TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo „Eurovizijos“ finalininkai! (papildyta 00.00 val., nuotraukos)

Iš 18-os tik dešimt laimingųjų iš pirmojo pusfinalio pateks į finalą.
„Scanpix“ nuotr. / Iš 18-os tik dešimt laimingųjų iš pirmojo pusfinalio pateko į finalą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis baigtas: vėlų antradienio vakarą Europa apsisprendė dėl savo atstovų konkurso finale.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į „Eurovizijos“ finalą keliauja šių šalių – Turkijos, Švedijos, Izraelio, Portugalijos, Maltos, Suomijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Armėnijos bei Islandijos – atstovai.

Papildyta 22.19 val. Prasidėjo pirmasis 54-osios tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis. Jį atidarė pasirodžiusios sesutės Tolmačiovos, 2006-ųjų vaikų „Eurovizijos“ nugalėtojos, į sceną atskridusios ant šių metų „Eurovizijos“ simbolio – ugninio paukščio. Scenoje pasirodė pusfinalių vedėjai Natalija Vodianova ir Andrejus Malachovas. „Labas Europa, Labas Maksva“, – pasisveikino vedėjai. „Sveiki atvykę į „Eurovizijos“ konkursą Rusijos sostinėje Maskvoje“, – tęsė jie.

Pirmieji scenoje pasirodė Juodkalnijos atstovai – Andrea Demirovič su daina „Just get our of my head“. Scenoje buvo atlikėja ir šokėjas. Mergina scenai rinkosi trumpą suknelę, šokėjas pasipuošė baltu kostiumu, baltais batais. Kūrinys „Just our of my head“ – iš esmės niekuo nesiskiriantis nuo standartinių ir jau tradicinių „Eurovizijos“ pasirodymų.

Antrieji scenoje – Čekijos atstovai Gipsy.cz su daina „Aven Romale“. Nuskambėjus slaviškiems akordams scenoje pasirodė raudonu Supermeno kostiumu vilkintis vokalistas. Scenoje buvo 5 muzikantai. Išskyrus vokalistą, kiti muzikantai atrodė suskaustę. Pasirodymas nė kiek nepriminė čigoniško. Trumpai tariant, kičinis.

Scenoje – Belgijos atstovas „Copycat“ su daina „Copycat“. Rokenrolo karaliaus Elviso plagiatorius Belgijoje. Vyrukas nedainuoja legendinio E.Presley kūrinių, kuria savuosius. „Eurovizijai“ kaip tik ir buvo skirtas vienas jų. Scenoje su dainininku pasirodė du muzikantai ir dvi pritarančiosios vokalistės. Atlikėjas jautėsi laisvai, atsipalaidavęs. Nors vaikinas atlieka savo kūrinius, jo balso tembras pasirodymo metu kartais išties priminė E.Presley mėgdžiojimą.

Papildyta 22.30 val. Ketvirtasis scenoje – Baltarusijos atstovas Piotras Elfimovas. Dainininkas atliko kūrinį „Eyes that never lie“. Piotras scenoje atrodė užtikrintai. 29 metų atlkėjas vilkėjo baltai, o tai padidino pasirodymo įspūdį. Sceną užpildė keli muzikantai ir šokėja, pasislėpusi po daug plėvėsuojančios medžiagos. Pasirodymą galima vertinti ganėtinai neblogai. Daina skambėjo stipriai ir solidžiai.

Švedija. Dainininkė Malena Ernman su kūriniu „La voix“. Moteris scenoje pasirodė vilkėdama baltą ilgą suknelę, jai pritarė penkios vokalistės. Choreografija – menka, beveik pasivaikščiojimas scena. Dainininkės kūrinys – klasikinės ir popmuzikos mišinys. Priedainis skambėjo prancūzų kalba, atlikėją ypač palaikė publika.

Armėnės Inga ir Anush su daina „Jan Jan“. Pasirodymas pradėtas įspūdingai. Scenoje seserys vilkėjo tautiniais drabužiais. Daina itin ryški. Su tautiniais drabužiais kompaniją vokalistėms palaikė keturios šokėjos. Nors per repeticijas seserų dueto vokalas skambėdavo ne itin gerai, šįsyk kūrinys atliktas puikiai. Trumpai tariant, originalus eurovizinis pasirodymas su tautiniais elementais.

Papildyta 22.43 val. Septintoji konkurse – Andoros atstovė Susanne su kūriniu „La teva decisio“ („Get a Life“). Linksma daina skambėjo ganėtinai neblogai. Tiek solistė, tiek pritariančios muzikantės ir vokalistės vilkėjo baltai, buvo prisisegusios savo eilės numerį – septintą. Susanne savo eurovizinę dainą atliko dviem kalbomis: katalonų ir anglų. Labai šiltai konkursantę priėmė žiūrovai, susirinkę Maskvos olimpinėje arenoje. Trumpai: linksmas, neblogai atliktas kūrinys.

Aštuntieji scenoje – Šveicarijos atstovai grupė „Lovebugs“ su daina „The highest heights“. Neįsimenama poproko melodija neskambėjo įtikinamai. Kūrinio viduryje susirinkusiuosius muzikantai bandė uždegti dainuodami drauge. Galbūt grupei padės tai, jog ji Europoje yra žinoma.

Papildyta 22.55 val. Izraelis: Noa & Mira Awad — „There must be another way“. Duetas kūrinį pradėjo be muzikinio pritarimo. Nežinia dėl kokių priežasčių, tačiau minia šį pasirodymą pasitiko įtartinais švilpimais. Abi Izraeliui atstovaujančios atlikėjos vilkėjo juodomis suknelėmis, o scenoje joms padėjo keli muzikantai. Pasirodymo pabaigoje dainininkės pradėjo sau akompanuoti būgnais.

Scenoje pasirodė  Bulgarijos atstovas Krassimiras Avramovas su daina „llusion“. Publika itin audringai sutiko muzikantus. Atlikėjų kostiumai – kičiniai. Pasirodė trys pritariantieji vokalistai ir du šokėjai. Viską išgelbėti galėjo nebent Krasimiro balsas. Pasirodymas – slaviškas, susidarė įspūdis, kad transliuojamas mažiausiai dešimties metų senumo kūrinys. Žodžiu, ir pasirodymas, ir vokalas nesužavėjo.

Islandė Yohanna su daina „Is it true?“ Dar prieš užgrojant muzikai salėjo girdėjosi klyksmai: „Yohanna!“ Dainininkė – krištolinio balso, pasirodymas – romantiškas. Tarp trijų pritariančiųjų vokalistų buvo vienas vaikinas, kuris pernai atstovavo Islandijai „Eurovizijoje“. Salė puikiai įvertino pasirodymą, tai buvo galima girdėti atlikėjai baigus dainuoti. 

Turkija, Hadise ir kūrinys „Düm Tek Tek“. Dainininkė iš pat pradžių pasirodė efektingai, o publika tiesiog šėlo išgirdusi, kad ant scenos Hadise. Tiesa, atlikėjos vokalas neskambėjo nepriekaištingai, padėtį bandė taisyti keli pritariantieji vokalistai. Hadise gundė atvirais judesiais ir pilvo šokio elementais. Tikėtina, kad ši Europoje gerai išreklamuota daina turėtų atsidurti tarp „Eurovizijos” finalininkų.

Papildyta 23.21 val. Makedonijos atstovai „Next time“ ir daina „Neshto shto ke ostane“. Broliai dvyniai, atstovaujantys Makedonijai, atliko tipišką roko kūrinį, paskanintą gitarų rifais. Nors su intonacija broliukams ir nebuvo problemų, kūrinys neskambėjo 100 procentų. Scenoje vyrukams padėjo  dar 4 muzikantai. Visą kūrinį dainininkai atliko makedonų kalba, todėl nedaugelis susirinkusiųjų ir stebinčių konkursą per televiziją jos esmę. Trumpai – vidutinis, netipiškas „Eurovizijai” pasirodymas.

Rumunijos atstovė Elena atliko dainą „The balkan girls“. Energingas rumunės pasirodymas, padedant keturioms šokėjoms ir pritariančiajai vokalistei. Elena parodė puikius vokalinius sugebėjimus ir visą kūrinį atliko tiesiog nepriekaištingai. Jei daugelio nesužavės rumunų daina, bent jau Elenos suknelė patiks vyriškajai auditorijai, nes vokalistės krūtinė tiesiog virste virsta. Be to, dainos pavadinimui Balkanų regiono atstovai tikrai neliks abejingi.

Suomiai „Waldo's People“ ir daina „Lose control“. Į sceną užlipus suomiams į akis krito energingai ugnimi mosikuojantys fakyrai. Suomiai scenoje pasirodė šešiese: trys pritariančiosios vokalistės, pagrindinis dainininkas ir du fakyrai.  Nors daina skambėjo itin primityviai, „Eurovizijos“ konkursui tai nebūtinai yra trūkumas.

Portugalija. Flor-de-lis, kūrinys „Todas as ruas do amor“. Scenoje penki muzikantai ir vokalistė. Kiekvieno muzikanto rankose – instrumentas. Kaimiško stiliaus pasirodymas labiau priminė turguje arba kaimo aikštėje vykstančias derliaus šventes. Tačiau neaišku, ką labiausiai šiemet įvertins Europa...

Maltos atstovė Chiara atliko kūrinį „What if we“. Tradicinis Chiaros pasirodymas, dainininkei būdingo stiliaus daina: melodinga, aukštos natos, puikus vokalas. Ši visuma galbūt šiemet padės Maltos atstovei, „Eurovizijoje“ dalyvaujančiai jau trečiąjį kartą, patekti į finalą. Chiara vilkėjo ilgą juodą suknelę.

Bosnijos ir Hercegovinos atstovė Regina su daina „Bistra voda“. Šeši baltais kostiumais vilkintys vyrai ir melodinga daina – taip atrodė Bosnijos ir Hercegovinos atstovų pasirodymas. Jis šiek tiek priminė buvusios „Eurovizijos” atstovės Marijos Šerifovič (Serbija) kūrinį. Tiesa, Bosnijos ir Hercegovinos variantas skambėjo kiek silpniau. Vokalistui pritrūko jėgos. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Eurovizija“

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką