Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalas: lietuvių balsus už Azerbaidžaną „Eurovizija 2013“ konkurse perka už 20 eurų

 Azerbaidžano atstovas Faridas Mammadovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Azerbaidžano atstovas Faridas Mammadovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas laimi „Euroviziją“? Panašu, kad tai gali lemti pinigai. Už 1000 skambučių konkurse „Eurovizija 2013“ palaikant Azerbaidžaną siūloma sumokėti 230 eurų – tokį „verslo“ planą du vyriškiai pasiūlė studentams Vilniuje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Penktadienio vakare grupelė studentų poilsiavo pievoje prie Baltojo tilto, Vilniaus centre. Prie jų priėję du rusakalbiai, padoriai apsirengę maždaug 30 m. vyriškiai jaunimui pateikė keistą pasiūlymą.

„Gal norėtumėte užsidirbti pinigų?“ – rusų kalba uždavė klausimą jaunimui vyrai.

Tarp jaunuolių buvęs antrakursis Klaipėdos universiteto studentas Juozas pasakojo, kad toks pasiūlymas skambėjo itin keistai.

„Visiems kilo klausimų kas, kaip, kodėl. Jie pasiūlė taip: surinkti dešimt žmonių, tie dešimt žmonių turi turėti po telefoną, jiems bus išdalinta po penkias „Pildyk“ korteles su papildymais ir jie turės nubalsuoti po tiek kartų, kiek galima iš vieno numerio. Už tai jie gaus po 20 eurų, o tas žmogus, kuris bus organizatorius ir surinks 10 žmonių grupę gaus 50 eurų“, – pasakojo, kokią schemą išdėstė rusakalbiai vyrai, studentas Juozas.

Arba Rusija yra labai užsigeidusi bet kokia kaina laimėti „Euroviziją“, arba Rusija bando parodyti pasauliui, kad Baltijos šalyse iki šiol jai yra reiškiama politinė parama, - svarsto  Juozas.

Pasak jo, akivaizdu, kad vyriškiai nejuokavo. Vienas jų, vardu Sergejus, įsivedė tariamai sutikusio suburti balsuotojų grupę studento telefoną ir susitarė susiskambinti ir susitikti šeštadienį, kai jau vyks „Eurovizija“.

„Aš šįvakar susitariau neva su jais susitiksiąs“, – sakė Juozas.

Studentas teigė, kad, jo nuomone, buvo siūloma balsuoti už Rusiją. Šeštadienį vakare 15min.lt žurnalistams pavyko susitikti ir slapta nufilmuoti susitikimą su balsų pirkėjais. Paaiškėjo, kad balsų pirkėjai buvo iš Azerbaidžano palaikymo komandos.

Nuolatinis „Eurovizijos“ konkurso komentatorius, muzikologas Darius Užkuraitis portalui 15min.lt teigė, jog jo nestebina tai, kad balsai „Eurovizijos“ konkurse gali būti perkami.

„Kai Seimą renka, Lietuvoje irgi perkami balsai. Matyt, tokios tradicijos mūsų šalyje. Kodėl negalėtų pirkti „Eurovizijos“ balsų? Aišku, kad gali. Man asmeniškai niekas nesiūlė, tačiau visos šalys siekia šiame konkurse surinkti kuo daugiau balsų. Turtingos šalys tikrai gali sau tai leisti“, – mano muzikologas.

Jis sutinka, kad perkant balsus šiame konkurse siekiama ne tik laimėti konkursą, bet ir parodyti, kad ta šalis kitoje yra mylima.

„Yra ir noro laimėti, ir politikos“, – pareiškė D.Užkuraitis.

Tiesa, iki šių metų net gandų apie perkamus balsus už kurios nors šalies atlikėją muzikologui girdėti neteko.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką