Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo, kuris dalyvis paliko „Eurovizijos“ atranką po neskaidraus balsavimo

Martynas Kavaliauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Monika Linkytė, Vilija Matačiūnaitė, Simona Nainė, Vilija Pilibaitytė-Mia ir Martynas Kavaliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos žiūrovai taip ir nesužinojo, kuriam iš penkių dalyvių lemta palikti konkursą. Vietoje to, kad paskelbtų susumuotus žiūrovų ir komisijos balsavimo rezultatus, atrankos prodiuseriai atliko telefoninio balsavimo patikrinimą – įtarė, kad žiūrovų balsavimas gali būti neskaidrus. Įtarimams pasitvirtinus atranką palieka Martynas Kavaliauskas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Mūsų įtarimai pasitvirtino. Jau kelias savaites mes stebime balsavimo procesą, analizuojame išklotines ir galime pagrįstai teigti, kad balsavimas Martyno Kavaliausko naudai vykdomas nekorektiškai – sistemingai generuojant balsų srautą iš vienai įmonei priklausančių telefono abonentų, kurie yra įjungiami tik balsuoti atrankoje. Pateiksiu tik vieną pavyzdį – praėjusį šeštadienį 50,83 proc. (677 įskaityti balsai) balsų už šį atlikėją gauta iš tai pačiai įmonei priklausančių abonentų su tuo pačiu kodu. Tuo tarpu už likusius keturis dalyvius iš to paties operatoriaus įskaityti tik 27 balsai. Ši tendencija kartojasi, kai tik komisijos balai būna Martynui Kavaliauskui nepalankūs. Mes kreipėmės į teleoperatorių, kuriam priklauso šie numeriai, ir jis patvirtino mūsų įtarimus“, – sako „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos prodiuseris Audrius Giržadas.

Atrankos rengėjai asmeniškai Martyno Kavaliausko nusižengus taisyklėms nekaltina. Nesąžiningi balsai anuliuoti ir praėjusio šeštadienio nacionalinės atrankos rezultatai perskaičiuoti iš naujo. Martynas Kavaliauskas, kaip mažiausiai balų galutinėje rezultatų lentelėje surinkęs atlikėjas, turi palikti atranką.

Telefoninio balsavimo patikrinimas atliktas pirmadienį, apie jį buvo pranešta iš anksto - sekmadienio rytą. Pranešime apie patikrinimą atskleista apie griežtas dalyvių laukiančias sankcijas. „Įtarimams (dėl sukčiavimo, - aut. past.) pasitvirtinus, dalyvis bus diskvalifikuotas. Priešingu atveju rezultatai liks tokie, kokie yra“, – sakė „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos prodiuseris Audrius Giržadas.

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad šeštadieninėje „Eurovizijos“ laidoje žiūrovai stebėjo penkių atrankoje likusių dalyvių pasirodymus, daugiausia komisijos simpatijų pelnė Monika Linkytė.

Laidos metu šiek tiek pakeistos balsavimo už dalyvius taisyklės – nors anksčiau iš vieno telefono numerio balsuoti būdavo galima 5 kartus, šįkart skaičiuojamas buvo tik vienas skambutis.

Galutinė lentelė:

 1. Vilija Matačiūnaitė 20
 2. Vilija Pilibaitytė-Mia 19
 3. Monika Linkytė 19
 4. Vaidas Baumila  16
 5. Martynas Kavaliauskas 12

Žiūrovai (skambučiai/priskiriami balai):

 1. Mia 1355/12
 2. Vilija Matačiūnaitė 1302/10
 3. Vaidas Baumila 1113/8
 4. Monika Linkytė 1079/7
 5. Martynas Kavaliauskas 655/6 (1332 minus  677)

Komisija (balai/priskiriami balai):

 1. Monika Linkytė 33/12
 2. Vilija Matačiūnaitė 26/10
 3. Vaidas Baumila 25/8
 4. Mia 21/7
 5. Martynas Kavaliauskas 15/6
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką