Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 24d. 18:56 , atnaujinta: 2012 vasario 24d. 21:22

Paskutinėje nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje kone be konkurencijos triumfavo Donatas Montvydas

Donatas Montvydas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka

Penktadienio vakarą LRT studijoje liepsnojo aistros – čia filmuojama paskutinioji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kurios metu į sceną vienas po kito lipo dar devyni sėkmę konkurse išmėginti panorę atlikėjai. Vis dėlto nė vienas jų neprilygo Donatui Montvydui, pasivadinusiam Donny Montell – jo pasirodymą komisijos nariai įvertino geriausiai ir skyrė aukščiausius įvertinimus.

Ketvirtosios atrankos metu scenoje savo pasirodymus demonstravo vaikinų grupė „Dar“, Donny Montell pasivadinęs Donatas Montvydas, Donata Virbilaitė, Vaida feat. Movetron, Simona Milinytė,  grupė „Laiptai“, Greta Šmidt, Lady Bell ir grupė „Merlin“, juos vertino autoritetinga komisija: Laurynas Šarkinas, Rosita Čivilytė, Aras Vėberis, Raigardas Tautkus ir Vytautas Miškinis.

Po šeštadieninės atrankos transliacijos Lietuvos televizijos eteryje ir tiesioginio žiūrovų balsavimo susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškės, kurie trys atlikėjai pateks į kovo 3-iąją vyksiantį nacionalinės atrankos finalą. Kovai finale jau ruošiasi atlikėjas Beissoul, „Multiks“, „The Independent“, Vytautas Matuzas, Katažina, „Alive Way“, Monika Linkytė, „Bekešo Vilkai“ ir „Vig Roses“.

Papildyta 19:52 val. Pirmieji nacionalinės atrankos scenoje pasirodė grupė „Merlin“. „Wheel of time“ – taip vadinasi grupės atliktas „eurovizinis“ kūrinys. Ši grupė, nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti jau trečią kartą, atstovauja sunkiosios muzikos kategorijai, tačiau žiūrovus nustebino nostalgijos ir romantikos kupinu pasirodymu. „Laukiau pasirodyme adrenalino, ir nesulaukiau...“ – šiek tiek nusivylęs liko komisijos narys V.Miškinis. „Iš jūsų eina gera energetika, viską darote teisingai, tačiau trūksta motyvo, kurį norėtųsi atkartoti“, – antrino jam R.Čivilytė.

Papildyta 19:59 val. Romantiškos sielos atlikėja Lady Bell „Eurovizijos“ atrankoje atliko kūrinį „Mano muzika“. Ritmingas ir subtilus dainininkės pasirodymas, kuriame didelį vaidmenį atliko keturios atlikėjai talkinusios pritariančiosios vokalistės, sulaukė studijoje susirinkusių žiūrovų susidomėjimo, tačiau komisijai paliko dviprasmišką įspūdį. „Šis kūrinys negalėtų dalyvauti „Eurovizijoje“, tačiau jis atrodė išjaustas“, – komentavo pasirodymą R.Tautkus. „Manau, kad važiuoti į konkursą šįmet neturėtumėte, bet pasirodymas buvo gražus“, – tos pačios nuomonės laikėsi ir L.Šarkinas.

Papildyta 20:11 val. Atrankoje pasirodė „Kelias į žvaigždes“ projekto metu užgimusi dainininkė Donata Virbilaitė. Į sceną atlikėja užlipo kartu su gyvo garso vaikinų grupe iš Turkijos, čia ji atliko rockabily stiliaus kūrinį „Superman“. Itin linksmas, užvedantis ir stilingas pasirodymas privertė dvejoti komisiją. „Kad esi ugninga, tai matosi. Tačiau iki galo tos ugnies neišleidai“, – kritika pasidalijo R.Čivilytė, pagyrusi atlikėjų stilių. „Daina man patiko – tryško energija. Geras įvaizdis, ypač vaikinų. Tačiau kažko „super“ pasigedau“, – antrino jai A.Vėberis.

Papildyta 20:19 val. Grupė „Laiptai“ taip pat nutarė dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje. Čia muzikantai atliko kūrinį „Ašarų lietus“, kuris išties sudrebino atrankos sceną – sunki muzika, per kraštus trykštanti energija ir specialieji efektai pribloškė kone visus studijoje susirinkusius žiūrovus. „Ir dūmų, ir energijos čia buvo, tad man kilo tokia mintis – jei čia būtų daugiau muzikantų ilgais plaukais ir jie dainuotų ką nors kaip Selena Gomez, būtų įdomu“, – šmaikštavo R.Tautkus. Vis dėlto komisijos narys pripažino, kad kūrinys jam pasirodė per silpnas.

Papildyta 20:32 val. Į „Euroviziją“ nuvykti panoro ir dainininkė Greta Šmidt, tikinti, kad kūrinys „The One“ yra tai, ko reikia, norint gerai pasirodyti konkurse. Žemi dažniai, tranki kūrinio ritmika, keturi scenoje šokantys vyrukai ir auksu žėrinti Gretos suknelė – taip atrodė atlikėjos pasirodymas. „Čia visko tiek daug, man patiko, ir muzika, ir vaizdas. Tai priminė miuziklą“, – sakė V.Miškinis. „Daina atitinka visus konkurso standartus, tai – šablonas. Gera choreografija“, – privalumus dėstė A.Vėberis.

Papildyta 20:48 val. „Eurovizijos“ atrankos scenoje pasirodė ir Vaida feat. Movetron, muzikantai į konkursą norėtų vykti su kūriniu „Medieval Love“. Dėl specialiųjų efektų, panaudotų atlikėjų pasirodyme, priekinės žiūrovų eilės net buvo paprašytos trumpam pasitraukti – viskas dėl išties galingo pasirodymo metu demonstruoto ugnies šou. Pati Vaida žiūrovams pažįstama kaip Žilvino Žvagulio ir Irenos Starošaitės pritariančioji vokalistė, na, o tikra sensacija tapo grupės „Moverton“ nariai – visi jie yra tikrų tikriausi suomiai.

Atlikėjų pasirodymas, nors ir perpildytas specialiaisiais efektais, komisijos narių nesužavėjo. „Apie kūrinį pasakysiu tiesiai šviesiai – kūrinys atrodo pasenęs. Galop čia buvo daug nekokybiško teatriuko, o kūrinys buvo per daug banalus“, – atviras pasirodė R.Tautkus. „Namų darbus padarėte gerai – drabužiai dera prie dainos, daina konkursinė… Bet jūs netikite tuo, ką darote. Tai neveža“, – sakė R.Čivilytė. „Apie kiekvieną pasirodymą norisi kažką gero pasakyti. Jūsų pasirodymas buvo tikrai juokingas“, – sakė L.Šarkinas.

Papildyta 21:01 val. Vaikinų grupė „Dar“, susidedanti iš tokių realybės šou „Kelias į žvaigždes“ pagamintų žvaigždučių, kaip Arvydas Martinėnas-Vudis, Algirdas Grudinskis-Grūdas ir Anatolijus Oleinikas, scenoje atliko kūrinį „Home“. Paprasta daina ir šypseną kelianti choreografija lengvai patenkino publikos poreikius – salėje sėdintys žiūrovai aktyviai palaikė dainininkus plojimais ir negailėjo skatinančių šūksnių. „Tai puikiai tiktų konkursui, tačiau vėlgi, galbūt tai kiek pasenę. Be to, baiminčiausi, kad kas nors mūsų neapkaltintų panašumu į kitus kūrinius“, – sakė R.Tautkus. „Gerai sudėti akcentai, tiek muzikiniai, tiek vizualiniai. Viskas atrodė labai gerai, noriu jus pagirti“, – sakė V.Miškinis.

Papildyta 21:11 val. Jėgas atrankoje išmėgino ir jaunoji atlikėja Simona Milinytė, kurios viešųjų ryšių kampaniją organizuoja buvusi „Olialia“ pupytė Oksana Pikul. Šią dainininkę taip pat aktyviai palaiko ir pats Egidijus Dragūnas. „One of A Kind“ – taip vadinasi dainininkės atliekamas konkursinis kūrinys. Tranki daina apie meilę – taip trumpai ir aiškiai būtų galima apibūdinti atlikėjos kūrinį. „Tu gražiai prižiūri savo figūrą ir gerai atrodai. Visgi, manau, kad yra daug autorių, kurie mėgina patekti į standartą, todėl jų dainos atrodo surinktos iš gabaliukų. Ši daina atrodo pasenusi, kaip iš praėjusių „Eurovizijų“, – sakė L.Šarkinas.

Papildyta 21:22 val. Nepaisydamas nemalonumų dėl patirtos „eurovizinės“ dainos vagystės, scenoje pasirodė ir Donny Montell, vargais negalais spėjęs pasiruošti atrankai. Scenoje dainininkas atliko kūrinį „Love is blind“. Pasirodymo pradžioje D.Montvydas scenoje stovėjo užrištomis akimis – taip jis tarsi mėgino iliustruoti meilės aklumą. Vėliau nusirišęs akių raištį jis ėmė demonstruoti puikiai įvaldytus šokio judesius, o energingas dainos ritmas bei puikus atlikėjo balsas tiesiog sužavėjo publiką. „Donatas yra drąsus – jis scenoje buvo vienas. Jis be galo plastiškas – puikiai atliko suktukus. Jei tokių būtų daugiau, jis tiesiog nokautuotų“, – sakė V.Miškinis. „Tai buvo pats geriausias pasirodymas iš visų, kuriuos matėme atrankoje“, – sakė R.Tautkus. Iš viso D.Montvydas gavo 50 komisijos narių balsų, tai buvo maksimalus įvertinimas, kokį buvo galima gauti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką