Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirodymo „Eurovizijoje“ laukiantis Šarūnas Kirdeikis: „Žinome, ką daryti, jei scenoje kažkas nutiks“

Šarūnas Kirdeikis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Šarūnas Kirdeikis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Eurovizijos“ dainų konkurse choreografas Šarūnas Kirdeikis dalyvauja antrą kartą. Jau ketvirtadienio vakarą jis į eurovizinę sceną lydės Lietuvos atstovę Viliją Matačiūnaitę ir drauge pasirodys antrojo konkurso pusfinalio metu. Žmonės.lt Š.Kirdeikis sutiko palyginti šį ir prieš kelerius metus patirtą „Eurovizijos“ konkursą, taip pat atskleidė, kad nors šįmet eurovizinėje scenoje savo pasirodymo dar tik laukia, jis jau jaučiasi nugalėtoju.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šį ketvirtadienio vakarą Š.Kirdeikis į „Eurovizijos“ sceną lips jau antrą kartą – pirmąsyk čia pasirodė 2010-aisiais kartu su grupe „InCulto“, kuri atliko dainą „Eastern European Funk“. Tiesa, tąkart kolektyvui konkurse ne itin pasisekė – „InCulto“ neperlipo pusfinalio barjero ir nepateko į „Eurovizijos“ finalą. Drauge su V.Matačiūnaite jis „Eurovizijoje“ pasirodys antrojo pusfinalio metu, lietuvių pasirodymo numeris – septintas.

Žmonės.lt Š.Kirdeikis atskleidė anksčiau nė nemanęs, kad ryšis į „Euroviziją“ keliauti dar kartą. „Kelionė į „Euroviziją“, kaip ir bet kuri kita, priklauso nuo to, kokie žmonės keliauja drauge. Su „InCulto“ konkurse buvo vienaip, su Vilija – visai kitaip, tačiau lygiaverčiai gerai. Atvirai sakant, grįžęs iš „Eurovizijos“ pirmąkart sakiau sau, kad jau gana – pabandžiau, pamačiau, dabar tegul važiuoja kiti. Tačiau atvykęs į Kopenhagą nustebau, kaip gera čia būti. Štai, ką reiškia gera kompanija“, – sakė.

Šiais metais Š.Kirdeikį stebina konkursą rengiančių danų organizuotumas, techninės galimybės: „Šių metų „Eurovizija“ organizacine prasme tikrai nenusileidžia prieš tai vykusiems konkursams. Danai viską reguliuoja griežtai, tačiau yra labai draugiški. Man tai labai patinka, galime to pasimokyti. Žmonės net ir tada, kai būna labiausiai nuvargę, stengiasi ką nors pajuokauti, kad vyrautų gera atmosfera. Juk man teko būti ir vienoje, ir kitoje barikados pusėje – žinau, kaip kartais net tai būna sunku. Be to, mane labai žavi jų darbas su kamera, techninės galimybės. Tokius dalykus gali pamatyti tik užsienyje – mums dar šio to trūksta.“

Mane labai žavi jų darbas su kamera, techninės galimybės. Tokius dalykus gali pamatyti tik užsienyje – mums dar šio to trūksta.

Kopenhagoje Lietuvos atstovai konkurse vieši jau pusantros savaitės, per tą laiką nuveikė labai nemažai: dukart repetavo eurovizinėje scenoje, dalyvavo konkurso atidarymo ceremonijoje, spaudos konferencijose, keliskart koncertavo. 

„Čia suplanuotas net ir mūsų laisvas laikas – važiuojame į ekskursijas, einame pasivaikščioti po miestą. Kiekvieną dieną einame sportuoti. Man tai patinka – seniai neturėjau tokios galimybės. Be to, smagu žinoti, kad viskas, ką turiu daryti, tėra rūpintis savo fizine forma. Daug laiko atima skirtingi reklaminiai koncertai, kuriuose turime dalyvauti. Kai „Eurovizijoje“ dalyvavo „InCulto“, jie dar papildomai patys į gatves eidavo dainuoti. Ačiū dievui, čia, Kopenhagoje, turime gerbėjų, kurie tuo užsiima už mus“, – šypsosi Š.Kirdeikis.

VIDEO: Šarūnas Kirdeikis ragina gerbėjus nepraleisti Vilijos pasirodymo

Vilijai – maksimalūs įvertinimai

Š.Kirdeikis stebisi pačios scenos partnerės – V.Matačiūnaitės – charizma. „Daug kas sako, kad atlikėjas „Eurovizijoje“ turi tik būti geras dainininkas. Nepritarčiau. Čia daug daugiau laimės žmogus, kuris yra fainas, kuris atėjęs į kambarį jį užpildys savo energija. Vilijai už tai būtų galima skirti visus šimtą balų“, – tikina. 

Šokėjas juokauja, kad per visą pasiruošimo „Eurovizijai“ laikotarpį savyje išugdė įproti visąlaik stovėti greta V.Matačiūnaitės – juk tokia ir jųdviejų pasirodymo idėja. Tačiau ar nuolatinis bendravimas ir buvimas drauge nepabosta? „Stengiamės nelįsti į vienas kito erdves, gal dėl to ir nepabostame vienas kitam. Pats esu šiek tiek ramesnis, gal net tylenis, todėl nelendu į akis. Juk dažniausiai tokie vietoje nenustygstantys žmonės tokiomis aplinkybėmis greitai pabosta“, – sako jis. 

Paklaustas, kaip vertina dabartinį savo pasiruošimą lipti į „Eurovizijos“ sceną, Š.Kirdeikis tikina imąs jausti šalutinį galybės repeticijų efektą. „Klaidų beveik neliko. Su Vilija net diskutavome, kad kartais atrodo, jog mes ne persidirbame, bet persistengiame – tą patį pasirodymą kartojame šimtus kartų ir dėl to atsiranda „balto lapo“ efektas, kai imame pamiršti, klysti. Tačiau abu žinome, ką reikia daryti, jei scenoje kažkas nutiks – pridengti vienas kitą. Vilija yra iš tų žmonių, kuri turi patirtį ir žino, kaip išsisukti iškilus problemai“, – neabejoja choreografas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šarūnas Kirdeikis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šarūnas Kirdeikis

Jau laimėjo

V.Matačiūnaitė nenustoja sau kartoti, kad šiais metais ji taps „Eurovizijos“ nugalėtoja. Taip mergina bando tarytum užsikoduoti – tiki, kad kaip manys, taip ir bus, dėl to pasirodys gerai. Panašios filosofijos laikosi ir Šarūnas. 

„Tikiu, kad mūsų gyvenimuose viską sukuria mintys. Jei norėsi būti geras žmogus, toks ir būsi. Dalyvaudamas konkurse supratau, koks iš tiesų yra svarbus žmonių palaikymas – juk sulaukėme itin daug dėmesio. Atrodo, kad esu užsiauginęs tą skūrą, tačiau kritika sujaukia mintis, trukdo koncentracijai. Kita vertus, tai tik dar labiau užgrūdina“, – svarsto.

Koks rezultatas „Eurovizijoje“ jį tenkintų? „Būtų labai smagu, jei patektume į finalą ir galėtume darkart užlipti į sceną. Pasakysiu nepopuliariai: kiekvienas pasirodymas scenoje man yra kaip laimėjimas. Juk čia atvykome gerai leisti laiko, džiaugtis pasirodymu, sukurti žmonėms šventę. Ką gali žinoti – gal eisim gatve ir mus partrenks autobusas? Tai todėl reikia džiaugtis kiekviena akimirka. Ar užimsime pirmą, ar žemesnę vietą, mes jau laimėjome, nes čia patyrėme daug gražių akimirkų“, – šypsosi. 

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis „Eurovizijoje“ pasirodys gegužės 8-ąją, antrojo pusfinalio metu. Jos pasirodymo numeris septintas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šarūnas Kirdeikis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šarūnas Kirdeikis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką