Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 17:58

Prabilo Ukrainos žiuri narė „Eurovizijoje“: dėl 0 balų Lenkijai sulaukė įžeidimų

Netyla aistros dėl „Eurovizijoje“ Lietuvai ir Lenkijai balų neskyrusios Ukrainos žiuri. Dabar nebetylėti nusprendė jos narė, ukrainietė dainininkė Iryna Fedyšyna, kuri teigia, kad rezultatais nepatenkinti lenkų atstovo gerbėjai ant jos lieja neapykantą.
Krystianas Ochmanas, Iryna Fedyšyna
Krystianas Ochmanas, Iryna Fedyšyna / Luko Balandžio/BNS, Instagram nuotr.

Kaip teigiama Unian.net, kitą dieną po „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo kilo skandalas dėl to, kad Ukrainos žiuri Lenkijos atstovui Krystianui Ochmanui nesuteikė nė balo.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman
Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman

Savo instagramo paskyroje prabilusi Ukrainos komisijos narė, dainininkė Iryna Fedyšyna teigė, kad pati Lenkijai davė 10 balų, tačiau tikriausiai kitų žiuri narių balsavimas lėmė, jog dainininkas liko be nieko. Moteris paragino nutraukti ją pasiekusias patyčias ir paaiškino situaciją iš savo pusės.

„Nė vienas iš žiuri Lenkijos nevertino pagal kriterijus, kas kiek ir kaip padeda. Toks buvo „Eurovizijos“ organizacinio komiteto reikalavimas mums atvykus.

Penki komisijos nariai, iš kurių trys yra iš Lvivo, perdavė mums informaciją, kad „draugai, balsuokite tik pagal savo profesinę patirtį“. Buvome vienoje patalpoje ir su mumis buvo notaro atstovas, kuris stebėjo, kaip laikomasi reikalavimų.

Juodomis paryškintomis raidėmis buvo parašyta: „Vertinkite šalis nešališkai, dorai, profesionaliai, nediskredituokite nė vieno pagal išvaizdą, tautybę, lytį... Ar čia politinis konkursas?“ – rašė Iryna Fedyšyna.

Tačiau nepaisant to, instagramo vartotojai ir toliau įžeidinėjo menininkę.

„Suteikiau žmonėms galimybę, suteikiau jiems platformą, kurioje jie galėjo išlieti visą pyktį, visas savo emocijas, nes aš šį pyktį suprantu. Iš esmės apie tai ir parašiau – mane taip pat sukrėtė tokie taškai iš Ukrainos, – teigė Iryna. – Taip, buvo nemalonu, kad prasidėjo tokia neapykanta. Bet ir man ši situacija buvo labai keista, nes nė vienas iš žiuri narių nenorėjo įžeisti Lenkijos.“

Ukrainos žiuri sudarė Vadimas Lisica, Andrius Kapralis, Iryna Fedyšyna, Andrijus Jackivas ir Lukjanas Galkinas.

15min primena, kad balų iš Ukrainos žiuri, priešingai nei iš žiūrovų, negavo ir Lietuvos atstovė Monika Liu. Šalies kultūros ministras Oleksandras Tkačenka dėl to atsiprašė.

„Norėčiau kreiptis į mūsų artimiausius draugus Europoje ir išreikšti savo asmeninę poziciją dėl Ukrainos žiuri įvertinimo Lenkijai ir Lietuvai.

Toks vertinimas niekaip neatspindi mūsų tikrojo požiūrio į jus, mūsų artimiausius draugus Europoje. Taip, britai buvo šaunūs ir liko antri. Bet 0 balų lenkams ir lietuviams yra labai gėdinga.

Ukrainos žmonės jums skyrė 12! Jūsų parama Ukrainai yra neįkainojama. Mūsų dėkingumas ir meilė jums išlieka ta pati.

Mielos lenkų ir lietuvių tautos, mes esame tokie dėkingi jums, mūsų pergalė yra bendra. Ir „Eurovizijoje“, ir ta, kurią pasieksime prieš priešą“, – skelbta jo įraše.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką