Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susipažinkite: Vaidą Baumilą ir Moniką Linkytę „Eurovizijoje“ Vienoje globos aukštas blondinas Vytas

Konkurso savanoris Vytas
Konkurso savanoris Vytas
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie Vienoje gyvenantį biržietį Vytą Nevierą rašėme vasarį. Tąkart jis sudomino sau mestu iššūkiu kasdien nupiešti po piešinį – sausio 1-ąją viešai duoto pažado dar nėkart nesulaužė. Grėsmė giežtai disciplinai gali iškilti nebent pastarosiomis savaitėmis – Vytas tapo „Eurovizijos 2015“ savanoriu ir rūpinsis, kad Lietuvos delegacijai Vienoje viskas klotųsi kaip per sviestą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Pagaliau galiu tai pasakyti garsiai. Po savaitės prasidės vienas didžiausių metų įvykių ir aš – ekstazėje! Būsiu „Eurovizijos” dalis ir rūpinsiuosi Lietuvos delegacija, o tai reiškia, kad tris savaites praleisiu su talentingais savo tėvynės atstovais, be to, sutiksiu daugybę puikių žmonių iš viso žemyno.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eurovizinė karštinė prasideda: Vaidas Baumila ir Monika Linkytė išskrido į Vieną

Jau net nekalbu apie oficialius renginius, vakarėlius ir dūzges! „Euroviziją“ pradėjau žiūrėti 1999 metais ir svajojau kokiu nors būdu tapti šio įvykio dalimi. Malonu žinoti, kad svajonės pildosi! Balsuokite už Lietuvą!“, – gegužės 4-ąją tokiu „Facebook“ įrašu pasidalijo V.Neviera.

Savanoriai klausia, kuo gali padėti
Asmeninio albumo nuotr./Savanoriai klausia, kuo gali padėti.

Gegužės 8-ąją, penktadienį, jam prasidėjo savanorių apmokymai. Antradienį apie 15.30 val. Lietuvos laiku Vytas Lietuvos delegaciją su Audriumi Giržadu, Vaidu Baumila ir Monika Linkyte priešakyje pasitiko Vienos oro uoste.

Būsiu „Eurovizijos” dalis ir rūpinsiuosi Lietuvos delegacija, o tai reiškia, kad tris savaites praleisiu su talentingais savo tėvynės atstovais.

Augalotą 207 cm ūgio blondiną, su kuriuos susipažino dar kovą, A.Giržadas turbūt pastebėtų iš tolo. Vytas rankose nelaikė užrašo su Lietuvos ar jai konkurse atstovaujančių dainininkų vardais, tačiau tėvynainius jis pasitiko su trispalve.

Pirmoji V.Nevieros užduotis – išdalyti delegacijos atstovams „Eurovizijos“ konkurso akreditacijas: visos viešnagės Vienoje metu jas turintieji miesto visuomeniniu transportu naudosis nemokamai.  

Žvilgsnis iš vidaus

Prieš metus „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo transliaciją Vytas stebėjo milžiniškame ekrane po atviru dangumi Vienos aikštėje. Tąkart Austrija triumfavo – konkurso nugalėtoju tapo Conchita Wurst iš Austrijos – moterimi persirengęs vyras su barzda.  

„Užliejo nerealus jausmas. Iškart pagalvojau, kad kitais metais noriu dalyvauti šiame renginyje ir pamatyti, kaip viskas atrodo iš vidaus. Ir štai – aš čia“, – šypsosi Vytas.

Atributika (1)
"Eurovizijos" atributika.

Paraišką tapti konkurso savanoriu jis užpildė dar žiemą. Susidūrė su šiokiu tokiu iššūkiu – motyvacinį laišką reikėjo parašyti vokiškai.

„Viską išdėsčiau labai nuoširdžiai“, – sako Vytas. Anketoje jis pažymėjo dvi prioritetines sritis, kuriose norėtų dirbti – su Lietuvos delegacija arba spaudos centre.

Vienas iš reikalavimų delegacijų savanoriams – tos šalies kalbos mokėjimas ar bent geras kultūros išmanymas.

Po kelių savaičių lietuvis sulaukė kvietimo į pirmąjį atrankos etapą. Tai buvo pokalbis ir anglų kalbos žinių testas. Kovo 16-ąją jis dalyvavo antroje atrankoje ir tą pačią dieną išgirdo, kad pateko tarp laimingųjų.

Kriterijus atitiko nesunkiai

Iš 1800 paraiškų buvo patenkinta mažiau nei pusė – 800. Delegacijų savanoriais dirbs tik 80 žmonių – kiekvienai šaliai talkins po du ar tris. Lietuvius kuruos Vytas ir Pernille Nevhage Eliasson iš Švedijos.

Vytas ir Pernille
Asmeninio albumo nuotr./Vytas ir Pernille.

„Tai, kad esu lietuvis, atrankoje buvo labai svarbu. Vienas iš reikalavimų delegacijų savanoriams – tos šalies kalbos mokėjimas ar bent geras kultūros išmanymas“, – paaiškina V.Neviera.

Be to, norint tapti „Eurovizijos“ savanoriu, reikėjo gerai pažinti Vieną ir mokėti užsienio kalbų.

Asmeninio archyvo nuotr./2 metrų 7 centimetrų ūgio V.Neviera Pietų Korėjoje nelieka nepastebėtas
Asmeninio archyvo nuotr./2 metrų 7 centimetrų ūgio V.Neviera Pietų Korėjoje nelikdavo nepastebėtas.

Nė vienas iš šių reikalavimų Vytui keblumų nesukėlė: Vienoje jis gyvena jau dvejus metus, todėl turėjo pakankamai progų išmaišyti miestą.

Kalbos Vytui niekada nebuvo problema: jis laisvai kalba angliškai ir itališkai. Be vargo bendrauja vokiškai, susišnekėtų portugališkai, ispaniškai ir rusiškai. Turi korėjiečių kalbos pradmenis, mat bene pusę bakalauro studijų Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute laiko praleido ne Lietuvoje.

Svarbiausia – niekur nevėluoti.

Antro kurso pirmame semestre V.Neviera studijavo Italijoje – seniausiame Europoje Bolonijos universitete. Vėliau dar 10 mėnesių mokėsi Pietų Korėjoje.

Profesinę praktiką lietuvis atliko Tarptautinės organizacijos migracijai (angl. International Organisation for Migration) regioniniame biure, dirbančiame su Pietų, Pietryčių ir Rytų Europos bei Centrinės Azijos šalimis. Taip jis ir atsidūrė Vienoje, kurią pamilo iš pirmo žvilgsnio ir gyvena iki šiol.

Pasirengęs padėti kiaurą parą

Savanoriams šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso šeimininkai kelia du pagrindinius uždavinius. Pirmiausia, kuo geriau reprezentuoti Vieną Europai.

Antra – pasirūpinti, kad delegacijos nustatytu laiku būtų reikiamoje vietoje.

Asmeninio albumo nuotr./Vytas Neviera
Asmeninio albumo nuotr./Vytas Neviera Vieną įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio.

„Svarbiausia – niekur nevėluoti. Jei kas nors vyksta, prie viešbučio turime būti gerokai anksčiau, visus surinkti ir įvykio vietoje būti prieš 10–15 minučių“, – pasakoja Vytas.

Jei tik lietuviams reikės, jų paslaugoms jis pasirengęs būti 24 valandas per parą. Mobiliojo telefono baterija neturi teisės išsikrauti.

Austrai saugo paslaptis

Praėjusią savaitę Vytas dalyvavo ekskursijoje po „Eurovizijos“ konkursui skirtas erdves. Lankėsi spaudos centre, koncertų salėje, kur vyks pasirodymai, apžiūrėjo sceną, visus įėjimus, grimo ir persirengimo kambarius.

Apie kai kuriuos dalykus jis negali prasitarti net puse lūpų. Pora žodžių apie sceną? „Pamirškite!“ – nusijuokia Vytas.

Laisvalaikiu jis mėgsta fotografuoti, nuo rudens aukštojoje vizualiųjų menų mokykloje Vienoje ketina studijuoti fotografiją. Tačiau šiomis dienomis profesionalaus fotoaparato neišsitraukia – konkurso šeimininkai saugo paslaptis apie būsimą šou, draudžia salės ar scenos nuotraukas talpinti internete.

VIDEO: Puikios nuotaikos Vaidas Baumila ir Monika Linkytė išlydėti Vieną

„Kažkas pasidalijo nuotrauka privačioje socialinio tinklo paskyroje, bet buvo paprašytas ją išimti“, – sako Vytas.

„Vaidas – gražus, Monika – dar gražesnė“

Absoliučią daugumą savanorių sudaro austrai. Vytas sutiko kelis latvius, tačiau su lietuviais, bent jau asmeniškai, nesusidūrė: „Tiesa, kažkas minėjo, kad dar vienas yra.“

Savanoriai nemažai kalba apie konkurso dalyvius. Tarp favoričių dažniausiai minimos Italijos, Švedijos, Estijos ir Australijos dainos.

„Tačiau ne kartą girdėjau, kad ir mūsų daina yra puiki, linksma, nuotaikinga. Dažnai pastebima, kad mūsų atstovai – labai žavūs, simpatiški žmonės. Sako: „Vaidas gražus, o Monika – dar gražesnė.“ Nematau nieko bloga, kad jie antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys pirmi. Kiti po jų skambės nuobodžiai“, – svarsto Vytas.

Nematau nieko bloga, kad jie antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys pirmi. Kiti po jų skambės nuobodžiai.

Jei būtų balsavęs nacionalinėje dainų atrankoje, savo balsą jis irgi būtų atidavęs Monikos ir Vaido duetui.
 
Artėjant konkursui Vytas perklausė visas „Eurovizijos“ dainas: „Nesakau, kad laimėsime, bet pasirodymas gali būti puikus.“

Pasirengimas – be skandalų

Vytas sako, kad matant, kiek žmonių prisideda prie „Eurovizijos“ šventės kūrimo, galima pasijusti menku sraigteliu.

„Antra vertus, jautiesi, kad dalyvauji istorijoje“, – šypteli ir žada iš šios patirties pasisemti maksimumą.

Pirmajame vakarėlyje jis dalyvavo pirmadienį. Pirmosios delegacijos į Vieną atvyko dar šeštadienį, o „Eurovizijos“ dvasia mieste sklando jau senokai.

„Eurovizija“ – visur: akcijos, plakatai, reklaminiai stendai, konkurso atributika papuoštas tramvajus ir taksi automobiliai. Į šventės organizavimą įsitraukė visos miesto kompanijos. Konkursui austrai ėmė ruoštis anksti ir labai atsakingai, todėl negirdėjau, kad būtų kilę kokių nors nesusipratimų ar skandalų“, – kalba V.Neviera.

Turistus Viena pasitinka išskėstomis rankomis, siūlydama ilgą pramogų, atrakcijų ir renginių sąrašą.

VIDEO: Monika Linkytė and Vaidas Baumila - This Time (Lithuania) 2015 Eurovision Song Contest

Oras, bent šiuo metu, irgi palankus viešnagei – šviečia saulė, dangus – akinamai giedras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką