Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 13d. 19:00 , atnaujinta: 2012 gruodžio 13d. 21:08

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis: dar devyni dalyviai susikovė dėl teisės pasirodyti finale, į jį jau pateko „Gerai Gerai & Miss Sheep“, Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis, „Božolė“ ir Andrius Pojavis

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis

Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje tęsėsi „Eurovizijos“ dainų konkurso karštligė: čia nufilmuotas antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis, kuriame pasirodė dar devyni atlikėjai, perkopę pirmojo atrankos etapo barjerą. Filmavimo metu taip paaiškėjo, kurie keturi pirmojo pusfinalio dalyviai pateko į konkurso finalą.

Antrojo pusfinalio laidoje žiūrovai išvys Gabrielės Griciūtės ir Beissoul, Monikos Linkytės, Lino Adomaičio, Girmantės Vaitkutės, „El Fuego“, Gintarės Korsakaitės, grupės „DAR“ bei LRT sprendimu į pusfinalį patekusių Sophie bei Giedrės Smolskaitės pasirodymus. Šios merginos neperkopė pirmosios atrankos barjero, tačiau joms buvo pritaikytas nacionalinio transliuotojo „veto“ sprendimas.

Vertina atlikėjus ne tik šeštadienį laidos transliacijos metu balsuosiantys televizijos žiūrovai, bet ir komisijos nariai – Ramūnas Zilnys, Zita Kelmickaitė, Darius Užkuraitis ir Vaidas Stackevičius. Dar šešiolika komisijos narių panoro likti anonimais – kūrinius jie išklauso po laidos filmavimo.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškės, kurie keturi šio pusfinalio dalyviai pateks į atrankos finalą. Tiesioginio balsavimo metu šį šeštadienį savo nuomonę pareikš žiūrovai, verdiktą paskelbs ir komisija.

Laidos filmavimo metu taip pat paskelbta, kurie keturi pirmojo pusfinalio atrankos laidos dalyviai pateko į konkurso finalą, vyksiantį jau kitą savaitę, ketvirtadienį. Bendru žiūrovų ir komisijos sprendimu, į finalą pateko ir dėl teisės atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse toliau rungsis „Gerai Gerai & Miss Sheep“, Ieva Zasimauskaitė ir Gabrielius Vagelis, „Božolė“ ir Andrius Pojavis.

Pateisino komisijos lūkesčius

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Monika
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Monika

Pirmasis pusfinalio scenoje pasirodė Gabrielės Griciūtės ir Beissoul duetas, atlikęs kūrinį „Beautiful life“. Komisijai duetas paliko puikų įspūdį – išgyrė dainą, stilių ir talentą, vylėsi išvysti atlikėjus finale, o gal net ir kaip Lietuvos atstovus.

Monika Linkytė į sceną užlipo su kūriniu „Baby Boy“. Nors praėjusį karta mergina rūpinosi itin spalvinga scenografija, šįkart susitelkė vien į save: pasipuošė blizgia kūno privalumus pabrėžiančia suknele ir scenoje pasirodė vienui viena. Tai sukritikavo komisija – vertintojams pritrūko veiksmo.

Į pusfinalį LRT sprendimu deleguota Sophie atliko dainą „Make it happen“. Mergina scenoje pasirodė pakeitusi stilių, tačiau ne įvaizdį: toliau atrodė gotiškai ir griežtai, nustebino patobulinta kūrinio versija. Komisijos nariai džiaugėsi matydami kovą tęsiančią atlikėją, įvertino jos talentą ir įvaizdį. Vis dėlto ar verta siųsti šią dainą į „Euroviziją“ vertintojai sudvejojo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Beissoul ir Gabrielė Griciūtė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Beissoul ir Gabrielė Griciūtė

„I W 2night“ – tokį kūrinį su būriu pritariančiųjų vokalisčių atrankoje pasirinko jos favoritu laikomas Linas Adomaitis. Energingas pasirodymas sukėlė komisijos narių diskusiją: vienus įtikino, kiti sudvejojo. Visgi visi sutiko: atlikėjas – bene didžiausias profesionalas atrankoje.

Balsingoji Girmantė Vaitkutė uždainavo lyrišką kūrinį „Time to shine“. Nors prieš filmavimą mergina turėjo problemų su balsu, savo pasirodymo metu nėrėsi iš kailio ir galimų nesklandumų išvengė. Komisijai labai patiko: išgyrė ir dainą, ir talentą, o R.Zilnys net svarstė, ar tik šis kūrinys nebūtų itin gerai įvertintas didžiosios „Eurovizijos“ komisijos.

Pirmame atrankos ture sužibėjusi Gintarė Korsakaitė pusfinalyje uždainavo kūrinį „Dreaming“. Scenoje, priešingai nei anksčiau, pasirodė viena, taip pat pakeitė stilių. Merginos pasirodymu komisijos nariai abejojo, nors pripažino, kad „daina ausų negadina“. Įspūdžio vertintojams dainininkė nepaliko, mergina neišvengė lyginimo su Monika Linkyte, kuriai komisijos nariai teikė pirmenybę.

„Ledo gabalėlis“ – taip vadinasi „El Fuego“ kūrinys, vienintelis šiame pusfinalyje atliekamas lietuvių kalba. Keturi grupės vyrai scenoje pasirodę pakeitę stilių, bet ne pasirodymą, o šį išjuokė komisija. Z.Kelmickaitė tikino, kad vyrams geriau dainuoti „Pageidavimų koncerte“, R.Zilnys svarstė, ar tik ši grupė nėra aliuzija į „smetoniškus“ laikus.

Į pusfinalį komisijos ir žiūrovų bendru sprendimu taip pat nepatekusi, tačiau LRT į konkursą grąžinta Giedrė Smolskaitė atliko dainą „Stay awake tonight“. Prieš tai kritikuotą pasirodymą mergina pakeitė iš esmės: atsisakė anksčiau atrankos scenoje stovėjusios lovos ir jame gulėjusio vaikino, gausiau ir puošniau apsirengė. Komisija susiskaldė: vieniems patiko, kitiems – ne, tačiau diskutavo tik dėl pasirodymo – dainą įvertino teigiamai.

„Jump!“ – taip vadinasi žaismingas grupės „Dar“ atliekamas kūrinys, taip pat besirungiantis dėl teisės nuskambėti finale. Jokių pokyčių pasirodyme lyginant su prieš tai jau matytu grupė daryti nepanoro – pasirodė taip pat, kaip ir pirmame ture: vilkėjo blizgius kostiumus, demonstravo tuos pačius šokių judesius, mėgino publiką užkrėsti energija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką