Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje triumfavęs Donatas Montvydas įtariamas plagijavimu, jo atstovai kaltinimus neigia

Atrankos akimirka
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Atrankos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje triumfavęs, žiūrovus ir komisiją pakerėjęs Donatas Montvydas, pasivadinęs Donny Montell, kaltinamas plagijavimu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Anot didelio „Eurovizijos“ gerbėjo Keisy, D.Montvydo atliekamoje dainoje „Love is Blind“ yra pasiskolinti Rolfo Lovlando kūrinio „Song From a Secret Garden“ motyvai. Pastarasis kūrinys sukurtas 1995-aisiais.

„Esu didelis „Eurovizijos“ gerbėjas ir aktyviai domiuosi kiekvienos šalies atstovais. Donato Montvydo dainoje aiškiai skamba pastarojo kūrinio motyvai. Nesuprantu, kaip galite užmerkti akis prieš tokį „atsitiktinumą“? Kaip ši daina galėjo taip patikti ir komisijai, ir žiūrovams?“ – redakcijai rašo Keisy ir siunčia paties sumontuotą kūrinių palyginimą.

Prašo teisinių įrodymų

15min.lt susisiekė su D.Montvydo prodiuseriu Martynu Tyla. Nors žinia apie kaltinimus plagijavimu jo dar nepasiekė, prodiuseris tučtuojau užginčijo įtarimus. „Aš pasakysiu paprastai. Buvo ten visokių palyginimų ir Monikos Linkytės kūrinio, ir kitų. Sudeda, „sumiksuoja“ ir lygina. Visi kaltinimai gali būti pateikiami tik teisiškai, jie turėtų būti aiškiai pasverti – turi būti surašytos natos, akordai, kvadratai“, – sakė M.Tyla.

Anot prodiuserio, bei teisinių įrodymų tokie kaltinimai tėra svaičiojimai. „Bet kokį kitokį kaltinimą mes laikysime šmeižtu. Komentuoti dainos negaliu – jos autorius gyvena Vokietijoje ir mums aiškiai sakė: jis nieko nekopijavo ir neplagijavo. Gavome kūrinį, kuriuo pasitikime, todėl jį ir dainuojame“, – sakė jis.

Pasak M.Tylos, tokius kaltinimus D.Montvydas užsitraukė dėl savo sėkmės konkurse. „Nieko nuostabaus – kai esi pirmas, reikia to tikėtis. Juk ir „LT United“ buvo kaltinami vaikiškos skanduotės plagiatu, kaltintas ir Sasha Song. Yra masė dainų, kurios kažkam į kažką panašios. Tokie kaltinimai turi būti aiškūs“, – sakė jis.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos prodiuseris Audrius Giržadas teigė, jog žinios apie D.Montvydui mestus kaltinimus jį jau pasiekė, tačiau kalbėti apie tai jis nenorįs. „Mane pasiekė ta žinia, kaip ir visokios kitokios nuomonės. Aš tikrai nieko nekomentuosiu“, – 15min.lt sakė prodiuseris.

Vis dėlto prakalbęs apie galimus dainų panašumus A.Giržadas, kaip ir M.Tyla, tikino visų pirma norįs gauti teisinius įrodymus. „Visiems, kurie labai nori ką nors lyginti, iškart atsakau: pateikite tikrų ekspertų išvadas ir teismines nutartis, jeigu jau teigiate, kad tai plagiatas. Tokie kaltinimai prilygsta kaltinimams bet kokiu kitu nusikaltimu“, – sakė A.Giržadas.

Prodiuseris taip pat pabrėžė, kad šiais laikais unikalių kūrinių sukurti beveik neįmanoma. „Visos dainos sudainuotos, visi akordai ir natos jau seniai sugroti, todėl rasti panašų motyvą galima bet kurioje dainoje“, – svarstė A.Giržadas.

Skandalų buvo ir daugiau

Tai jau ne pirmas D.Montvydo skandalas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Panoręs konkurse dalyvauti 2010-aisiais, dainininkas buvo diskvalifikuotas iš atrankos, mat savo kūrinį pristatė anksčiau, nei leidžia konkurso taisyklės.

Pagal „Eurovizijos“ nuostatus, konkurse skambantis kūrinys negali būti nuskambėjęs viešai anksčiau nei spalio 1-ąją dieną, o D.Montvydas ją atliko liepos mėnesį Bosnijoje ir Hercogovinoje vykusiame konkurse „Europe Sings 2009“. Tąkart muzikantas atrankoje ketino atlikti kūrinį „Running fast“.

Praėjusių metų atrankoje D.Montvydas atliko kūrinį „Let Me“ ir užėmė antrąją vietą.

Papildyta 15:44 val. Su pačiu D.Montvydu 15min.lt susisiekė jam bebūnant repeticijoje. Vaikinas apie jam pažertus kaltinimus savo nuomonės išsakyti nepanoro. „Viską gali pasakyti mano prodiuseris Martynas Tyla. Jis puikiai žino situacija ir gali pakomentuoti. Mano nuomonės šiuo atveju nė nereikia“, – sakė D.Montvydas. 

VIDEO: «Eurovision 2012» Donny Montell (Donatas Montvydas) - „Love is blind" #1
VIDEO: Secret Garden- Song from a Secret Garden
VIDEO: Donatas Motvydas (Donny Montel) vs. Secret Garden and Alexander Rybak RIP-OFF

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką