esu labai laiminga. O nuovargis – tik fizinis. Aš šią patirtį pasiėmiau labai rimtai ir daug visko apie save supratau. Nuo šiol kiekvieną sakinį užbaigsiu sakiniu, kad tai buvo viena geriausių kelionių gyvenime.“

„Scanpix“ nuotr./Monika Liu
„Scanpix“ nuotr./Monika Liu

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ tikino pasisėmusi ir tam tikrų suvokimų. Pagrindinis dalykas, kurį Monika apie save suprato, yra tai, kad ji – tikrai profesionali atlikėja, kadangi jos balsas visada skambėdavo puikiai ir jai sekėsi suvaldyti jaudulį tokio dydžio arenoje.

„Toje atmosferoje, kurioje labai daug jaudulio, greičio, nuovargio, o aš išeinu ir skambu, sugebu tą jaudulį suvaldyti. Tai buvo tas, dėl ko labiausiai pergyvenau, nes anksčiau galvodavau, kaip atlikėjai jį suvaldo. Man pavyko, tai buvo svarbu“, – pasidžiaugė pašnekovė.

„Eurovizija“ – geriausia detoksikacijos programa

Mažiausią dėmesį atlikėja skyrė maistui, nes jis beveik nerūpėjo. Per kelias savaites Turine jai pavyko numesti ne vieną kilogramą.

„Eurovizija yra geriausia detoksikacijos programa. Penki kilogramai ištirpo labai lengvai, nes nei miegojau, nei valgiau. Be viso to – nuolatinis stresas. Tai tik kvėpavau ir sakiau sau, kad viskas bus gerai, adrenalinas padarys savo, pasitikėk, pasitikėk“, – šypsojosi ji 15min studijoje.

Nuoširdi parama Ukrainai

Pašnekovė neslepia – jai buvo didžiausias džiaugsmas, kai perėjo į finalą ir kai laimėjo Ukraina.

„Tiesą pasakius, karo Ukrainoje kontekste, žmonės eina kariauti už savo šalį, o aš galvoju, ką aš čia darau – bijau ateiti į sceną? Kad esu laisva ir galiu dainuoti savo dainą, priimu kaip didžiulę dovaną ir labai tuo mėgaujuosi. Beje, labai džiaugiuosi, kad Ukraina laimėjo.

Stopkadras/Monika Liu
Stopkadras/Monika Liu

Kitą dieną pradėjau taip verkti, žiūrėdama jų pasirodymą. Tas dvi savaites mes buvome tokiame burbule, savame pasaulėlyje, bet tas kontekstas, kuriame yra jie, yra žymiai sunkesnis. Visi džiaugėmės jų pergale, bet jie ateina į karą ir ten sugrįžta. Tai, ką jie pasakė po dainos, yra realybė. Ir labai liūdna, kad taip yra“, – dvejopų jausmų neslėpė atlikėja.

Neseniai paviešinta lietuvių sukurta dainos „Stefania“ versiją, prie kurios prisidėjo ir Monika. Po to ji gavo žinutę tiesiai iš „Kalush Orchestra“ narių su padėka ir pagyrimu.

„Uždedi bliūdą ir apkerpi“

Daug komplimentų visos „Eurovizijos“ metu atlikėja gavo ir dėl savo unikalios šukuosenos. Kaip teigė, ji dar žada ją panešioti, nes taip nukirpti plaukai yra labai praktiški. Norintiems apsikirpti jos stiliumi, Monika turi patarimą: uždedi bliūdą ir apkerpi.

„Man serbų atstovė padovanojo savo dubenį, nes išsigando, kad dingo mano šukuosena, kai tada ją buvau pakeitusi vienos repeticijos metu“, – juokėsi ji.

Diena pas tėvus ir nuspaustas gazo pedalas

Atostogų Monikai Liu artimiausiu metu nenusimato. Kai jau paspaudė tą greičio pedalą, tai nori jį ir laikyti.

„Aš dar iki dabar laikausi ant to prikaupto adrenalino ir jis jau ima sėsti, jau truputį važiuoja stogelis. Nėra laiko pailsėti, dainuosiu renginyje, skirtame Ukrainai, ateinančią savaitę irgi bus pasirodymas. Paspaudžiau gazą, tai ir laikau dar jį“, – tikino pašnekovė.

Grįžusi iš Turino ji lankėsi pas šeimą Klaipėdoje. Kaip pati juokėsi, jos atostogos truko tik dieną, kurios metu tiesiog gulėjo ant lovos ir valgė mamos virtą sriubą.

„Bandžiau miegoti, bet nepavyko. Mama sakė, kad, kai patekau į finalą, ji taip klykė ir rėkė, šokinėjo, užšoko tėčiui ant sprando. Jie sakė, manimi didžiuojasi. O tai yra svarbiausia“, – 15min studijoje sakė dainininkė.

Kvietimas į koncertą ir spėjimai dėl nacionalinių atrankų

Monikai įdomu, ar po jos sėkmingo pasirodymo į nacionalines atrankas ateis mada dainuoti lietuviškai. Anot jos, tai priklauso ne tik nuo kalbos, bet ir nuo to, kaip daina suprodiusuota.

„Man labai įdomu, kad vyks kitais metais. Turiu nuojautą, kad bus daug atlikėjų, kovojančių dėl šios kelionės. Aš taip supratau iš kalbų, kad ruošiasi ne vienas. O aš jau sėdėsiu ant fotelio ir dalinsiu patarimus. Gi dabar žinau, ką reikia daryti. Viskas aišku, surašysiu punktais“, – šypsojosi Monika Liu.

Liepos 21-ąją atlikėja visus pakvies į savo solinį koncertą Trakų pilyje. Kol laukia koncerto, svarsto, kiek šiuolaikiniam žmogui yra aktualus sentimentalumas. Ji pati sako: „Dainose apdainuoju meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą – visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus.“

Lukas Balandis / BNS nuotr./Monika Liu
Lukas Balandis / BNS nuotr./Monika Liu

„Man kartais atrodo, kad šitam lekiančiame pasaulyje tiek daug besikeičiančios informacijos, o mes lekiam kaip voverės. O kai jau stabtelim ir galim suprasti, ką jaučiame, nebepažįstame savo jausmų. Man taip pačiai buvo.

Tas sentimentalumas yra toks retas jausmas, bet aš jį jaučiu, o dabar – ir „Eurovizijai“ O tam, kad atidarytum širdį ir į ją pasižiūrėtum sau, reikia laiko, nurimti ir pabūti su tuo“, – mintimis dalijosi atlikėja.

Monika juokėsi, kad kitais metais labai norėtų važiuoti į „Euroviziją“, tik nebe kaip Lietuvos atstovė ant scenos, o kaip delegacijos narė.

„Klaupsiuosi ant kelių ir prašysiu Audriaus Giržado“, – juokaudama sakė ji 15min studijoje.

Visą pokalbį su Monika Liu galite išgirsti čia:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką