Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 19:38

Tel Avivo gyventojai juokiasi iš kalbų apie teroro išpuolius: „Esate saugiausioje šalyje, būkit ramūs“

Tel Avivo gyventojai juokiasi iš kalbų apie teroro išpuolius 15min iš Tel Avivo
15min nuotr. / Tel Avivo gyventojai juokiasi iš kalbų apie teroro išpuolius

Prieš pat pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį JAV ambasadai Izraelyje paraginus Tel Avive esančius Amerikos piliečius būti budrius ir atsargius dėl teroristinių išpuolių, viešoje erdvėje kilo nemažas sujudimas. Vis dėlto gąsdinančios kalbos Tel Avivo nepasiekė – 15min žurnalistų kalbinti praeiviai į pranešimus reaguoja su šypsena ir ragina ramiai atvykti į finalą.

Kaip pranešė BNS, JAV diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad teroristiniai išpuoliai gali sutapti su šįmet Tel Avive rengiamu dainų konkursu „Eurovizija“.

„Teroristinės grupuotės atakoms surengti gali pasirinkti (pirmąsias JAV ambasados Jeruzalėje atidarymo) metines. Tuo pat metu Tel Avive vyks „Eurovizijos“ dainų konkursas ir bus minima Nakbos diena“, – rašoma JAV ambasados išplatintame pranešime.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tik 15min: Tel Avive aktyviai gyvenantis Jurijus Veklenko sportą atrado po stuburo lūžio

Vis dėlto Tel Avivo kalbos apie teroristinius išpuolius nepasiekė. 15min žurnalistai apklausė keletą čia gyvenančių žmonių, kurie teigė, kad vietos žiniasklaidoje apie jokias grėsmes nėra pranešta. Tiesą sakant, didžioji dalis, išgirdę apie teroristinius išpuolius didžiausio muzikinio konkurso metu, neslėpė juoko.

Prie „Eurovizijos“ konkursui skirto specialaus miestelio, įsikūrusio šalia Viduržiemio jūros, sutikti Tel Avive dirbantys žurnalistai patikslino, kad žiniasklaidoje neretai pasirodo informacija apie galimas grėsmes, tačiau paragino per daug nekreipti dėmesio: „Jūs esate saugiausioje šalyje pasaulyje. Niekas jums negresia“.

Čia pat sutikta miestelio savanorė, kuri tarnavo kariuomenėje, taip pat į pasirodžiusius straipsnius sureagavo su šypsena.

Tel Avivo gyventojų atsakymai – vaizdo įraše:

15min gavo oficialų atsakymą iš Lietuvos Respublikos ambasados Izraelio valstybėje. Pranešama, kad ambasada nėra gavusi informacijos iš Izraelio institucijų apie pablogėjusią saugumo situaciją šalyje ar „Eurovizijos“ dainų konkurso atšaukimą.

„Eurovizijos“ organizatoriai prieš konkursą informavo ambasadą, kad „Eurovizijos“ dalyvių saugumu bus pasirūpinta.

15min Izraelio žurnalistas Nickas Kolyohinas komentavo, kad šalis jau kelis dešimtmečius gyvena nuolatinėje įtampoje ir baimėje, jog gali kas nors nutikti. Ir nors jis pritarė, kad konkursas galėtų būti puikus taikinys išpuoliui, tačiau, jo teigimu, teroristinė ataka pakenktų ne tik Izraeliui, bet ir Palestinai.

Žurnalisto teigimu, taip pat nereikia pamiršti, kad šalis įvykiui ruošėsi metus, todėl saugumas yra itin padidintas, ypač šią savaitę, kai tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio yra susirinkę į Tel Avivą.

„Teroristinis išpuolis šią savaitę siaubingai pakenktų Izraeliui, šaliai, kurią visi žino dėl jos saugumo, vis dėlto toks įvykis daug labiau pakenktų Palestinai, nes žmonėms, kurie jau yra pavargę nuo terorizmo, tai gali sužlugdyti bet kokius taikos planus“, – 15min komentavo vietinis žurnalistas.

Vis dėlto kilus neramumams, visų pirma rekomenduojama klausytis vietos institucijų pareigūnų instrukcijų ir nedelsiant ieškoti artimiausios slėptuvės ar saugios vietos. Siūloma iš anksto sužinoti artimiausią slėptuvės adresą pagal apsistojimo ar dažniausio buvimo vietą.

Informaciją apie pagalbą nelaimės atveju bei galimybę visą parą susisiekti su Lietuvos užsienio reikalų ministerija bei Izraelio tarnybų telefonus rasite Lietuvos ambasados Izraelio valstybėje socialiniame tinkle „Facebook“ ir tinklalapyje. Taip pat rekomenduojama atsisiųsti mobiliąją programėlę „Keliauk saugiai“, per kurią, pasikeitus saugumo situacijai Izraelyje, gausite naujausią informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką