Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiai iš Diuseldorfo: „Eurovizijoje“ nugalėjo Azerbaidžano atstovai Ellas ir Nikki, Evelina Sašenko – 19-ta

Azerbaidžaniečių Ello ir Nikki triumfas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Azerbaidžaniečių Ello ir Nikki triumfas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Milijonai žiūrovų šeštadienio vakarą stebėjo ir rinko geriausią šių metų „Eurovizijos“ dainą – didžiajame konkurso finale varžėsi 25 šalių atlikėjai, tarp jų – ir Lietuvos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šių metų konkurso nugalėtoją nusprendė susumuoti visų šalių dalyvių komisijų ir žiūrovų balsai. Surinkę 221 balų, šių metų „Eurovizijos“ konkursą laimėjo Azerbaidžano atstovai Ellas ir Nikki su daina „Running Scared“. Nugalėtojai verkė iš laimės ir atsiklaupę prieš publiką dėkojo žiūrovams už pergalę. Antrą vietą užėmė Italija, o trečioje liko Švedijos atstovas.

Pirmuosius 2 balus Lietuvai skyrė Dima Bilanas nuo Rusijos žiūrovų, po pertraukos 3 balus atseikėjo Norvegija, 6 dovanojo Didžioji Britanija. Pasiteisino didysis lūkestis – Lenkija Evelinai Sašenko skyrė maksimaliai – 12 balų. Tačiau lygiai tiek pat padovanojo ir maloniai nudžiugino Gruzija. Dar vieną malonią staigmeną 7 balų pavidalu suteikė Serbija, 2 balus skyrė Kroatija, Rumunija – 1. Stipri lietuvių bendruomenė Airijoje surinko Lietuvai 10 balų, o Ispanijos – 1. Latvija Lietuvai skyrė dar 7 balus. Iš viso surinkusi 63 balus, E.Sašenko užėmė 19 vietą iš 43.

Didįjį „Eurovizijos“ finalą tradiciškai turėjo pradėti praėjusių metų nugalėtoja, tačiau vokiečiai sumanė į viską pažvelgti šmaikščiai – Lenos dainą pritardamas gitara ir būgnais sudainavo jos prodiuseris ir vakaro vedėjas Stefanas Raabas, ant scenos plevėsuojant visų dalyvių šalių vėliavoms – prie jo tik dainos pabaigoje prisijungė charizmatiškoji Vokietijos dainininkė. Vėliau per 90 sekundžių buvo įspūdingai parodyta, kaip futbolo stadionas Diuseldorfo arenoje buvo pertvarkytas ir pritaikytas „Eurovizijos“ konkursui.

Finalas prasidėjo lyriškais ir pozityviais kūriniais – išsaugoti planetą kvietė Suomijos atstovas Paradise Oskaras, savo gyvenimą su meilę apdainavo Bosnijos ir Herzegovinos atlikėjas Dino Merlinas, šiame konkurse išsiskiriantis savo branda. Kurti naują rytojų jaunimą kvietė šviesi danų grupės „A Friend In London“ daina „New Tomorrow“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Danijos atstovai A Friend In London
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Danijos atstovai „A Friend In London“

Lietuvos atstovė Evelina Sašenko savo daina apie atrastą meilę „C'est Ma Vie“ puikiai derėjo prie jau sukurtos atmosferos. Dainininkė ją atliko emocingai ir, kaip žadėjo anksčiau, šiltai šypsodamasi leido dar kartą pasimėgauti puikiai skambančiu balsu.

Į tradicinį eurovizinį klimatą sugrąžino Vengrijos atstovės Kati Wolf energinga daina „What About My Dream“. Visiškai pakvaišusį sąmyšį scenoje sukūrė savęs nevaldantys Airijos dvyniai „Jedward“, jau tapę šios „Eurovizijos“ talismanais. Po jų pasirodymo spaudos centre aidėjo garsūs plojimai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Airijos atstovai Jedward
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Airijos atstovai „Jedward“

Artėjantį populiarumą ir merginos trokštantį kūną septintas apdainavo Švedijos dainininkas Ericas Saade. Harmoningu pasirodymu ir užkrečiančia daina su magijos elementais publiką pakerėjo Estijos dainininkė Getter Jaani.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Estijos atstovė Getter Jaani
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Estijos atstovė Getter Jaani

Keistą dainą su gražiu priedainiu atliko Graikijos duetas Loucas Yiorkas ir Stereo Mike. Žiūrovai, kurie dar nespėjo pamiršti švedo pasirodymo, netrukus jį galėjo palyginti su labai panašiu tiek pačia daina, tiek dainos siunčiama žinia, tiek šokiais Rusijos atstovo Aleksejaus Vorobjovo pasirodymu. Šįkart skandalingu jau pramintas dainininkas nieko šokiruojančio nebesakė, o skambėjo prasčiau – atrodė prikimęs.

Pirmasis iš didžiojo penketo šalių savo dainą pristatė Prancūzijos dainininkas Amaury Vassilis, „Eurovizijos“ gerbėjams suteikęs klasikinės muzikos injekciją. Būtent šis atlikėjas buvo laikomas vienu konkurso favoritų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prancūzijos atstovas Amaury Vassili
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prancūzijos atstovas Amaury Vassilis

Dar vieną netradicinę šiuolaikinei „Eurovizijai“ dainą „Madness Of Love“ atliko Italijos atstovas Raphaeli Gualazzi. Šveicarijos atlikėjos Annos Rossinelli paskleista romantika padarė įžangą bene didžiausioms šių metų „Eurovizijos“ žvaigždėms – Didžiosios Britanijos grupei „Blue“.

Nors scenoje atrodė gerai ir atrodė atsipalaidavę, suskambėjo įtartinai. Po jų ramybę su trenksmu pertraukė „Eurovizijos“ senbuviai – Moldavijos grupė „Zdob si Zdub“.

Per metus subrendusi pasirodė šių metų konkurso šeimininkų atstovė Lena – iš buvusio mergaitės įvaizdžio šiemet liko tik paleisti plaukai. Šių metų meniu: ryškus makiažas, aukštakulniai ir seksuali lėta daina „Taken By A Stranger“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vokietijos atstovė Lena
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vokietijos atstovė Lena

Rumunijos atstovai „Hotel FM“ kvietė prisijungti visus keičiant pasaulį. Tuo tarpu Austrijos atstovė Nadine Beiler, savo daina „The Secret Is Love“ gretinama su Lietuvos atstovės pasirodymu, lyriškai apdainavo meilės galią. Toliau meilės bacilas skleidė saldusis Azerbaidžano duetas – Ellas ir Nikki, o Slovėnijos atstovė Maja Keuc išsklaidė visus tuo meilės kerus dramatiška daina apie išsiskyrimą.

Anapilin iškeliavusio draugo garbei susibūręs ir jo dainą „Coming Home“ atlikęs islandų šešetukas „Sjonni's Friends“ vėl paskleidė šviesą. O Ispanijos dainininkė Lucia Perez visus pakvietė džiaugtis gyvenimu su vasariška daina „Que Me Quiten Lo Bailao“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Islandijos atstovai Sjonni's Friends
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Islandijos atstovai „Sjonni's Friends“

Ukrainietė Mika Newton stipriu vokalu sudrebino areną su daina „Angel“ – su šiuo pasirodymu kontrastavo po jos pasirodžiusi Serbijos atstovė Nina su per daug neišsiskiriančia daina.

Rokas, stiprus vokalas ir moteriškas šėlsmas – tokius kozirius pateikė Gruzijos atstovė „Eldrine“, su trenksmu užbaigdama šių metų „Eurovizijos“ finalo pasirodymus.

Nugalėtojų triumfas ir daina:

VIDEO: AZERBAIJAN WINNERS OF EUROVISION 2011!!! (PRIZE AWARDING & ENCORE) ELL AND NIKKI RUNNING SCARED HD

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką