Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 29d. 08:30

Nacionalinio „Eurovizijos“ atrankos finalas bus ypatingas nuo pirmų minučių

Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė ir Darius Užkuraitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė ir Darius Užkuraitis

Pirmąjį pavasario šeštadienį, kovo 3-iąją, įvyksiantis nacionalinės atrankos į „Eurovizijos“ konkursą finalas gerokai skirsis nuo prieš tai matytų šių metų atrankų – specialus dalyvių pasiruošimas, svečiai iš Ukrainos, Prancūzijos bei Kipro ir paties Azerbaidžano ambasadoriaus vizitas – visa tai jau įrašyta į renginio scenarijų.

Kaip atrodys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, specialiai 15min.lt pasakoja už renginio vizualiąją dalį atsakingas Egmontas Bžeskas. Anot jo, renginys bus ypatingas nuo pat pirmųjų minučių. „Nacionalinius pusfinalius pradėdavo kviestiniai svečiai – kartą pasirodė fakyrai, kitus kartus – muzikantai. Finalą atidaryti žadame visų dalyvių, besigrumiančių dėl teisės atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“, paradu. Tai bus eisena, kurios metu pristatysime kiekvieną finalistą“, – pasakoja E.Bžeskas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Egmontas Bžeskas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Egmontas Bžeskas

Finalo metu itin atsakingai ruošiamasi ir kiekvieno dalyvio pasirodymui, idant televizijos žiūrovai galėtų kaip įmanoma geriau susipažinti su atlikėju. „Apie kiekvieną iš dalyvių rengiame po pristatomąjį filmuką. Renkame juos atspindinčius vaizdus – nuo ugnies ar paukščių, rūko ir kosmoso. Taip pat atsižvelgiame į jų kūrinių muziką, dramaturgiją. Norime kaip įmanoma tiksliau atspindėti atlikėją ir jo kūrinį“, – teigia E.Bžeskas.

Anot pašnekovo, finalo dalyvių pasirodymus vertinantys komisijos nariai liks sėdėti savo vietose. „Renginio metu nugalėtoją renkanti komisija savo vietos salėje nekeis – nusprendėme, kad žiuri turi pajausti dalyvių pasirodymus visu kūnu ir siela, matyti tai, ką mato žiūrovai. Kiekvieną pasirodymą jie pakomentuos, tačiau svarstome, kad jų komentarų laiką reiktų šiek tiek riboti, kad laida netaptų pernelyg ilga“, – pasakoja E.Bžeskas.

Apsilankys užsienio atstovų

Prie nacionalinės atrankos finalo aktyviai prisidės ir naujasis Azerbaidžano ambasadorius. „Naujasis Azerbaidžano ambasadorius J.E. Hasan Mammadzada pasidalijo filmuku apie šią šalį. Jo metu bus parodyta, kaip atrodo Baku, koks jis yra dieną ir koks – naktį. Išvysime kultūrinius paminklus, taip pat ateities viziją – kas dar žadama pastatyti, koks Baku turėtų tapti po kelerių metų“, – pažada E.Bžeskas.

Maža to, iš Azerbaidžano ambasadoriaus lūpų ir sužinosime, kas taps Lietuvos atstovu konkurse. „Su ambasadoriumi taip pat sutarėme, jog būtent jis ir paskelbs, kas taps Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“. Vienam iš dalyvių jis atiduos savo pagarbą paskelbdamas jo vardą“, – sako E.Bžeskas.

Lyg to būtų negana, atrankos finale žiūrovai galės išgirsti ir būsimų Lietuvos atstovų konkurentų dainas. „Maža to, finale mūsų laukia ir galybė itin įdomių pasirodymų, kuriuos ruošia užsienio svečiai. Tai Prancūzijos atstovė „Eurovizijoje“ Anggun, taip pat Maltos atstovas Kurtas Kalleja bei Ukrainos atstovė Gaitana“, – apie renginį pasakoja E.Bžeskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką