Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 17d. 19:20

Prieš generalinę „Eurovizijos“ repeticiją – spūstys prie testavimo punktų ir neveikiančios priemonės

„Eurovizijos“ užkulisiai Roterdamo „Ahoy“ arenoje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Eurovizijos“ užkulisiai Roterdamo „Ahoy“ arenoje
Pirmadienį vykusioje generalinėje „Eurovizijos“ repeticijoje dalis žurnalistų, didžiausių konkurso gerbėjų ir kai kurių delegacijų atstovų taip ir nespėjo apsilankyti. Vienu metu didžiuliam žmonių kiekiui suskubus atlikti koronaviruso testų, susidarė spūstys ir ilgai eilėje prastovėję konkurso gerbėjai liko nieko nepešę.

Šiemet organizuojamam pandeminiam „Eurovizijos“ konkursui galioja ir pandeminės taisyklės – norint įžengti pro arenos duris reikia turėti ne tik specialias akreditacijas, bet ir ne seniau nei prieš 48 val. Roterdame atliktą koronaviruso testą.

Nors sekmadienį dėl to nepatogumų nekilo ir eilės prie testavimo punkto nenusidriekė, kitą dieną, likus maždaug valandai-dviems iki generalinės konkurso repeticijos, išskirtinį reginį išvysti panoro tikrai ne vienas.

Visgi didžiulė dalis entuziastų liko arba nieko nepešę, arba gerokai vėlavo į pirmųjų šalių pasirodymus. Kaip paaiškėjo, tokio staigaus žmonių antplūdžio nei konkurso organizatoriai, nei testavimo punkto darbuotojai nesitikėjo.

Laiką rijo ir neveiksmingi testai

Šiuo metu Roterdame viešintys 15min žurnalistė ir fotografas taip pat turėjo galimybę pamatyti situaciją iš arti. Vos atsistojus į tyrimų laukiančiųjų eilę, rodėsi, kad ši – tikrai nemaža, tačiau po valandos laukimo paaiškėjo, kad pastato viduje yra dar beveik tokia pati.

Sulaukus savosios eilės, iš dalies pasimatė, kodėl testavimas taip užsitęsė: kiekvienam iš atvykusiųjų buvo pasiūlyta rinktis iš dviejų testų – jau mums įprasto antigenų, kišamo į nosį, ir Lietuvoje dar nematyto, pučiamojo testo, kuris pastarąsias porą dienų vis dingdavo iš pasiūlymų dėl gedimų.

Nenuostabu, kad dauguma atvykusiųjų nusprendė rinktis malonesnį, pučiamąjį testą. Tiesa, jį atlikti ne taip paprasta – iš pradžių darbuotojas skiria nemažai laiko, kad apmokytų, kaip į specialų prietaisą kvėpuoti taisyklingai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Eurovizijos“ užkulisiai Roterdamo „Ahoy“ arenoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Eurovizijos“ užkulisiai Roterdamo „Ahoy“ arenoje

Visgi 15min kalbintas testuotojas pripažino, kad daugeliu atvejų šis testas nesuveikia – tai dėl iš vakaro vartoto alkoholio, tai dėl nenuspėjamos oro koncentracijos, tai dėl netaisyklingo kvėpavimo, todėl tenka griebtis mažiau malonaus antigenų testo ir taip sugaištama dvigubai daugiau laiko.

Vyras taip pat pripažino šitokio kiekio žmonių, panorusių kuo skubiau gauti tyrimą dėl koronaviruso, nesitikėjęs. Vos išėjus vienam tyrimą atlikusiam asmeniui, kaipmat pasirodo kitas, o testuotojas teturi minutėlę erdvei dezinfekuoti.

Netrukus pasidaręs testą asmuo nusiunčiamas į laukiamąjį, kur apie pusvalandį turi laukti žinutės su rezultato atsakymais. Tik gavus neigiamą koronaviruso atsakymą dalyvio akreditacija yra aktyvuojama ir jis gali apsilankyti „Eurovizijos“ arenoje.

Tiesa, „Eurovizijos“ atlikėjams tokio kelio nueiti nereikėjo – jiems buvo sudaryta atskira, „greitoji“ eilė, kuria jie prieš kitus susirinkusiuosius žengė tarsi raudonu kilimu, mojavo gerbėjams, siuntė linkėjimus jų namiškiams ir draugams, mielai sutiko fotografuotis su tais, kurie kaip tik stovėjo netoliese ir nusprendė drąsiau paprašyti tokio malonumo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką