Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 12:37

Paskelbti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: tarp jų – ir seniai matyti veidai

Ieva Stasiulevičiūtė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Ieva Stasiulevičiūtė

Dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios Eurovizijos scenos šiais metais varžysis 21 grupė ir atlikėjai. Iš viso bus parodytos keturios laidos – dvi atrankinės, pusfinalis ir finalas. Šių metų „Pabandom iš naujo!“ vedėjai – Ieva Stasiulevičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Vaidas Baumila.

Pirmoje atrankinėje laidoje pasirodys 10 grupių ir atlikėjų: grupė „Black Spikes“ su Indre Launikonyte, Thomukas 1, grupė „Be U“, Titas ir Benas, Martyna, Donata, grupė „Twosome“, Milita, Aldegunda, Voldemaras Petersonas. Iš atrankinių laidų į pusfinalį keliaus po 5 dalyvius, taigi su puse pirmosios laidos dalyvių, kurie sulauks mažiausio žiūrovų ir komisijos įvertinimo, bus atsisveikinta. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis proporcijomis.

Siekiant, jog komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, jie komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose laidos metu. Pasikeitusi tvarka įvesta praeitais metais itin pasiteisino, taigi nuspręsta to laikytis ir toliau. Taip žiūrovai gali didesnį dėmesį skirti patiems dalyviams.

Eurovision.tv / Thomas Hanses nuotr. /„Eurovizijos“ dainų konkurso trofėjus
Eurovision.tv / Thomas Hanses nuotr. /„Eurovizijos“ dainų konkurso trofėjus

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669. Nacionalinės atrankos rengėjai primena, kad iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebės nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais atsižvelgiant į pandemijos situaciją, tam kad „Eurovizija“ įvyktų, yra numatyti keturi scenarijai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupės „The Roop“ koncertas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Grupės „The Roop“ koncertas

Pirmasis scenarijus: įprastas „Eurovizijos“ konkursas – jeigu iki konkurso pradžios spėjama visus dalyvius paskiepyti arba sistemingai testuoti.

Antrasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyks laikantis socialinės distancijos. Taigi, konkurso metu dalyviai ir žiūrovai turės laikytis privalomų priemonių. Taip pat tik limituotas delegacijos narių ir spaudos atstovų skaičius galės vykti į Roterdamą.

Trečiasis scenarijus: jei „Eurovizijoje“ dalyvaujančios šalies atstovas negalėtų atvykti į Roterdamą ir čia pasirodyti, bus suteikiama galimybė surengti pasirodymą savo šalyje. Visa kita vyktų pagal antrojo scenarijaus tvarką.

Ketvirtasis scenarijus: „Eurovizijos" konkursas vyktų nuotoliniu būdu – visų šalių pasirodymai rengiami savose šalyse, tokiu atveju Roterdame nebūtų rengiamas „Eurovizijos" konkursas.

Lietuvoje „Pabandom iš naujo!" atrankinės laidos yra filmuojamos likus kelioms dienoms iki jų transliacijų šeštadieniais. Žiūrovų balsavimas vyks, kaip visada, tiesiogiai, laidos per LRT TELEVIZIJĄ transliacijos metu.

Pirmosios laidos „Pabandom iš naujo!" transliacija jau sausio 16 d., šeštadienį, 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką