Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 3d. 17:22

Už balsą Monikai Marijai – nemokamas spektaklis: ar „Eurovizijos“ taisyklės tai leidžia?

Monika Marija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Monika Marija

Iš Kelmės kilusi atlikėja Monika Marija, panašu, sulaukia ne itin gražaus savo miestiečių palaikymo. Vietiniame laikraštyje buvo išplatintas skelbimas, kuriuo raginama balsuoti už dainininkę „Eurovizijos“ atrankose. Tiesa, mainais už jos pergalę žadamas nemokamas spektaklis.

Kelmėje leidžiamame laikraštyje „Bičiulis“ tarp skelbimų nugulė raginimas palaikyti nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų kandidatę, kelmiškę Moniką Mariją.

„Gerb. kelmiškiai, rajono gyventojai, „Eurovizijos“ finaliniame etape balsuokite už Moniką Mariją. Ji garbingiausiai atstovautų Lietuvai. Sėkmės atveju Vilniaus senjorų teatras parodys spektaklį „Likimai“ nemokamai. Garantuoju – tėviškėnas Augustinas Gudmonas“, – rašoma skelbimams skirtoje skiltyje.

Ekrano nuotr./Skelbimas laikraštyje „Bičiulis“
Ekrano nuotr./Skelbimas laikraštyje „Bičiulis“

Tiesa, daliai asmenų, kuriuos pasiekė laikraštis, bei socialinių tinklų vartotojams netruko kilti klausimas – ar šitokie veiksmai neperžengia konkurso taisyklių?

„Eurovizijos“ taisyklių 28 punkte rašoma, jog, konkurso rengėjui kilus pagrįstų įtarimų, kad žiūrovų balsavimas vykdomas nesąžiningai, konkurso rengėjas turi teisę anuliuoti tokius balsavimo rezultatus ar net dalyvį diskvalifikuoti visai. Būtent dėl to 15min susisiekė su LRT atstove ryšiams su visuomene Jovita Bazevičiūte. Ji patikino, jog „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos regėjai siekia užtikrinti skaidrų ir patikimą balsavimo procesą ir tam skiria aukščiausią prioritetą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eurovizinių balų – tiek pat, bet vietos skiriasi: kodėl pusfinalį laimėjo A.Pilvelytė?

„Dėl šios priežasties tiek komisijos narių, tiek žiūrovų balsavimo rezultatai parodomi tik laidų pabaigoje – toks sprendimas priimtas siekiant, kad nebūtų skatinamas telefoninis balsavimas ir kad komisijos vertinimas nedarytų įtakos žiūrovų balsavimo rezultatams. Kaip vyksta žiūrovų balsavimas, kiekvienos atrankos laidos transliacijos metu stebi nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai“, – 15min pasakojo ji.

Nusižengimu būtų laikoma, jei atrankos dalyvis už palaikymą siūlytų atlygį

Taip pat, siekiant neskatinti telefoninio balsavimo, yra taikomas apribojimas, kiek kartų galima balsuoti iš to paties mob. tel. numerio. Laidos metu žiūrovas gali atiduoti iki 5 balsų (telefonu arba trumposiomis žinutėmis) – t. y. žiūrovas visus 5 balsus gali atiduoti vienam patikusiam atlikėjui/grupei arba juos padalinti keliems patikusiems atlikėjams.

Be to, visi komisijos nariai prieš laidą pasirašo nešališkumo deklaraciją ir įsipareigoja pasirodymus vertinti nešališkai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė

„Žinoma, atrankos dalyviai gali kviesti savo gerbėjus aktyviai palaikyti ir balsuoti už dainą ir tai nenusižengia nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos taisyklėms. Tačiau nusižengimu būtų laikoma, jei atrankos dalyvis už palaikymą siūlytų atlygį“, – pabrėžė atstovė.

Anot jos, vertinant tokias situacijas taip pat būtina atsižvelgti į tai, ar pats atrankos dalyvis, jo komanda yra susijusi su įvykiu. Kaip teigė J.Bazevičiūtė, šiuo atveju nepanašu, jog taip būtų.

Susisiekus su Monikos Marijos vadybininku Gediminu Jauniumi, šis tik patvirtino, jog ryšio tarp atlikėjos komandos ir skelbimo, raginančio už ją balsuoti už nemokamą spektaklį, tikrai nėra.

„Nelabai turiu ką pakomentuoti – mes negalime sukontroliuoti visų iniciatyvų, vykstančių Lietuvoje Monikos Marijos atžvilgiu. Ji yra didelė žvaigždė, turinti savo gerbėjų, galbūt kartais kas nors jai nori ir koją pakišti. Man sunku vertinti, ar tai yra nuoširdus noras paskatinti balsuoti už Moniką, ar tai yra noras sukelti intrigas. Bet kuriuo atveju galiu patikinti, kad tai niekaip nėra susiję mūsų organizuojamu palaikymu Monikai“, – kalbėjo vadybininkas.

G.Jaunius pridūrė, jog iš esmės toks skelbimas, matyt, net nebūtų didelė pagalba atlikėjai. „Tiesą sakant, aš apskritai nelabai tikiu, kad tokie veiksmai galėtų būti kokiu nors būdu rezultatyvūs“, – juokėsi jis.

Eurovizijos atrankos akimirkos – galerijoje:

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką